24 Hour Comics Day Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

24 Hour Comics Day

W sobotę 13 października o godz. 12:00 w American Corner (budynek główny WiMBP, Targ Rakowy 5/6) pod egidą Pracowni Komiksowej rozpocznie się całodobowa sesja rysowania komiksów. Jest to 6. polska edycja ogólnoświatowej akcji 24 Hour Comics Day.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), g. 18:00

lis 20-21

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas. Osoby, które z powodzeniem ukończą do niedzielnego popołudnia swoją historię, będą miały okazję zobaczyć swoją pracę w druku. Organizatorzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Gdańska Akademia Komiksu zastrzegają sobie wybór najlepszych prac.

"24-godzinny komiks" to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Uczestnicy akcji w ciągu doby rysują 24-stronicowy komiks na temat zadany przez organizatorów. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 11 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. Pracownia Komiksowa, działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku, od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

Nie wiadomo ile osób będzie uczestniczyć w tegorocznej edycji "24". Są osoby, które pojawiają się co roku ale jest to impreza otwarta i każdy może w niej uczestniczyć. Ne możemy również zdradzić jaki będzie temat tegorocznego spotkania - ta informacja zostanie ogłoszona 13 października o godz. 12.00 podczas rozpoczęcia maratonu.

W ubiegłym roku w Pracowni Komiksowej pojawiło się ponad 40 osób. Gościliśmy wówczas rysowników z Berlina, a w kwietniu gdańscy twórcy mieli możliwość złożenia rewizyty w berlińskiej Bei Renate. Efekt tych działań to 20 albumów wydanych w wersji polskiej i niemieckiej oraz wystawa prezentowana na Bałtyckim Festiwalu Komiksu w czerwcu 2012 r.

Czytaj także