Actus Humanus: Peter Phillips / The Tallis Scholars Dwór Artusa - Oddział Muzeum Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana

Actus Humanus: Peter Phillips / The Tallis Scholars

Wydarzenie w ramach

Tomás Luis De Victoria: Tenebrae Responsoria - Peter Phillips / The Tallis Scholars

Feria Quinta in coena Domini ad Matutinum
Feria Sexta in parasceve ad Matutinum
Sabbato Sancto ad Matutinum

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


The Tallis Scholars - angielski ansambl muzyki dawnej, założony przez Petera Phillipsa w 1973 roku. Na przestrzeni lat zyskał renomę wśród zespołów wykonawstwa historycznego, a zdobywając "Gramophone Award" w 1987 roku potwierdził swoją pozycję jako jednej z czołowych grup wykonujących renesansową wokalną muzykę sakralną. Ceniony przede wszystkim za czystość i przejrzystość brzmienia, pozwala słuchaczowi wychwycić subtelne detale renesansowej polifonii. Zespół koncertuje na całym świecie, wykonując zarówno w miejscach świeckich jak i sakralnych, np. w Kaplicy Sykstyńskiej czy Bazylice Santa Maria Maggiore. The Tallis Scholars posiada bogaty dorobek dyskograficzny, na który składa się kilkadziesiąt płyt. Ostatnia z nich to album z mszami "Gaudeamus; L'ami Baudichon" (2018), będący siódmym z dziewięciu nagrań w projekcie wydania wszystkich mszy Josquina do 2021 roku - 500. rocznicy śmierci kompozytora.

Peter Phillips - światowej sławy dyrygent, wykonawca i badacz muzyki dawnej. Szczególnym polem jego zainteresowań jest muzyka renesansu, którą studiował w Oxfordzie. Tam też w 1973 roku założył The Tallis Scholars - ansambl sakralnej muzyki a cappella, który prowadzi nieprzerwanie do dziś, wykonawszy ponad 2000 koncertów. Jest uznanym popularyzatorem polifonii renesansu, którą propaguje w postaci koncertów, nagrań i artykułów, jak również prowadząc kursy mistrzowskie i warsztaty chóralne na całym świecie. Jest także dyrektorem artystycznym kursów chóralistyki The Tallis Scholars Summer Course. W 1980 roku powołał do życia wydawnictwo płytowe Gimell, a od 1995 roku jest właścicielem i wydawcą czasopisma "The Musical Times". Oprócz działalności z Tallis Scholars współpracował z BBC Singers, Collegium Vocale Gent i Nederlands Kamerkoor.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    90-120 zł
  • Przedsprzedaż
    70-100 zł
karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl