30. Lekcja Niegrzeczności: Kajtuś Czarodziej cz. II Scena Letnia w Pruszczu Gdańskim Pruszcz gdański Kup Bilet !
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

30. Lekcja Niegrzeczności: Kajtuś Czarodziej cz. II

teatr dla dzieci czytanie performatywne

termin
sie 6
niedziela Godz. 14:00
miejsce Scena Letnia Pruszcz Gdański
adres Pruszcz Gdański, ul. Zastawna (Park Kulturowy Faktoria)
organizator Teatr Wybrzeże
bilety
wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na 30. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 14.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim.Tematem 30. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie druga część KAJTUSIA CZARODZIEJA Janusza Korczaka. LEKCJĘ poprowadzą: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Michał Kowalski, Jakub Nosiadek i Maciej Szemiel. Opiekę artystyczną nad 30. LEKCJĄ objął Maciej Konopiński. Za scenografię odpowiedzialna będzie Aleksandra Ciapka.

O 30. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI
Maciej Konopiński o KAJTUSIU CZARODZIEJU: "Tym razem Kajtuś będzie czarował. Czy dzięki czarowaniu i tajemnym mocom Kajtuś zyska przyjaciół? Gdzie może zamieszkać dziecko czarodziej? Czy świat jest przygotowany na moce Kajtusia? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z drugiej części KAJTUSIA CZARODZIEJA."

Janusz Korczak o KAJTUSIU CZARODZIEJU: "To trudna książka. Tę trudną książkę poświęcam niespokojnym chłopcom, którym się trudno poprawić. Trzeba chcieć i silnie, i wytrwale. Trzeba wolę hartować. Trzeba być pożytecznym. Dziwne jest życie. Zycie jest jak dziwny sen. Kto ma silną wolę i silną chęć służby ludziom, temu życie pięknym będzie snem. Choćby droga do celu była poplątana, a myśli niespokojne."

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI
LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, "bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.