stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

3/4 grudnia 2016, Studenckie Koło Przewodników Turystycznych Gdańsk, po raz 41 zaprasza na zimową edycję kultowej imprezy pt. Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub. W tym roku organizatorzy przygotowali osiem ciekawych tras różnej długości i różnym stopniu trudności. Wróciła także bardzo lubiana przez uczestników trasa przygodowa. Miejsce/ baza imprezy jak zwykle pozostaje tajemnicza. Zostanie ona ujawniona przez organizatorów dopiero w dniu imprezy o poranku. Póki co wiemy tylko, że adres bazy zlokalizowany będzie nie dalej niż 100 km od Trójmiasta.

lis 24

niedziela, g. 11:15

Gdynia, Olimpijska 5/9
bilety 59 zł
ulgowy 25 zł
przedsprzedaż 50 zł

21 listopada - 9 grudnia 2024, g. 13:30

Gdynia, Promienna
bilety 10 zł
41. Nocne Marsze na Orientację pod hasłem "Rycerze Okrągłego Kompasu":

Organizatorzy zapraszają mężnych śmiałków na pełną przygód, niebezpieczeństw, błota, a może i śniegu wyprawę pod osłoną nocy w poszukiwaniu Świętego Grala - Darżlub 2016. Tych którzy odważą się wyruszyć na wyprawę z najmężniejszymi rycerzami m.in.: Parsifalem, Tristanem, Lancelotem czeka pakiet startowy. Nie czekaj! Zapisz się już dziś i szykuj zbroję na noc z 3/4 grudnia.

Trasy do wyboru:

1. Ekstremalna "E" - Magiczne sztuczki Merlina,
dystans ok. 24 km

Stworzona z myślą o ekspertach orienteringu, którzy wybierając tę trasę wiedzą, na co się decydują. Trasa jest najdłuższa, ma największe przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Dodatkowo w zestawie: podstępne punkty stowarzyszone rozstawione na każdym kroku, chaszczowanie, jarowanie, bagna lub śnieg (w zależności od warunków pogodowych). Ta trasa nie wybacza błędów.

>>>Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii E

2. Bardzo Trudna "BT" - Kto wyzwaniu temu podoła, zdobędzie nagrodę Pani Jeziora
dystans ok. 20 km

Trasa dla osób zaawansowanych w orienteringu, które przynamniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w leśnym terenie nocą. Punkty kontrolne są zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często towarzyszą im punkty stowarzyszone.

>>> Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii BT

3. Zaawansowana "Z" - Czy to już Avalon?
dystans ok. 16 km

Przeznaczona dla wytrawnych nawigatorów, którzy są w stanie połączyć precyzję z równym tempem marszowym. Na trasie jest kilkanaście punktów kontrolnych, trudno dostępnych, z wieloma punktami stowarzyszonymi. Treść mapy może być niepełna, usunięte mogą być elementy ułatwiające określenie położenia.

4. Przygodowa "Przyg" - Poszukiwania zaginionej czarki
dystans ok. 17 km

Trasa dla amatorów przygód, o pewnym doświadczeniu w posługiwaniu się mapą i kompasem, lubiących dreszczyk emocji wywołany odkrywaniu nieznanego. Samą nawigację można porównać do tras Trudnych z elementami na poziomie Bardzo Trudnych. Fabuła nawiązująca do tematu imprezy; zdobywaniu punktów kontrolnych mogą towarzyszyć zadania logiczne, topograficzne lub zręcznościowe. Mapa częściowo na podkładzie historycznym. Punkty kontrolne to miejsca ciekawe topograficznie i przyrodniczo oraz związane z historią regionu.

5. Trudna 1 "T1" - Ser Lancelocie, chyba się zgubiliśmy!
Trudna 2 "T2" - W poszukiwaniu Świętego Graala
dystans ok. 17 km

Trasy trudne przeznaczone są dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nie również uczestników naszych kursów przewodnickich. Większość punktów to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających krótkiego marszu na azymut lub czujności w odczytywaniu ukształtowania terenu w ich najbliższym sąsiedztwie. Przy punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone.

>>>Trasa T1 zaliczana jest do pucharu DInO w kategorii T

6. Trudna Krótka "TK" - Po zakamarkach Camelot,
dystans ok. 15 km

Trasy trudne przeznaczone są dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nie również uczestników naszych kursów przewodnickich. Większość punktów to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających krótkiego marszu na azymut lub czujności w odczytywaniu ukształtowania terenu w ich najbliższym sąsiedztwie. Przy punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Na trasie można startować w zespołach maksymalnie 5-osobowych.

7. Mało Trudna "MT" - Gonitwa wokół okrągłego stołu
Dystans ok. 14 km

Trasa idealna dla osób początkujących w nocnych InO, nie czujących się jeszcze na siłach poruszać się w nocy po rzeźbie terenu, a chcących miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnym spacerze z nutką sportowej rywalizacji. W związku z tym większość punktów to lampiony rozstawione w łatwych do zlokalizowania skrzyżowaniach dróg, ścieżek i przecinek leśnych. Mogą się też pojawić punkty stowarzyszone. Na trasie można startować w zespołach maksymalnie 5-osobowych.

Uwaga:
Start na trasach Ekstremalnej, Bardzo Trudnej oraz Trudnej T1 będzie zaliczany do klasyfikacji Pucharu w Długodystansowych Marszach na Orientację.

Opłaty:

35 zł przy zgłoszeniu internetowym:
Osoby zapisujące się wcześniej przez Internet opłatę powinny przesłać przelewem, na konto podane przez Organizatora, w przeciągu trzech dni od znalezienia się na liście. Dane konta oraz identyfikator drużyny - numer ID, niezbędne do dokonania przelewu, zostaną przesłane drogą mailową po udanej rejestracji. Zgłoszenie będzie ważne w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie. Można płacić za kilka osób jednocześnie.

45 zł w dniu imprezy:
Osoby zapisujące się w dniu imprezy będą miały przydzielone późniejsze minuty startowe. Wszelkie zniżki zostają zachowane. Wpłata potwierdzona zostanie odpowiednim pokwitowaniem, które należy okazać przy starcie, przed wydaniem map i karty startowej. Opłatę należy uregulować w formie gotówki.

Zapisz się już dziś, gdyż liczba miejsc jest mocno ograniczona!

Dwustopniowy system zapisów:

Uczestnicy imprezy zgłaszają się i startują w zespołach jedno, dwu lub ewentualnie trzyosobowych. Wyjątek stanową trasy Mało Trudna oraz Trudna krótka, na których można startować w zespołach maksymalnie pięcioosobowych. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Minuty startowe zespołów są przydzielane w drodze losowania i ogłaszane przed imprezą. Długości tras podano w linii prostej pomiędzy punktami, z uwzględnieniem trudnych do przebycia przeszkód terenowych.

>>>Zarejestruj się, utwórz konto dla siebie lub swojej drużyny

Szczegóły o imprezie znajdziecie w Komunikacie Startowym

Jeśli startujesz w imprezie na orientację pierwszy raz:
>>>Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zasad wypełniania kart startowych

Jeśli nadal się wahasz to sprawdź jak było w poprzednich edycjach:
>>>Przeczytaj relację z zeszłego roku



Organizator:
Studenckie Koło Przewodników Turystycznych Gdańsk
WWW: Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
>>>Aktualności na Funpage
e-mail: marsze@skpt.gdansk.pl

Przeczytaj także