2. Pokaz Niezależnych Filmów GRAND OFF Index Klubokawiarnia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

2. Pokaz Niezależnych Filmów GRAND OFF

Pokaz najlepszych filmów niezależnych GRAND OFF to cykl trzech czwartkowych spotkań ze zwycięskimi produkcjami audiowizualnymi z 14. edycji festiwalu GRAND OFF. Oprócz prezentacji filmów, w programie przewidziane są także panele dyskusyjne z gośćmi specjalnymi, o których informacje zostaną podane wkrótce w poście tego wydarzenia. Podczas pokazu będzie można również wziąć udział w losowaniu nagród, którego szczegóły mogą Państwo poznać poprzez śledzenie aktualności wydarzenia. Podczas wszystkich trzech spotkań będzie możliwość wygrania gier planszowych oraz voucherów do wykorzystania w klubokawiarni Index.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu AlterProjekt organizowanego przez Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR.

Partnerami wydarzenia są: Akademickie Centrum Kultury UG Alternator, Klubokawiarnia Index, Fundacja Cinema Art oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Organizatorami festiwalu GRAND OFF są: Fundacja Cinema Art oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. To właśnie tym instytucjom zawdzięczamy możliwość obejrzenia zwycięskich filmów festiwalu.

"(...)GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w ubiegłym roku odbyła się 1 grudnia.(...)"