Impreza już się odbyła
PATRONAT

54. Bieg Westerplatte Opinie (14)

10 września o godzinie 11:30 na trasę 54. Biegu Westerplatte wyruszy 3500 biegaczy z całej Polski. Start i meta będą zlokalizowane na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939 roku.

Organizatorzy - Miasto Gdańsk, MOSiR oraz Radio Gdańsk - zapraszają do kibicowania najbliższym, przyjaciołom i znajomym na trasie biegu. Niech Wasz doping niesie wszystkich biegaczy na Westerplatte! Dla zawodników jak i kibiców przygotowany został bezpłatny transport na Westerplatte. Autokary będą kursowały ze stadionu żużlowego (ul. Zawodników 1) w godzinach 8-10. Kursy powrotne będą realizowane od godzin 13. W tym czasie dojazd indywidualny (samochodem) nie będzie możliwy. Dla tych, którzy nie będą mieli możliwości dotrzeć na imprezę, przygotowana będzie transmisja on-line. Będzie można śledzić ją m.in. na portalu gdansk.pl.

Odbiór pakietów startowych (chipy oraz numery startowe) będzie odbywał się w piątek, 9 września w godzinach 13.00-20.00 w C.H. Manhattan (al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz). Zmotoryzowani zawodnicy będą mogli skorzystać z godziny bezpłatnego postoju na parkingu podziemnym. Przy tej okazji, C.H. Manhattan zaprasza na porady specjalistów w zakresie diety, fizjoterapii, treningu. Przewidziane są również atrakcje dla dzieci oraz akcja charytatywna. Z myślą o osobach przyjezdnych, przewidziana została również możliwość odbioru pakietów w dniu zawodów, od godziny 8.15 do 11.00 na Westerplatte. Dla komfortu, by nie stać w kolejce, warto odbioru dokonać jednak dzień przed startem.

W 2015 roku, podczas 53. edycji Biegu Westerplatte został pobity rekord frekwencji tej imprezy. 3150 zawodników zostało sklasyfikowanych na mecie. Pokazuje to jednoznacznie, że połączenie dobrej organizacji i historycznego wymiaru wydarzenia wciąż przyciąga nowych fanów i miłośników biegania. Zapraszamy do Gdańska - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.

W 2015 roku zwyciężył Tadeusz Zblewski z czasem 30 minut i 37 sekund. Wśród pań najszybsza była Dominika Nowakowska z wynikiem 33:53.

Data: 10.09.2016
Godzina: 11.30 - bieg główny
Start i meta: Westerplatte
Dojazd: autokary dla uczestników i widzów spod stadionu żużlowego (ul. Zawodników 1)
Informacje: biegwesterplatte.pl

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Radio Gdańsk
Partner Techniczny: Brubeck
Partnerzy: Oceanic, CH Manhattan, Lider Animator, Coca Cola, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, ZTM Gdańsk
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl, gdansk.pl, WP.PL
Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna