20. Festiwal Filmów Kultowych Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

20. Festiwal Filmów Kultowych Opinie (9)

Już w czerwcu w Gdańsku odbędzie się 20. Festiwal Filmów Kultowych - cykliczne święto kina gatunkowego, jakiego nad morzem jeszcze nie było!

Relacja z imprezy

Między 9 a 17 czerwca Stocznia Gdańska zamieni się w wielkie kino - projekcje będą odbywały się w klubie B90 i na Soundrive Stage, w halach W4, Studiu Luks Sfera, WL4 - Art Space, na ulicy Elektryków, w Europejskim Centrum Solidarności i w plenerach.W ciągu ośmiu dni imprezy będzie można zobaczyć około 50 filmów podzielonych na cykle tematyczne, wysłuchać kilku wykładów o zapomnianych epizodach z historii kina, a także wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i wydarzeniach towarzyszących.

Festiwal otworzy koncert Perturbatora, francuskiej gwiazdy muzyki synthwave, który odbędzie się 9 czerwca w B90. Tego samego dnia będzie miał miejsce wernisaż pierwszej w Polsce wystawy okładek kaset wideo, którą będzie można oglądać przez cały czas trwania festiwalu w Europejskim Centrum Solidarności.

Specjalnie na Festiwal do Gdańska przyjedzie Sam Firstenberg, kultowy reżyser czasów ery wideo, by zaprezentować swoje filmy (między innymi Amerykański ninja) i spotkać się z widzami w klubie festiwalowym B64.

Z publicznością spotka się także Tomasz Knapik, który przyjedzie na Festiwal na zaproszenie kolektywu VHS Hell, by na żywo przeczytać ścieżkę dialogową Samurai Copa.

W programie znajdą się takie cykle tematyczne jak Miasto nocą (poświęcony filmom, w którym ogromną rolę odgrywa spowite mrokiem miasto), Nastolatki (zestawiający różne filmowe opowieści o dojrzewaniu), Double Feature: Gatunkowe inspiracje (w ramach którego współczesne filmy zestawione zostaną z filmami sprzed lat, które bezpośrednio je zainspirowały), Polskie Kino Nowej Przygody i Dokumenty o historii kina.

Widzowie będą mieli możliwość uczestniczyć w unikatowych projekcjach plenerowych - 10 czerwca parking pod Stadionem Energa zamieni się w kino samochodowe, w którym będzie można obejrzeć Drive, a 14 czerwca na złomowisku Panta - kasacja pojazdów odbędzie się pokaz postapokaliptycznego Hardware. Festiwal zwieńczy natomiast Seans Ukryty - jedyny pokaz, którego szczegóły do ostatniej chwili trzymane będą w tajemnicy.

Celem Festiwalu jest prezentacja filmów gatunkowych, które zgromadziły wokół siebie większe lub mniejsze grupy oddanych fanów i uzyskały status tytułów kultowych. Wierzymy, że kultowe filmy gatunkowe najlepiej ogląda się w niecodziennych warunkach, dlatego projekcje będą odbywały się w industrialnych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej, dzięki którym każdy seans będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Link do strony internetowej Festiwalu: http://filmykultowe.pl/

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1790175801233936/

Karnety na Festiwal i bilety na niektóre seanse dostępne na stronie: https://tickets.soundrive.pl/pl/

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 - 120 zł
Bilet na pojedynczy seans – 10 zł

Bilet na Seans Ukryty – 20 zł

Bilety na pojedyncze seanse dostępne są w Klubie Festiwalowym w hali B64, w godz. 12.00-22.00 oraz w miejscu projekcji na 15 minut przed rozpoczęciem seansu. Bilety na seanse w B90, Kino na złomowisku i Seans Ukryty dostępne są również w sprzedaży internetowej www.tickets.soundrive.pl

Wstęp wolny na Kino samochodowe, pokazy plenerowe na Ulicy Elektryków oraz pokaz “Pana Kleksa w Kosmosie”

Bilet na koncert otwarcia (Perturbator + Nightrun87) – 45 zł (przedsprzedaż)/55 zł (w dniu koncertu)

Bilety na koncert można nabyć online na www.tickets.soundrive.pl i www.eventim.pl oraz w dniu koncertu w kasie Klubu B90.

Karnet – 120 zł

Karnet upoważnia do odbioru bezpłatnej wejściówki na wszystkie seanse Festiwalu, z wyjątkiem Seansu Ukrytego (wejściówki do odbioru w Klubie Festiwalowym w hali B64). Karnet nie upoważnia do wstępu na koncert otwarcia Festiwalu. Bezpłatna wejściówka upoważnia do wejścia na wybrany seans, jednak nie później niż 15 minut przed seansem. Wejściówki będą wydawane do wyczerpania puli i Organizatorzy nie gwarantują możliwości otrzymania wejściówki na każdy pokaz filmowy. Wejściówka jest ważna tylko z karnetem. Niemożliwy jest wstęp na seanse tylko za okazaniem wejściówki. Karnety można nabyć na stronie internetowej www.tickets.soundrive.pl