stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Serdecznie zapraszamy 27 maja do Teatru BOTO na koncert zespołu Adam Golicki Quartet.

sty 10

piątek, g. 20:00

Sopot,
bilety 85 zł
sty 19

niedziela, g. 18.00

bilety 45 zł
Kup bilet
Adam Golicki Quartet w składzie:
Adam Golicki - perkusja
Szymon Kowalik - saksofon
Maja Babyszka - klawisze
Adam Żuchowski - kontrabas

jazz - koncerty w Trójmieście


Adam Golicki w 2008 roku ukończył 3- letnie studia licencjackie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa przy Uniwersytcecie Zielonogórskim pod kierunkiem mgr Marcina Jahra. W 2010 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, uzyskując tytuł magistra sztuki w muzyce jazzowej pod wodzą Dr Dariusza Kaliszuka. Wcześniejsze Jego osiągnięcia, to zajęcie 1 -go miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia we Wrocławiu w 2003 r. W 2005 roku wygrał z zespołem Paul Band Międzynarodowy Konkurs Jazz & Blues w Gdyni i został oceniony jako jeden z najlepszych instrumentalistów konkursu. Wraz z Big Bandem Uniwersytetu Grand Prix na festiwalu big bandów w Bydgoszczy w 2007r; wraz ze Stan Big Band otrzymał Grand Prix w Czechach (Ceske Kamienice) w 2008 roku. Adam Golicki jest także muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach muzycznych, i tym samym także czynnie nagrywającym albumy muzyczne z wieloma znanymi artystami jazzowymi, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Piotr Lemańczyk, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alex Band. Jest członkiem formacji Confusion Project trio, które zostało finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku. 2015 rok był wyjątkowym momentem w karierze Adama Golickiego jako, że wydał swój debiutancki album Ad Shave współpracując z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Europie. W kolejnych latach nagrał płyty docenione przez krytków muzycznych, np. Z Alicją Serowik płytę Do Se Sajd, czyli pieśni kurpiowske w ujęciu jazzowym. Ostanio brał udział w sesji nagraniowej pieśni kaszubskich na jazzowo pod kierownictwem wybitnego akordeonisty Cezarego Paciorka. W grudniu 2018 został wydany drugi album autorski Adama Golickiego pt. Ad Complementum, który spotkał się z wyjątkowym uznaniem krytyków muzycznych (m.in. Adam Baruch, Marta Ratajczak).

Szymon Kowalik - saksofonista, kompozytor, aranżer. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoje umiejętności zdobywał pod okiem wybitnych saksofonistów, takich jak Adam Wendt, Maciej Sikała oraz Maciej Obara. Studiował również w Syddansk Musikkonservatorium w Danii. Współpracuje z wieloma muzykami aktywnymi na polskiej scenie. Obecnie skupia się na poszukiwaniu własnego języka muzycznego.

Adam Żuchowski (1978 Elbląg) kontrabasista, kompozytor, aranżer. Absolwent Liceum Muzycznego w Elblągu i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zawodową karierę rozpoczął, grając w Kwintecie Oli Mońko, od zdobycia nagrody dla najlepszego instrumentalisty na I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (199, później z Blue Mind Quartet zdobył Aniołka Jazzowego Bielskiej Zadymki Jazzowej (2002), a w 2010 roku, grając w TrioMania otrzymał Fryderyka 2010 za Fonograficzny Debiut Roku. Jest członkiem różnych składów Irka Wojtczaka oraz zespołów: Joanna Knitter Blues & Folk Connection i Dominik Bukowski Quartet. Współpracował z Ignacym Wiśniewskim, Sławkiem Jaskułke, Iloną Damięcką, Tymonem Tymańskim oraz Mikołajem Trzaską, z którym nagrywa muzykę do filmów Wojciecha Smarzowskiego oraz z innymi formacjami muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier w Sopocie, będąc kierownikiem muzycznym większości projektów André Ochodlo. Kooperuje również z: Teatr im. Adama Mickiewicza (Częstochowa), Teatrem Nowym (Poznań), Divadlem Arena i Divadlem Bezruce (Ostrawa) oraz Teatrem Narodowym w Brnie. Skomponował i nagrywał muzykę do wielu spektakli teatralnych m.in.: Przełamując fale; Kto się boi Virginii Woolf; Plaża; Demony; Superman nie żyje; Weisman i Czerwona Twarz; Hamlet; Proca; Poniżej pasa; Divadelni (Der Theater Macher); Siła przyzwyczajenia (Die Macht der Gewohnheit); Zbrodnia i kara; Fałsz i Maria.

Maja Babyszka to pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Studentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, jest wychowanką Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium w Berklee College of Music w Bostonie. Brała udział w wielu konkursach w kraju i za granicą.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Bilety: 50 zł
Bilety dostępne na: goout.net