4th Hevelius Cup Hala OLIVIA Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

4th Hevelius Cup Opinie (5)

Prawdziwa gratka dla miłośników łyżwiarstwa synchronicznego w najlepszym światowym wydaniu. Łyżwiarstwo synchroniczne to bardzo widowiskowa odmiana łyżwiarstwa figurowego gdzie na lodowisku prezentuje się drużyna składająca się zwyczajowo z 16 zawodników. W trakcie kilkuminutowego pokazu drużyna prezentuje program do muzyki w trakcie którego wykonuje kilka obowiązkowych elementów.

Relacja z imprezy

Istotą dyscypliny jest idealne zsynchronizowanie łyżwiarek i łyżwiarzy prezentujących swoiste krótkie przedstawienie. Dyscyplina jest dosyć mocno sfeminizowana ale w teamach mogą jeździć zarówno kobiety jak i mężczyźni. Od kilku lat środowisko łyżwiarstwa synchronicznego bardzo mocno pracuje nad wprowadzeniem dyscypliny do kategorii sportów olimpijskich. Co roku odbywają się też mistrzostwa świata w łyżwiarstwie synchronicznym. Światowy poziom w dyscyplinie wyznaczają drużyny fińskie, rosyjskie i amerykańskie. Dwa lata temu Polski Związek Łyżwiarstwa figurowego powołał Juniorską Kadrę Narodową w łyżwiarstwie synchronicznym, którą tworzy drużyna Ice Fire Junior z Gdańska.

W dniach 18 i 19 stycznia 2020 roku w gdańskiej Hali Olivia odbędzie się czwarta edycja międzynarodowych zawodów Hevelius Cup. Tym razem będą to już zawody pod patronatem Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej ISU. W poprzednich edycjach ta największa impreza łyżwiarska w Polsce gromadziła na trybunach po 2-3 tysiące kibiców.

W najbliższej edycji w imprezie weźmie udział rekordowa liczba 56 teamów z 11 krajów. Zaprezentuje się około tysiąc zawodniczek i zawodników w 9 kategoriach w tym po 8 drużyn w najwyższych kategoriach JUNIOR ISU i SENIOR ISU, wśród których wystąpią dwa fińskie teamy (Helsinki Rockettes, Team Unique) mające na swoim koncie tytuły Mistrzów Świata.

W kategoriach JUNIOR ISU i SENIOR ISU drużyny zaprezentują po dwa programy: krótki (SHORT PROGRAM) w sobotę (18 stycznia) i dowolny (FREE PROGRAM) w niedzielę (19 stycznia). W pozostałych kategoriach zespoły wystąpią tylko raz w programie dowolnym (FREE PROGRAM).

W trakcie przerw na odświeżanie lodu organizator przygotował konkursy z nagrodami dla publiczności zgromadzonej na trybunach, otwarte będą także punkty gastronomiczne i stoiska z gadżetami okolicznościowymi związanymi z zawodami / łyżwiarstwem.

Zawody będzie można oglądać w:
- sobotę 18 stycznia od godz. 16:00 - w programie dowolnym zaprezentują się teamy w kategoriach JUNIOR B, JUVENILE, PRE-JUVENILE , oraz JUNIOR ISU i SENIOR ISU w programie krótkim (w tym dniu zawody zakończą się po godz. 22:00)
- niedzielę 19 stycznia od godz. 14:00 - w programie dowolnym zaprezentują się teamy w kategoriach BASIC NOVICE, MIXED AGE, NOVICE ADVANCED, oraz JUNIOR ISU i SENIOR ISU w programie dowolnym (w tym dniu zawody zakończą się koło godz. 20:00).

Organizatorami 4th Hevelius Cup są Klub Sportowy SKF Iceskater oraz GKS Stoczniowiec.
Bilety są już dostępne na https://bilety.stoczniowiec.org.pl/

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20-30 zł
  • Bilet ulgowy
    1-15 zł
Ruszyła sprzedaż biletów na 4th Hevelius Cup. Bilety dostępne są na https://bilety.stoczniowiec.org.pl/
w opcjach cenowych:

Bilet jednodniowy 18.01.2020 lub 19.01.2020
normalny 20 PLN
ulgowy 10 PLN*
do 6 lat 1 PLN

bilety dwudniowy
normalny 30 PLN
ulgowy 15 PLN*
do 6 lat 1 PLN

* ulgowy – młodzież szkolna powyżej 6 roku życia, studenci, emeryci
-----
We have started selling tickets for 4th Hevelius Cup.
https://bilety.stoczniowiec.org.pl/

One day ticket 18.01.2020 or 19.01.2020 :
normal 20 PLN
half-price ticket 10 PLN*
under 6 years old 1 PLN

two day ticket:
normal 30 PLN
half-price ticket 15 PLN*
under 6 years old 1 PLN

* reduced - schoolchildren over 6 years old, students, retirees