Solistką koncertu będzie skrzypaczka Agata Szymczewska, laureatka I nagrody i Złotego Medalu na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2006). Jest też laureatką nagrody "London Music Masters 2009".
Artystka koncertowała w słynnych salach koncertowych Europy, m.in. w Wigmore Hall i Royal Festival Hall w Londynie, Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Victoria Hall w Genewie, Concertgebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Berlinie, Berwaldhallen w Sztokholmie, Teatrze Bolshoi w Moskwie a także w Chinach, Japonii, Korei, Kanadzie oraz Izraelu.
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
Skrzypaczce towarzyszyć będzie
Sławomir Wilk - fortepian, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz studiów podyplomowych w Royal Irish Academy of Music (Dublin), pedagog. Artysta koncertował w Polsce oraz za granicą, m.in. w Armenii, Australii, Belgii, Chinach, Czechach, Francji, Niemczech, Rosji, USA (Carnegie Hall), Szwecji.
PROGRAM
Franz Schubert (1797 - 1828)
Sonatina D-dur D384
Allegro molto
Andante
Allegro vivace
Johannes Brahms (1833-1897)
Sonata G-dur op. 78 nr 1
Vivace ma non troppo
Adagio
Allegro molto moderato
PRZERWA
Gabriel Fauré (1845-1924)
Sonata A-dur op. 13 nr 1
Allegro molto
Andante
Allegro vivo
Allegro quasi pres
AGATA SZYMCZEWSKAUrodzona w Gdańsku, naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w ZPSM w Koszalinie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły. Od roku 2004 studiuje w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze w klasie prof. Krzysztofa Węgrzyna, obecnie na studiach podyplomowych. W październiku 2010 roku rozpoczęła pracę na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W 2006 roku otrzymała I nagrodę i Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Jest też laureatką nagrody "London Music Masters 2009".
Koncertowała w słynnych salach koncertowych Europy, m.in. w Wigmore Hall i Royal Festival Hall w Londynie, Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Victoria Hall w Genewie, Concertgebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Berlinie, Berwaldhallen w Sztokholmie, Teatrze Bolshoi w Moskwie a także w Chinach, Japonii, Korei, Kanadzie oraz Izraelu.
Występowała z wieloma znanymi orkiestrami - takimi, jak London Philharmonic Orchestra, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Lahti Symphony Orchestra, Vilnius State Symphony Orchestra, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Kameralna PR "Amadeus". W 2005 roku na zaproszenie Seiji Ozawy objęła stanowisko koncertmistrza orkiestry pod jego kierownictwem podczas tournée po Japonii i Chinach.
W 2006 roku została uhonorowana nagrodami: "Paszport Polityki", Nagrodą TVP Kultura w kategorii Muzyka Poważna, oraz "Fryderyk" w kategorii Najlepszy Album Solowy Roku. Artystka gra na skrzypcach Antonio Stradivariusa z Niemieckiej Kolekcji Instrumentów użyczonych przez Deutsche Stiftung Musikleben.
SŁAWOMIR WILK Urodzony w Szczecinie, studia muzyczne odbył w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe w Royal Irish Academy of Music (Dublin) w klasie prof. Johna O'Conora.
W 2002 roku otrzymał III nagrodę na Europejskim Konkursie Chopinowskim w Darmstadt, a w 2005 - tytuł Laureata "Estrady Młodych" na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Trzykrotnie został półfinalistą Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: •2005 - konkurs im. F. Chopina w Warszawie •2006 - konkurs w Hamamatsu (Japonia) •2009 - konkurs w Dublinie (Irlandia).
Brał udział w wielu mistrzowskich kursach prowadzonych m.in. przez Kevina Kennera, Wierę Nosinę, Bernarda Ringeissena, Ewę Pobłocką, Johna O'Conora oraz Dinę Yoffe.
Występował w Polsce oraz za granicą, m.in. w Armenii, Australii, Belgii, Chinach, Czechach, Francji, Niemczech, Rosji, USA (Carnegie Hall), Szwecji. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych oraz nagrania płytowe.
Obecnie pracuje jako asystent w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Waldemara Wojtala.