3. Urodziny Gdańskiej Galerii Miejskiej Gdańska Galeria Miejska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

3. Urodziny Gdańskiej Galerii Miejskiej

Działająca w samym centrum Miasta Gdańska Galeria Miejska obchodzić będzie swoje trzecie urodziny. Z tej okazji Gdańska Galeria Miejska zaprasza na zajęcia edukacyjne, debatę i koncert.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), g. 18:00

maj 16

sobota, g. 19:00 - 01:00

Gdańsk Gdynia Sopot Tczew
W programie:
EDUKACJA: wycieczki dla rodziców z dziećmi (godzina 11:00 i 14:00)
DEBATA: "Młode Instytucje Kultury w dobie kryzysu" (godzina 17:00)
KONCERT: Michał Jacaszek + Maja Siemińska (godzina 19:30)

EDUKACJA W URODZINY
Sobota 24 marca to dzień otwarty, pełen spotkań z artystami i kuratorami oraz gier i zabaw.
W czasie 3 urodzin Gdańskiej Galerii Miejskiej nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych - na uczestników wycieczek czekają zagadki, konkursy i nagrody.

Godziny rozpoczęcia wycieczek: 11:00, 14:00

Miejsce zbiórki: Gdańska Galeria Guentera Grasa, róg Szerokiej i Grobli I
Prowadzenie i zapisy: Aleksandra Tatarczuk, atatarczuk@ggm.gda.pl
Czas trwania wycieczki: ok. 120 minut
Wycieczka dla rodzin z dziećmi od 4 roku życia.
Wstęp wolny.

11:00, Trasa niejednego wiersza

Poeci mali i duzi będą mieli okazję zmierzyć się z czwartą muzą podczas dwugodzinnej wycieczki po filiach Gdańskiej Galerii Miejskiej. Z długopisem i kartką w dłoni zwiedzimy wystawy Hugona Laseckiego "Przywołania" i Andrzeja Wasilewskiego "Sacred Mobiles" i przekonamy ile ciężkiej pracy składa się na stworzenie ekspozycji. Uczestnicy wspólnego zwiedzania dowiedzą się, jak powstają wystawy, czym zajmuje się kurator i czy artyści naprawdę noszą berety i głowy w chmurach. Na małych poetów czekają liczne nagrody i zadania, między innymi: stworzenie wiersza-zaproszenia, wypisanie zadań kuratora, czy znalezienie zagubionej przesyłki z dziełami sztuki.

14:00, Trasa "sam-mógłbym-to-namalować"
Wszystkich niedowiarków i maruderów "sam-mógłbym-to-namalować" zapraszamy na wycieczkę po obszarze sztuki współczesnej. Podczas wizyty na wystawach Hugona Laseckiego "Przywołania" i Andrzeja Wasilewskiego "Sacred Mobiles" postaramy się przekonać "nieprzekonanych" do sztuki współczesnej, poprzez pokazanie jej różnorodnych form. Dowiemy się, kto stoi za tworzeniem ekspozycji i ile ciężkiej pracy innych osób jest potrzebnych do przygotowania wystawy. Mali niedowiarkowie spotkają się z licznymi tajemnicami, zagadkami schowanymi w treści oglądanych dzieł sztuki. Wykonując analizy ikonograficzne, badania porównawcze rysunków i instalacji uczestnicy zawalczą o tytuł "Największego Przekonanego" i ciekawe nagrody!

DEBATA
3. urodziny Gdańskiej Galerii Miejskiej to również okazja do dyskusji.
O godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie poświęcone kondycji młodych instytucji kultury i trójmiejskiej scenie artystycznej
Tematem tegorocznej debaty będą " Młode Instytucje Kultury w dobie kryzysu".
moderator rozmowy:
Adam Mazur

uczestnicy panelu dyskusyjnego:
Iwona Bigos (Dyrektor Gdańskiej Galerii Miejskiej),
Basil Kerski (Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności),
Aneta Szyłak (Dyrektor Instytutu Sztuki Wyspa),
Aleksandra Szymańska (Dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej)

KONCERT
Urodziny Galerii uświetnią muzycznie Michał Jacaszek i Maja Siemińska.

W roku 2008 nakładem norweskiej wytwórni Miasmah ukazała się płyta Michał Jacaszka pt "Treny", którą współtworzyli Stefan i Ania Wesołowscy oraz Maja Siemińska. Koncert w GGM będzie powrotem do  tego albumu , prezentacją  nowej odsłony elektro-akustycznych lamentacji, wzbogaconych partiami samplowanych smyczków, lutni, harf oraz wykonywanych na żywo wokali. Charakterystyczny sopran Mai Siemińskiej, zwielokrotniony, zapętlony i przekształcany na żywo towarzyszyć będzie bazującej na akustycznych samplach, melancholijnej elektronice.

Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia.

Czytaj także