stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Actus Humanus: Grzegorz Lalek Lilianna Stawarz

Wydarzenie w ramach

12 grudnia na otwarcie festiwalu Actus Humanus wystąpią Grzegorz Lalek i Lilianna Stawarz.

kwi 26

piątek, g. 19:00

Gdańsk,
ARCANGELO CORELLI: SONATE À VIOLINO E VIOLONE O CIMBALO OP. 5 NO. 1-6
GRZEGORZ LALEK / LILIANNA STAWARZ
Arcangelo Corelli
Sonate à violino e violone o cimbalo op. 5 nr 1-6

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Sonata I D-dur
Sonata II B-dur
Sonata III C-dur
Sonata IV F-dur
Sonata V g-moll
Sonata VI A-dur

Grzegorz Lalek - skrzypce
Lilianna Stawarz - klawesyn

GRZEGORZ LALEK
Rocznik 1975. Skrzypek, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, zdobywca wyróżnień na konkursach zarówno w grze solo, jak i kameralnej. Zainteresowania wykonawstwem historycznym doskonalił w ramach mistrzowskich kursów prowadzonych przez Simona Standage'a i Antona Stecka. Współpracuje z zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej. Od 2007 roku pełni też funkcję koncertmistrza w zespole instrumentów dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie występuje także jako solista. Na instrumentach z epoki wykonuje repertuar obejmujący okres od wczesnego baroku do wczesnego romantyzmu, zwłaszcza przykładający szczególną wagę do pierwiastka wirtuozowskiego. Jest założycielem Ensemble Hyacinthus, który zadebiutował na Festiwalu Noworocznym w Gstaad (2009).

LILIANNA STAWARZ
Klawesynistka i pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej oraz Conservatoire National de Region de Rueil-Malmaison. Laureatka konkursów klawesynowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Przez 20 lat była członkiem zespołu muzyki dawnej Il Tempo, specjalizującego się w muzyce instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej od wczesnego baroku do klasycyzmu, z którym uczestniczyła w licznych koncertach i prestiżowych festiwalach muzyki dawnej, m.in. w Brugii, Brukseli, Utrechcie, Moskwie, Nowym Jorku, Nowym Brunszwiku, Rzymie i Berlinie. Od 1991 roku związana jest z Warszawską Operą Kameralną, zarówno jako klawesynistka-kameralistka, jak i dyrygent. Prowadziła dzieła Bacha, Purcella, Handla oraz realizowała basso continuo. Jej zainteresowanie polską muzyką dawną przejawia się w dorobku płytowym i koncertowym repertuaru Marcina Mielczewskiego, Damiana Stachowicza, Marcina Żebrowskiego, Antoniego Milwida. Od lutego 2015 roku pełni funkcję Kierownika Artystycznego Opery/Barok. Jest także współtwórcą Festiwalu Oper Barokowych "Dramma Per Musica".


Bilety w przedsprzedaży: 20 PLN zwykły / 30 PLN premium oraz karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl. Ceny biletów w dniu koncertu: 30 PLN zwykły / 40 PLN premium