stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

29. Bieg Św. Dominika Opinie (2)

Wydarzenie w ramach

29.BIEGU św. DOMINIKA - FESTIWAL BIEGOWY to hit sportowego lata, jedna z głównych atrakcji Jarmarku św. Dominika. Odbędzie się 05 sierpnia 2023r. w Gdańsku na Długim Targu. To jedyny w Polsce Bieg rozgrywany w centrum miasta, w otoczeniu kamieniczek Traktu Królewskiego Miasta Gdańska.

Biegaczom kibicować będzie 25.000 widzów. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z operatorem 763. Jarmarku Św. Dominika Firmą Amberexpo. Oficjalnym Sponsorem jest Energa z Grupy Orlen, Partnerem Oficjalnym Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

W tym roku ze względu na remont ul. Ogarnej organizator w porozumieniu z DRMG ustalił jedną trasę wspólną dla wszystkich biegów(pętla 1440m) prowadzącą ulicami: Długi Targ - Powroźnicza - Kotwiczników - Podwale Przedmiejskie - Zbytki - Bogusławskiego - Ogarna - Garbary - Długa. Metę zlokalizowano przy Ratuszu Głównego Miasta przed Fontanną Neptuna. Biegu św. Dominika otworzy Bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika" 1400 m dla rodziców z dziećmi, młodzieży i seniorów (600 uczestników). Marszobieg wystartuje z Centrum Długiego Targu, z metą przy Fontannie Neptuna. Uczestnicy wystąpią w gratisowych koszulkach z logo Biegu, a na mecie otrzymają pakiecik regeneracyjny. Przy tej okazji realizować będziemy cel charytatywny ustalony przez Radio Gdańsk.

Więcej informacji w Regulaminie na www.biegdominika.com. Wśród wszystkich uczestników Prologu losowane będą liczne upominki!Trwają elektroniczne zapisy do 29.Biegu św. Dominika - Festiwal Biegowy, w ramach konkurencji:
- Bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika" 1400 m
- Bieg Kobiet 5 km - LOTTO CUP
- Bieg Mężczyzn 5 km - ENERGTA CCUP
- Wyścig "Wózkarzy" Kobiety i Mężczyźni - PFRON CUP*
- Bieg Elity Mężczyzn 14.PZLA Mistrzostwa Polski 10 KM*
Zgłoszenia do Biegu można dokonać przez arkusz w zakładce REJESTRACJA na www.biegdominika.com

W ramach tegorocznej edycji Biegu Kobiet 5 km - LOTTO CUP przygotowaliśmy 250 miejsc startowych, a w Bieg Mężczyzn 5 km - ENERGA CUP 5km do dyspozycji jest 350 miejsc startowych. Fundatorem Pucharów dla Zwycięzców tych biegów jest Prezes Amberexpo, Prezes Totalizatora Sportowego i Prezes Energa Grupa Orlen.

Niepełnosprawni paraolimpijczycy wystąpią w Wyścig "wózkarzy - PFRON CUP. Emocje sportowe gwarantuje kibicom Bieg Elity Mężczyzn - 14. PZLA Mistrzostwa Polski 10 KM z udziałem czołówki polskich biegaczy. Do rywalizacji zapraszamy także kwalifikowanych Amatorów Mężczyzn, którzy dysponują odpowiednimi wynikam poniżej 40 minut !!

Do każdego Biegu jest odrębny arkusz zgłoszeń. Zgłoszenia za pośrednictwem zakładki Rejestracja na www.biegdominika.com

Dla zwycięzców i uczestników Biegu przegotowaliśmy atrakcyjne nagrody i benefity.
Osoby, które wniosą opłatę w terminie do 28 lipca 2023r. otrzymają imienne numery startowe i koszulkę techniczną w planowanym rozmiarze!

Życzymy wszystkim uczestnikom satysfakcji z rywalizacji indywidualnej rozgrywanej na niepowtarzalnej trasie Traktu Królewskiego w Gdańsku. Kibicom zaś najlepszych wrażeń z wspaniałej rywalizacji biegowej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100 zł
  • Bilet ulgowy
    60 zł
  • Przedsprzedaż
    85 zł
Komitet Organizacyjny 29.Biegu św. Dominika ustalił jednolitą kwotę opłaty wpisowej do Biegu Kobiet 5km - Lotto Cup i Biegu Mężczyzn 5km - Energa Cup.
85,- PLN wpłata do 28 lipca 2023r. !! /potwierdzona na koncie do 29 lipca 2023r., godz. 24:00 /
100,- PLN wpłata od 29 lipca 2023r. na konto lub 3-5 sierpnia 2023r. w Biurze Biegu
60,- PLN dla Kobiet urodzonych w 1958r. i wcześniej(65+) oraz dla Mężczyzn urodzonych w 1953r. i wcześniej (70+).
Po wniesieniu opłaty wpisowej organizator umieści potwierdzenie przy nazwisku na liście startowej. 30 lipca 2023r. nazwiska osób, które nie opłaciły opłaty wpisowej zostaną zdjęte z listy startowej.
Przywrócenie nazwiska będzie możliwe po wpłaceniu opłaty 100,- PLN na konto lub w Biurze Biegu.

Nie ma opłat wpisowych do Prologu!!

Elektroniczne zapisy uczestników będą trwały do 2 sierpnia 2023r. (lub do wyczerpania limitu)

Opłaty wpisowe proszę dokonywać przelewem elektronicznym online przez system Dotpay.pl
Tylko w indywidualnych przypadkach przelew opłaty wpisowej proszę dokonać na konto:
KL LECHIA Gdańsk: Bank Millennium SA; Nr 46 1160 2202 0000 0000 6382 9953
Tytuł przelewu: „BD2023 + Nazwisko i Imię”
Osoby, które wniosą opłatę wpisową do 28 lipca 2023r. otrzymają imienne numery startowe.
Opłata wpisowa pokrywa tylko koszty obsługi biegowej uczestników Biegu i nie jest równoznaczna z zakupem pakietu sponsorskiego. Uczestnicy otrzymają: imienny numer startowy z chipem, koszulkę, pomiar czasu, zabezpieczenie trasy, serwis na trasie i na mecie, obsługę medyczną, ubezpieczenie NNW.

Dodatkowo 3-5 sierpnia 2023r. w Biurze Biegu do dyspozycji będą wolne numery startowe do Biegu Kobiet 5km - Lotto Cup i Biegu Mężczyzn 5 km - Energa Cup/30-50 szt./.

Dla zwycięzców Biegu Elity, Biegu Kobiet i Mężczyzn przegotowaliśmy atrakcyjne nagrody finansowe.