stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
sty 25

sobota, g. 20:00

bilety 193 zł
Kup bilet
lut 5

środa, g. 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Klub ŻAK zaprasza na Afro Kolektyw - Koncert promujący najnowszą płytę „Czarno widzę”

koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
.afrojax – mikrofon, baetmaszynka
Mariusz Chibowski – bas
Michał Szturomski – gitara
Miłosz Wośko – klawisze
gościnnie:
Łukasz Poprawki – saksofon altowy
Artur Chaber - perkusja


Afrykańskie funky i inteligentny hip-hop. Czarny humor a’la Monty Python żywcem smażony na jazzowym tłuszczu!

Najczarniejsze rytmy na polskiej ziemi
(Machina)

Zespół był jednym z pierwszych hiphopowych składów w Polsce - powstał w 1994 roku, jako projekt dwóch warszawskich MC i producentów - .afrojax.'a i Nestora. Nagrywał sobie wesoło demówki w podziemiu, stopniowo zastępując sample tzw. żywym graniem. Do dziś uchodzi za pierwszego reprezentanta gatunku, który nagrał album wyłącznie za pomocą instrumentów.

Już pierwszy szerzej (między innymi za sprawą do znudzenia puszczanego w Radiostacji utworu "Kto rano wstaje ten się wygrubasi") rozpowszechniony nielegal "Negatywne Wibracje" przyniósł w 2000 roku podpisanie kontraktu, którego następstwem stał się w 2002 oficjalny debiut składu pt. "Płyta Pilśniowa" (T1-Teraz/ Pomaton EMI, sprzedaż osiągnęła ok. 5000 egz., m.in. mizerna dystrybucja sprawiła, że bardzo wielu nabywców posiada po dziś dzień egzemplarze pirackie).

Opatrzony teledyskiem utwór "Czytaj z ruchu moich ust" był emitowany tak w MTV, jak i w VIVIE. Kolejnymi singlami, rozpowszechnionymi przez zespół wśród niezależnych stacji radiowych, były "Seksualna czekolada" i "Karl Malone".

Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę (m.in. odznaka "Typ Machiny"), czego następstwem stały się występy na żywo w MTV (dwukrotnie), TVN i TV4, a teksty .afrojax.'a były dwa razy omawiane w cyklu Gazety Wyborczej "Słownik najmłodszej polszczyzny".

Niedługo po wydaniu debiutu zespół powiększył się o Mariusza Chibowskiego (bas), Miłosza Wośko (klawisze) i Michała Szturomskiego (gitara); skład uzupełniony przez Artura Chabra (perkusja) i Łukasza Poprawskiego (saksofon) rozpoczął działalność koncertową. W 2003, zmuszony przez komplikacje w życiu osobistym, odszedł Nestor.

W grudniu 2005 zespół zagrał doskonale przyjęty koncert na antenie radiowej Trójki. Utwór otwierający jego nową płytę, singlowy "Trener Szewczyk" był w listopadzie powerplayem w Polskim Radiu BIS. Ukazał się również na kompilacji "3maj z nami, cz.II" firmowanej przez Universal i Polskie Radio. Inny utwór z albumu, "Paranojanabloku" wiele razy znalazł się w autorskich audycjach na antenie Trójki. W międzyczasie .afrojax. wystąpił gościnnie na drugim albumie znanej warszawskiej formacji Cinq G (wkrótce na rynku).
Na początku lutego 2006 nakładem Blend Records / Rockers Publishing na rynku ukazał się drugi album Afro Kolektywu, „Czarno widzę”, zawierający 50 minut żywiołowego hip hopu, zdrowo przyprawionego disco, funkiem, jazzem i r’n’b. Na płycie pojawiają się czołowe osobowości zarówno sceny hh (wybitny freestyler Duże Pe i najlepsza raperka w Polsce - Lilu), jak i sceny jazzowej (saksofonista Łukasz Poprawski, pianista Marcin Masecki). „Czarno widzę” zbiera na razie równie pochlebne recenzje, co jego poprzednik, m.in. w „Przekroju” i „Lampie”, a „Trener Szewczyk” został nagrodzony BISerem 2005 w kategorii „Najlepszy tekst”.
Skład na koncertach gwarantuje tłuste brzmienie, stuprocentowy profesjonalizm i show najwyższej jakości.


Bilety:
20,- normalny; 15,- ulgowy; 10,- na kartę klubową i dla posiadaczy biletów okresowych SKM I członków SKN Kratos