31 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Teatr Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat

31 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Opinie (1)

XXXI Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni w dniach 11-16 września 2006 roku. W szranki o Złote Lwy stanie w tym roku 24 filmów fabularnych wyprodukowanych w Polsce od 1 września 2005 roku do 31 sierpnia 2006 roku, których minimalny czas projekcji wynosi 50 minut, spełniające warunki techniczne i artystyczne, wymagane dla rozpowszechniania w kinach lub emisji przez stacje telewizyjne.

Reżyser najlepszego filmu oprócz Złotych Lwów otrzyma 50 tys. zł. Regulamin konkursu przeiduje też nagrodą specjalną jury o wysokości 30 tys. zł. Zostaną przyznane też nagrody za reżyserię, scenariusz ( po 20 tys. zł), debiut reżyserski, rolę kobiecą, rolę męską, zdjęcia, muzykę, scenografię (po 15 tys. zł), drugoplanową rolę kobiecą, drugoplanową rolę męską, dźwięk, montaż oraz kostiumy (po 12 tys. zł).

Obok konkursu głównego odbywać się będzie konkurs kina niezależnego. W jego ramach zostaną przyznane nagrody za najlepszy film (10 tys. zł), nagroda specjalna (5 tys. zł). Ponadto do dyspozycji Jury konkursu kina niezależnego pozostaje kwota 5 tys. zł przeznaczona na ewentualne nagrody dodatkowe według uznania Jury.

KALENDARZ PROJEKCJI FILMÓW KONKURSOWYCH



1.

Bezmiar sprawiedliwości
Reż. Wiesław Saniewski

127'

11.09.
godz.19:15

13.09.
godz.9:30

15.09. *
godz.11:30

15.09. **
godz.15:30

2.

Chaos
Reż. Xawery Żuławski

124'

12.09.*
godz.9:00

12.09. **
godz.12:45

13.09.
godz.19:00

14.09.
godz.10:00

3.

Chłopiec na galopującym
koniu
Reż. Adam Guziński

75'

12.09.
godz.12:00

13.09. *
godz. 9:00

13.09. **
godz.13:00

14.09.
godz.17:00

4.

Co słonko widziało
Reż. Michał Rosa

108'

13.09.
godz.17:00

14.09.
godz.14:30

15.09. *
godz.9:00

15.09. **
godz.12:30

5.

Czeka na nas świat
Reż. Robert Krzempek

95'

12.09.
godz.14:00

12.09. *
godz.19:00

13.09. **
godz.10:00

14.09.
godz.12:30

6.

Francuski numer
Reż. Robert Wichrowski

94'

11.09. *
godz.11:30

11.09. **
godz.17:30

12.09.
godz.10:00

14.09.
godz.21:30

7.

Fundacja
Reż. Filip Bajon

110'

11.09.
godz.17:00

15.09. *
godz.14:30

15.09. **
godz.18:00

16.09.
godz.12:00

8.

Hiena
Reż. Grzegorz Lewandowski

87'

14.09. *
godz.9:00

14.09. **
godz.12:30

15.09.
godz.17:00

16.09.
godz.10:00

9.

HI WAY
Reż. Jacek Borusiński

88'

11.09.
godz.21:00

12.09.
godz.14:00

15.09. *
godz.19.30

16.09. **
godz.10:00

10.

Ja wam pokażę
Reż. Denis Delić

113'

11.09. *
godz.9:00

11.09. **
godz.14:30

13.09.
godz.12:00

14.09.
godz.19:00

11.

Jasminum
Reż. Jan Jakub Kolski

103'

12.09.
godz.21:00

13.09. *
godz.11:00

13.09. **
godz.15:00

15.09.
godz.12:00

12.

Kto nigdy nie żył
Reż. Andrzej Seweryn

104'

11.09. *
godz.13:45

11.09. **
godz.20:30

12.09.
godz.17:00

13.09.
godz.14:15

13.

Plac Zbawiciela
Reż.
Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze

105'

13.09. *
godz.16:30

13.09. **
godz.20:30

14.09.
godz.19:00

15.09.
godz.14:00

14.

Palimpsest
Reż. Konrad Niewolski

80'

11.09.
godz.17:00

13.09. *
godz.13:45

13.09. **
godz.17:30

14.09.
godz.21:30

15.

Przebacz
Reż. Marek Stacharski

89'33''

12.09. *
godz.11:45

12.09. **
godz.15:15

12.09.
godz.19:00

14.09.
godz.17:00

16.

Przybyli ułani
Reż.
Sylwester Chęciński

57'03''

12.09. *
godz.14:00

12.09. **
godz.17:30

14.09.
godz.12:00

15.09.
godz.14:00

17.

Samotność w sieci
Reż. Witold Adamek

134'

12.09.
godz.19:00

14.09. *
godz.14:00

14.09. **
godz.17:45

15.09.
godz.19:00

18.

Statyści
Reż. Michał Kwieciński

114'

11.09.
godz.14:00

14.09. *
godz.17:00

14.09. **
godz.20:30

15.09.
godz.21:30

19.

Summer love
Reż.
Piotr Uklański

93'

12.09. *
godz.16:30

12.09. **
godz.20:30

13.09.
godz.21:30

15.09.
godz.10:00

20.

Szatan z siódmej klasy
Reż.
Kazimierz Tarnas

101'

13.09.
godz.12:00

13.09. *
godz.19:15

14.09. **
godz.10:00

15.09.
godz.10:00

21.

Sztuka masażu
Reż.
Mariusz Gawryś

80'

11.09.
godz.16:15

12.09. **
godz.10:00

12.09.
godz.17:00

15.09.
godz.12:00

22.

Wstyd
Reż.
Piotr Matwiejczyk

90'

13.09.
godz.10:00

14.09.
godz.14:00

14.09. *
godz.20:15

15.09. **
godz.10:00

23.

Wszyscy jesteśmy
Chrystusami
Reż. Marek Koterski

107'

11.09.
godz.19:00

12.09.
godz.21:30

14.09. *
godz.11:15

14.09. **
godz.14:45

24.

Z odzysku
Reż. Sławomir Fabicki

103'

11.09.
godz.21:45

15.09. *
godz.17:00

15.09. **
godz.20:30

16.09.
godz.14:00
Pokazy
prasowe - *

Pokazy
konkursowe - **

Pokazy dla
publiczności - Silver Screen

Inne wydarzenia w ramach festiwalu:

Konkurs kina niezaleznego
Filmy Feliksa Falka
Polonica
Kraków w Gdyni
Kino europejskie
Gdynia dzieciom
Dzień niemiecki
Absolwenci w Gdyni


Czytaj także