Activo - wycieczka rowerowa do Królestwa Rowerowego Warmii Green Velo ATS Express Rumia Sprawdź!
stat

Activo - wycieczka rowerowa do Królestwa Rowerowego Warmii Green Velo Opinie (2)

Zapraszamy na 2 dniową wycieczkę rowerową szlakiem Green Velo i nie tylko na Warmię mało znaną.

Pieniężno Żywkowo Górowo Iławieckie Lidzbark Warmiński - Krosno

Warmia znana z niezwykłego bogactwa przyrody, jezior i pagórkowatego terenu, który sprzyja wycieczkom rowerowym. Północno-wschodnia część regionu, od Pieniężna do Lidzbarka Warmińskiego, to malownicze tereny Wzniesień Górowskich. W krajobrazie zobaczymy rozległe i otwarte przestrzenie, a w tej części Królestwa szczególnie godne uwagi są dwa miasta: Pieniężno i Górowo Iławeckie. Znajdziemy w nich ciekawe muzea, zabytki gotyckie i pozostałości dawnej zabudowy średniowiecznej. Odwiedzimy w pobliżu granicy z Rosją wieś Żywkowo - Europejską Wieś Bociania. Mieszka w niej 30 mieszkańców i ok. 160 bocianów.

Program wycieczki:
Długość trasy: 1 dzień 50km, 2 dzień - 52 km
Nawierzchnia: asfalt/kostka/drogi gruntowe
Rekomendowany rodzaj roweru: trekkingowy/turystyczny
Uwaga ! obowiązkowa kamizelka odblaskowa

Dzień 1. 22.05.21 Sobota
Wyjazd autokaru:
Rumia, Dworzec PKP - godz. 06:00
Gdynia, Dworzec PKP - godz. 06:30
Gdańsk Główny, Parking przy ECS - godz. 07:15
Możliwość wsiadania w innych miejscach po wcześniejszym uzgodnieniu !

Program wyjazdu:
Przejazd autokarem do Pieniężna z przerwą śniadaniową po drodze. Zwiedzanie miasteczka, którego powstanie datuje się na 1312 rok. Zobaczymy najciekawsze miejsca i poznamy ich historię. Po zwiedzaniu powrót do autokaru i przygotowanie rowerów do dzisiejszej wycieczki. Z Pieniężna pojedziemy szlakiem Green Velo w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, za miejscowością Kandyty pozostawimy GV i skierujemy się w kierunku granicy z Rosją do bocianiej stolicy Polski wsi Żywkowo. Zobaczymy Ścieżkę Edukacyjną Bociana, ciekawą kapliczkę grekokatolicką i odwiedzimy Gospodarstwo Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz zapoznamy się z tematem: jak bociany dzieci roznoszą? Następnie przerwa obiadowa serwowana z pokładu autokaru. Po odpoczynku bo za nami już ponad 50 km., dla chętnych i wytrzymałych dalsza jazda rowerem do Górowa Iławieckiego miasta wielu kultur, a dla strudzonych wysiłkiem dnia dzisiejszego przejazd autokarem. Zwiedzanie Górowa Ił. miasta leżącego na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych, które prawa miejskie otrzymało już w 1335 roku i szczyci się do dziś bogatą historią. Po czasie wolnym przejazd na nocleg do hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim zakwaterowanie, obiadokolacja. Możliwość odwiedzin Term Warmińskich znajdujących się w pobliżu.

Dzień 2. 23.05.21 Niedziela
Po niedzielnym śniadaniu o godz. 08.30 z parkingu hotelowego rozpocznie się dzisiejsza wycieczka przejazd do centrum Lidzbarka W. krótki rekonesans, a następnie przejazd po przepięknym regionie Królestwa Rowerowego Warmii. Początkowo udamy się częścią czerwonego szlaku nr. 1, przez Wielochowo, Runowo i Kaszyny piękne wsie warmińskie, usytułowane na malowniczo pagórkowatych terenach zachodniej Warmii do szlaku Zwiniętych Torów" i dalej w kierunku Ornety do wsi Krosno, gdzie po przejechaniu ok. 50 km zakończymy naszą warmińską przygodę. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z 1720 roku nazywanego często Małą Św. Lipką" , jest to jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na Warmii, znany również z serialu Siła Wyższa" o zakonnikach z Piotrem Fronczewskim. Przerwa obiadowa Mała Biesiadka" z ogniskiem załadunek rowerów i powrót do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki ok. godz. 20.00

Cena: 410 zł/os.

Cena obejmuje:
transport uczestników autokarem
1 nocleg w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem i obiadokolacją
transport rowerów w specjalistycznej przyczepie
instruktora/pilota prowadzącego wycieczkę rowerową
ubezpieczenie NNW
realizacje programu

Cena nie obejmuje:
dopłaty do pok. jednoosobowego 85 zł
kosztów realizacji programu: 95 zł - usługi przewodnickie, 2 x obiad serwowany z pokładu autokaru: kawa, zupa, porcja kiełbasy, napoje, dodatki,, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
napoi do posiłków
ewentualnych kosztów wstępów
wydatków własnych

Wycieczkę realizujemy przy zgłoszeniu się minimum 20 osób.

Sprawdź nasze propozycje wyjazdów po Polsce i zagranicy http://www.atstravel.pl/