stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Actus Humanus: Konrad Junghänel / Cantus Cölln

Wydarzenie w ramach

SPRÜCHE VON LEBEN UND TOD
KONRAD JUNGHÄNEL / CANTUS CÖLLN
Heinrich Schütz


muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wann unsre Augen schlafen ein SWV 316
Meister, wir haben die ganze Nacht gearbeitet SWV 317
Ich hab mein Sach Gott heimgestellt SWV 94
Die mit Tränen säen SWV 378
Bone Jesu, verbum Patris SWV 313
Also hat Gott die Welt geliebt SWV 380

Johann Hermann Schein
Was betrübst Du dich, meine Seele
Ist nicht Ephraim mein teurer Sohn
Unser Leben währet siebnzig Jahr
Da Jakob vollendet hatte

Johann Rosenmüller
Ego te laudo
Benedicam Dominum

Leonhard Lechner
O Tod, du bist ein bittre Gallen

Heinrich Albert
Eine musikalische Kürbishütte

Adam Drese
Nun ist alles überwunden

Cantus Cölln
Konrad Junghänel - kierownictwo artystyczne, lutnia

KONRAD JUNGHÄNEL

Niemiecki lutnista, jeden z czołowych dyrygentów muzyki dawnej. W repertuarze lutniowym ceniony jest w szczególności za wykonania i nagrania dzieł Johanna Sebastiana Bacha i Silviusa Leopolda Weissa. Współpracował m.in. z René Jacobsem, Wielandem Kuijkenem oraz zespołami Les Arts Florissants, La Petite Bande, Musica Antiqua Köln, Tafelmusik Baroque Orchestra. W 1987 roku założył Cantus Cölln - zespół, którego repertuar wykonawczy opiera się w szczególności na zapomnianej muzyce wokalnej epoki baroku. Jest zwolennikiem praktyki wykonawczej one voice per part. Podejście to stosuje zarówno w prowadzonym przez siebie zespole, jak i w szeregu nagrań pod swoją dyrekcją. Posiada imponujący dorobek płytowy. Nagrał przeszło 100 albumów dla czołowych wytwórni płytowych, m.in. Deutsche Harmonia Mundi, Harmonia Mundi France, EMI, Accent, Deutsche Grammophon/Archiv Produktion.

CANTUS CÖLLN

Zespół wokalny założony w 1987 roku przez Konrada Junghänela, wybitnego lutnistę i dyrygenta muzyki dawnej. Od czasu debiutu sukcesywnie pracował na miano jednej z czołowych grup wokalnych. Ich repertuar wykonawczy stanowi twórczość niemieckich i włoskich kompozytorów doby renesansu i baroku. Zespół charakteryzuje się niezwykłą spójnością brzmieniową oraz - na co wskazują krytycy - homogeniczną fakturą, zachowując przy tym właściwości wokalne każdego z wykonawców. Skupiając się w szczególności na zapomnianym repertuarze, ansambl Konrada Junghänela koncertuje w Ameryce, Azji, Afryce, Australii, a także gości na najważniejszych festiwalach muzyki dawnej w Europie. Na dyskografię zespołu składa się 36 albumów wydanych nakładem wytwórni Harmonia Mundi.

Bilety w przedsprzedaży: 70 PLN zwykły / 100 PLN premium oraz karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl. Ceny biletów w dniu koncertu: 90 PLN zwykły / 120 PLN premium.

Przeczytaj także