stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Instytutu Kultury Miejskiej to interdyscyplinarne miejsce prezentacji sztuki. W marcu IKM zaprasza na dwa koncert 22 marca ALA|MEDA, jeden z najbardziej nowatorskich i oryginalnych zespołów, jakie pojawiły się na polskiej scenie alternatywnej w ostatnich latach, w składzie Jacek Buhl, Rafał Iwański, Łukasz Jędrzejczak, Piotr Michalski, Jakub Ziołek.

lip 12-14

piątek - niedziela, g. 18:00

Wstęp wolny
lip 20

sobota, g. 19:00

bilety 35 zł
Kup bilet

ALA|MEDA
(wcześniej Alameda 5) to jeden z najbardziej nowatorskich i oryginalnych zespołów, jakie pojawiły się na polskiej scenie alternatywnej w ostatnich latach. Od blisko dekady tworzy muzykę wymykającą się klasyfikacjom i łączącą rozmaite gatunki, co doprowadziło do wypracowania własnego unikalnego stylu opartego na ciągłej metamorfozie.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Nowe oblicze grupy polega na silnie synkopowanej rytmice wykonywanej przez dwóch perkusistów-perkusjonalistów (Jacek Buhl, Rafał Iwański) i basistę (Piotr Michalski), którzy tworzą rusztowanie dla dzikich post-internetowych i zdekonstruowanych elektronicznych kolaży autorstwa Łukasza Jędrzejczaka i Jakuba Ziołka. Ten nowy kierunek artystyczny jest "spektralny" w wielu znaczeniach: tworzy kontinuum rozmaitych muzycznych tropów, łącząc tak odmienne gatunki jak gqom, free jazz, UK bass, krautrock, IDM, post-industrial, batida w jedną różnicującą się całość.

Efektem jest jedyna w swoim rodzaju tropikalno-industrialna mieszanka, w której awangarda spotyka się z afro-housem, a rozbudowany sampling i techniki syntezy granularnej sprzęgnięte są z frenetyczną grą żywej sekcji rytmicznej. Ideą, która przyświeca nowej twórczości zespołu jest totalna integracja elektroniki z żywym graniem oraz zamazanie wszelkich podziałów między sztuką wysoką i niską, twórczością wysublimowaną i wulgarną, awangardą i rozrywką, muzyką "dla duszy" i muzyką "dla ciała

Grupę tworzy pięciu doświadczonych twórców reprezentujących różne pokolenia muzycznych innowatorów: Jacek Buhl (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Trytony), Rafał Iwański (HATI, Innercity Ensemble), Łukasz Jędrzejczak (T'ien Lai, Javva), Piotr Michalski (3moonboys) i Jakub Ziołek (Stara Rzeka, Zimpel/Ziołek).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 - 50 zł
Bilety 40-50 zł, https://bilety.ikm.gda.pl/.