3/05 Dr.Hackenbush @ Clubogaleria Soho SOHO 2.0 Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Na zakończenie majówki pragniemy zaprosić Was na koncert dobrze znanych w trójmiejskich kręgach - Dr.Hackenbush

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście03/05 START 20:00

WSTĘP 20PLN(przedsprzedaż) / 25PLN(w dniu koncertu)
ILOŚĆ BILETÓW MOCNO OGRANICZONA

Dr.Hackenbush to Wielki As trójmiejskiej sceny muzycznej który z jednej strony zadziwia doskonałą muzyką rockową własnego autorstwa, a z drugiej masakruje frywolnymi poetycko, lekkimi aranżacjami kultowych przebojów największych światowych tuzów, jak "Beatlesi", "Stonesi" czy "Kinksi".

Dr.Hackenbush to formacja nieobliczalna, zaskakująca i na zawsze utrwalająca się w pamięci.
W jedno ucho wpływa Nam delikatnym, acz surowym, strumieniem przepięknych lirycznie i muzycznie, rockowych ballad, które królowały na listach przebojów, w drugie zaś ucho pompuje Nam wodospad brutalnie finezyjnych, i wulgarnie uproszczonych obrazów z życia, ubranych w ostra muzykę, zarówno własną, jak i kultową dla całego rockowego świata.

Sami określają to jako solid rock. Swoją działalność rozpoczęli na przełomie lat 70 i 80. Przez kilka lat grali koncerty w Polsce i poza granicami kraju. Zagrali wspólne trasy z TSA, Lombard, Kombi oraz szwedzką grupą Hurrah. Pojawili się w muzycznym filmie telewizyjnym "Boso do marzeń".

W tym czasie nagrywali również utwory dla Polskiego Radia Gdańsk, z których "Mój pociąg ostatni" przyniósł ogromną popularność, utrzymując się tygodniami na listach przebojów. W roku 1984 zespól zawiesił działalność koncertową.

Grupa znana jest jednak najbardziej z coverów, znanych, światowych grup rockowych z własnymi, wulgarnymi tekstami, wydanych pod nazwa Dr. Huckenbush. Zmora, załozyciel zespołu określił to jako "luźne inspiracje".

Obszerny materiał nagrany w latach 80, ale z powodu cenzury wydany dopiero w 90 osiągnął status megahitów. Któż z nas nie słyszał takich przebojów jak "Miegwa", "Kosa", "Nie graj ze mną w ch...", "Jasiu (nie ruszaj k....)", "Pasja", "Nienormalny" oraz wielu innych.

Z czasem obok coverów megahitami stały się również autorskie kompozycje Zmory, np. Kolorowa dupa, co zaowocowało wydaniem kolejnych albumów p.t. Jabole i Betoman. W 2009 roku A.Rdułtowski wznowił działalność koncertową zapraszając byłych muzyków Dr. Hackenbusha, Jacka Jankowskiego i Aleksandra Szmidta do wspólnego grania.

Skupiajac się głównie na coverowo-wulgarnym i autorskim repertuarze spod znaku Dr. Huckenbush, zespół również wykonuje na koncertach utwory cenzuralne z repertuaru radiowego Dr.Hackenbusha.

Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się 29 marca 2009 roku w gdyńskim klubie "Ucho" i został zarejestrowany z myślą o wydaniu płyty DVD a z końcem roku 2010 nagrana została studyjna płyta "Córka generała". Jak mówi A.Rdułtowski: "Dziś bezsensowne jest używanie przeze mnie zmodyfikowanej nazwy zespołu, po to by grać "stare hity", bo już nie ma podziału na dwa projekty, więc wróciłem do nazwy "matki". Teraz jest tylko Dr.Hackenbush

Informacja o biletach

WSTĘP 20PLN(przedsprzedaż) / 25PLN(w dniu koncertu)
ILOŚĆ BILETÓW MOCNO OGRANICZONA
Bilety dostępne w EMPIK