stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Actus Humanus: Christina Pluhar / L'arpeggiata

Wydarzenie w ramach

LA LYRA L'ORFEO
CHRISTINA PLUHAR / L'ARPEGGIATA

folk / reggae / world
Kup bilet
lip 12-14

piątek - niedziela

Luigi Rossi
Sinfonia (Il Palazzo incantato)
Vaghi Rivi (Il Palazzo incantato)
Dove mi spingi, amor (Il Palazzo incantato)
Sol per breve momento (Il Palazzo incantato)
Ballo (Il Palazzo incantato)
Begl'occhi, che dite
Gelosia
Mio bena (Orfeo)
Dal imperio d'amore (Orfeo)
Dormite, begl'occhi (Orfeo)
Lasciate Averno (Orfeo)
Questo picciolo rio
Se dolente
La bella piu bella il cor mi ferì
Al soave spirar

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Maurizio Cazzati
Ciaccona

Lorenzo Allegri
Canario

Giovanni Felice Sances
Sonata

Céline Scheen - sopran
Giuseppina Bridelli - mezzosopran
L'Arpeggiata
Christina Pluhar - kierownictwo artystyczne, teorba

CHRISTINA PLUHAR

Swoją pasję do muzyki dawnej odkryła po studiach gitary klasycznej na Uniwersytecie w Grazu. Od tego momentu poświęciła się instrumentarium dawnych epok: lutni, teorbie, gitarze barokowej oraz harfie barokowej. Kształciła się w konserwatorium w Hadze, w Scholi Cantorum Basiliensis oraz na kursach mistrzowskich. Jej nauczycielami byli m.in.: Toyohiko Satoh, Eugen Dombois, Hopkinson Smith, Paul O'Dette, Pat O'Brian i Jesper Bøje Christensen, a także Mara Galassi. W 1992 roku wraz zespołem La Fenice otrzymała pierwszą nagrodę na Festiwalu Muzyki Dawnej w Malmö i od tego czasu występuje jako solistka i realizatorka basso continuo na najbardziej prestiżowych scenach. Od 2000 roku prowadzi swój zespół L'Arpeggiata, z którym nagrywa i koncertuje. Współpracowała z takimi osobistościami jak René Jacobs czy Marc Minkowski oraz dyrygowała renomowanymi zespołami: Australian Brandenburg Orchestra, European Baroque Orchestra i Orquestra Divino Sospiro. Dokonała nagrań m.in. dla Alpha, Erato i Virgin Classics.

L'ARPEGGIATA
Założony przez Christinę Pluhar w 2000 roku zespół, złożony z wybitnych europejskich artystów wykonawstwa historycznego. Koncentrując się na repertuarze wczesnobarokowym i autentyzmie wykonania, potrafi go umiejętnie łączyć z innymi stylami muzycznymi (jazzem, muzyką tradycyjną) oraz z innymi formułami artystycznymi (tańcem, teatrem), co stanowi kwintesencję oryginalności zespołu. Od początku swej działalności ciepło przyjmowany jest zarówno przez publiczność, jak i krytyków, zbiera pochlebne recenzje na całym świecie. Powszechne uznanie dla L'Arpeggiaty przejawia się w licznych prestiżowych nagrodach za dokonane nagrania oraz we współpracy z gwiazdami wykonawstwa muzyki dawnej (wspominając choćby Philippe'a Jaroussky'ego), a także w obecności zespołu na najważniejszych światowych festiwalach. Ostatni album zespołu, wydany jesienią 2015 roku przez Warner Classics/Erato, to Francesco Cavalli - L'amore innamoratoz najpiękniejszymi ariami operowymi włoskiego kompozytora.

Bilety w przedsprzedaży: 70 PLN zwykły / 100 PLN premium oraz karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl. Ceny biletów w dniu koncertu: 90 PLN zwykły / 120 PLN premium.

Przeczytaj także