30 Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS Młodzi Filmowcy Filia Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

30 Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS Młodzi Filmowcy

Zapraszamy do Gdańska na spotkanie ze znakomitymi filmami krótkometrażowymi młodych twórców z 27 krajów i najnowszym pokazem "Amerykański Film Reklamowy. Sztuka i technika". W programie też muzyka na żywo od Nasiono Records, pokaz projektu "Koncert dla Omegi" i warsztaty dla dzieci.

Miejsca:
Biblioteka pod Żółwiem / Pod Żółwiem Public Library, ul. Św. Ducha 111/113 Biblioteka Filia Gdańska / Filia Gdańska Public Library, ul. Mariacka 42 Kino Kameralne Cafe, ul. Lektykarska 4
Nadbałtyckie Centrum Kultury Ratusz Staromiejski /South Baltic Cultural Centre, ul. Korzenna 33/35


29.11 poniedziałek


18:00 seans 1 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem - 72 minuty
Babcia nie ucieknie (Getaway Grandma, Abuela Sin Escape), F, 16:57, reż./dir Carlos Alberto Castaño Motta, Kolumbia/Colombia
BA-HAM razem (BA HAM Together), F, 28:47, reż./dir Shahab Habibi, Niemcy/Germany
Bezpieczny dystans (Safe Distance), F, 12:00, reż/dir Artur Wyrzykowski, Polska/Poland
Synteza, F, 15:00, reż./dir Mohammad Towrivarian, Iran/ Islamic Republic or Iran

19:30 seans 2 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem 67 minut
Branka (Branka), F, 20:00, Ákos K. Kovács, Węgry/Hungary
Co słychać w ciemności (Ce qui résonne dans le silence), A, 08:02, Marine Blin, Francja/France
Czas ekranu (Screen Time), A , 03:43, reż./dir Dan Wenger,Switzerland
Dzień wolny (Day off, Выходной), F, 13:18, reż./dir Liliya Duplinskaya, Rosja/Russia
Eksperyment (Experiment), A, 05:36, reż/dir Berton Zoé /Covo Pérez Susana / Heussler Guillaume /Kacprzak Yann /Wiriath Margot, Francja/France Kamuflaż (Kamouflage), F, 15:00, reż./dir Joaquim Berglund, Szwecja/Sweden

30.11 wtorek / Tuesday


18:00 seans 3 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem 76 minut
Kiedyś wszyscy będziemy szczęśliwi (Sometime We All Will Be Happy, Однажды все мы будем счастливы), F, 24:54, reż/dir Ekaterina Saunina, Rosja/Russia
Koc z lwem (The Lion Blanket, Lõvitekk), F, 14:17, reż./dir Sofia Afonasina, Estonia/Estonia
Kontrapunkt I (Contrapunctus I), E, 04:10, reż./dir Qunyuan Wang, Niemcy/Germany
Koszula nocna babci (Grandma's Nightdress, Бабушкина ночнушка), A, 02:23, reż./dir Masha Rumyantseva,Rosja/Russia
Ktoś trzeci (Someone Else), F, 14:57, reż./dir Milorad Milatović, Czarnogóra/Montenegro
Latające ryby (parvaz mahiha), F, 14:38, reż./dir. Mohammad Towrivarian, Iran/Islamic Republic or Iran

19:30 seans 4 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka pod Żółwiem 74 minuty
Lato Yangyanga (One of Yangyang's Summers,飞向回声), F, 21:32 , reż./dir Yaxi Liao, Wielka Brytania/United Kingdom
Linie rodzinne (Family Lines), D, 25:33, reż./dir Przemysław Wawrzyniak, Polska/Poland
Mamalarka (Mamartist), D, 27:16, reż./dir Katarzyna Mazurkiewicz, Polska/Poland

1.12 środa / Wednesday


18:00 seans 5 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 69 minut
No, jedź! (Drive, come on, Ехай), F, 08:30, reż./dir Nikita Ilyashenko, Никита Ильяшенко, Rosja/Russia
Neonowy duch (Neon Phantom, Fantasma Neon), F, 20:00, reż./dir Leonardo Martinelli, Brazylia/Brazil
Owieczka (Lamb, Lamm), F, 12:43, reż./dir Pollyanna Popermajer, Szwecja/Sweden,
Paczka (La Meute), A, 06:09, reż.dir Louise Cottin-Euziol, Lou-Anne Abdou, Antoine Blossier Gacic, Charline Hedreville, Agathe Moulin, Victoria Normand, Gabriel Saint-Frison, Francja/France
Poza (Pose), D, 05:48, reż./dir Marta Nowak, Polska/Poland
Po drugiej stronie gór (De l'Autre Côté des Montagnes), F, 13:55, reż./dir Nina Doré, Francja/France

19:30 seans 6 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 71 minut
Rana (The Hurt, Yara), F, 16:30, reż./dir. Onur Güler, Turcja/Turkey
Rower treningowy (Stationary Bike, Велотренажер), F , 18:00, reż/dir Oleksii Ovcharenko, Ukraina/Ukraine
Sauna (Sauna), A, 04:19, reż/dir Anna Lena Spring, Lara Perren, Szwajcaria/Switzerland
Siła (The Force, Hatalom), A, 03:06, reż./dir. Kevin Králl, Węgry/Hungary
Smok wawelski (Wawel Dragon), A, 06:11, reż./dir Cameron Carr, Wielka Brytania/United Kingdom Coś nie tak (The Stench), F , 20:00, reż./dir Won Jang, Korea/Republic of Korea

2.12 czwartek / Thursday

18:00 seans 7 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 65 minut
Suita (Suite), D, 11:38, reż./dir Fabio Thieme, Niemcy/Germany
Błyszcz, gwiazdeczko! (Twinkle Twinkle Little Star), F, 12:00, reż./dir Shiyue Xu, Chiny/China
Ślimak, F, 10:44, reż./dir. Mohammad Torivarian, Iran/Islamic Republic or Iran
Teo w kosmosie (Teo through space, Teo va al espacio), F, 12:46, reż./dir Juan Utrilla, Alberto Baldini, Hiszpania/Spain
Uwolniony (Unchained), F, 04:56, reż./dir Maja Kovačević, Rumunia/Romania
Wąsik (Mustachio, Snorrie), F, 11:35, reż./dir Victoria Warmerdam, Holandia/Netherlands

19:30 seans 8 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 64 minuty
ZOT (ZOT), A, 03:00, reż./dir Anya Ru,
Wejście w spiralę (Rising in a Spiral), A, 02:43, reż./dir Débora Mendes, Elmano Diogo, Portugalia/Portugal
Wielki dotyk (Big Touch), F, 03:00, reż./dir Christopher Tenzis, USA
W sprawie miłości (A l'article de l'Amour), A, 05:29, reż./dir. Clara Duvert, Margot Chauchoy, Cédric Bagein, Laure Maitrehenry, Mattéo Martinez, Julien Cabezas, Francja/France
Yuanyuan (圓圓), F, 16:21, reż./dir Shiyue Xu, Chiny/China
Rewolucyjne dziecko (Revolutionary Baby,المتمرد الطفل), F , 11:17, reż./dir Sheherezade Amy El Moumni Berdai, Maroko/Morocco
Zawsze razem (Together Forever, Вместе навсегда), A, 06:30, reż./dir Anna Barantseva, Rosja/Russia
Za późno (Too Late), A, 15:34, reż./dir Kinga Syrek, Polska/Poland

3.12 piątek / Friday

18:00 seans 9 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 63 minuty
Pokolenie 328 (Generation 328), D, 18:35, reż./dir Veranika Nikanava, Białoruś/Belarus
Wieża z klocków (Tower made from blocks), A, 14:01, reż./dir Krzysztof Kuźnicki, Magdalena Myszkiewicz, Polska/ Poland
Dobra niemiecka robota (Good German Work, Kollegen), F, 14:00, reż./dir Jannis Alexander Kiefer, Niemcy/Germany
Dusza wilka, A, 04:26, reż./dir. Elina Gkekas, Niemcy/Germany
Symulakrum (Simulacrum), F, 03:00, reż./dir Takamasa Iwasaki, Japonia/ Japan
Moja babcia jest jajkiem (My Grandmother Is an Egg), F , 08:07, reż./dir Wu-Ching Chang, Tajwan/Taiwan

19:30 seans 10 Konkurs Międzynarodowy, Biblioteka Filia Gdańska 62 minuty
Uległość (Submission), F, 26:50, reż./dir Michał Ciechomski, Polska/Poland
Zimowy wiatr, A, 04:27, reż./dir Jeremy Andriambolisoa, Théo Duhautois, Quentin Wittevrongel, Alicia Massez, William Ghyselen, Thomas Dell'Isola, Francja/France
Ocean (An Ocean), D, 18:50, reż./dir Paul Scheufler, Niemcy/Germany
Totem (TOTEM), A, 10:00, reż./dir Katrine Glenhammer, Dania/Denmark

4.12 sobota /Saturday

16:00 Amerykański Film Reklamowy 2021 / The Art & Technique of the American Commercial - NCK Ratusz Staromiejski

17:30 Koncert dla Omegi / Concert for Omega pokaz filmu muzyczno-dokumentalnego/musical-documentary film NCK Ratusz Staromiejski

18:00 Nasiono Records przedstawia / Nasiono Records presents koncert /concert - NCK Ratusz Staromiejski

19:00 wręczenie nagród/Prize Ceremony

20:00 projekcja nagrodzonych filmów/Winning Films NCK Ratusz Staromiejski

5.12. niedziela / Sunday

12:00 Warsztaty dla dzieci Hania w Kosmosie /Workshop for kids Hania in Space

18:00 Węgierskie filmy krótkometrażowe pokaz zrealizowany współnie z festiwalem BUSHO Kino Kameralne Cafe