stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Agata Walczak i goście | Wieczór na Broadwayu

Zapraszamy do świata broadwayowskich spektakli! 8 marca na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury kolejne spotkanie muzyczne z cyklu WIECZÓR NA BROADWAYU! Na koncercie, jak zawsze, usłyszycie największe tytuły światowej sceny musicalowej - Artyści zaprezentują songi, które podbiły serca publiczności na całym świecie.

Inicjatorką oraz główną wykonawczynią koncertu będzie Agata Walczak, od wielu lat związana z polską sceną musicalową. Gościnnie wystąpią: Beata Kępa oraz Sylwia Wąsik-Szlempo - aktorki na co dzień związane z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na pianinie zagra doskonale znany trójmiejskiej publiczności Ignacy Jan Wiśniewski.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


AGATA WALCZAK
Wokalistka, aktorka, trenerka wokalna, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności MUSICAL (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Pedagogicznego Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy. Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym "Tam, gdzie świeci słońce" (reż. Piotr Balicki). Rola Esther Sherman w musicalu FAME Mazowieckiego Teatru Muzycznego (reż. Miłosz Gałaj), przyniosła jej nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, w kategorii wokalistka musicalowa. Pracowała jako Asystentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje również w charakterze trenerki wokalnej z teatrem Uckermarkische Buhnen w Schwedt (Niemcy), z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku oraz z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. W czerwcu 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu MISTAKE, zawierającego autorskie kompozycje Artystki. W latach 2021-2022 występowała w produkcji Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, grając rolę Becky w musicalu "Waitress" (reż. W. Kępczyński). Obecnie kreuje rolę Tracy Turnblad w musicalu "Hairspray" (reż. B. Szyc) w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz gra w spektaklu muzycznym "Abonament na szczęście" (reż. A. Dietzius) w Scenie Relax w Warszawie. Od czerwca 2022 roku związana z Teatrem Polonia w Warszawie ("Szelmostwa Lisa Witalisa", reż. P. Kosewski).

BEATA KĘPA
Ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz filologię romańską na Uniwersytecie Gdańskim. W Zespole od 2019 roku - na 3 roku studiów zadebiutowała rolą Stephanie Mangano w musicalu "Gorączka Sobotniej Nocy". Pochodzi z Koszalina, w którym swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała na deskach Teatru Variete Muza. Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" oraz festiwalu "NIEMEN NON STOP". Miłośniczka krzyżówek i wypraw jeep'em.

SYLWIA WĄSIK - SZLEMPO
Ukończyła Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni. Etatowa aktorka Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni od 2015 roku. Od roku 2023 solistka tego teatru.
Można ją zobaczyć w takich spektaklach jak:
"Skrzypek na dachu" - Hudel, reż. J. Gruza,
"Lalka" reż. W. Kościelniak,
"Chłopi" - W. Reymont, reż. W. Kościelniak,
"Piotruś Pan" reż. J. Józefowicz,
"Mistrz i Małgorzata" reż. J. Józefowicz,
"Hairspray" - Amber, reż. B. Szyc,
"Brzechwa dla dzieci" reż. B. Szyc,
"Something rotten"- Bea, reż. T. Dutkiewicz

IGNACY JAN WIŚNIEWSKI
Pianista, kompozytor, doktor sztuki, lider Ignacy Wiśniewski Trio z którym wydał albumy: Jazz Shirim (2016) i Kantata Jazzowa (201- z wokalistą Kamilem Dominiakiem i tekstami Michała Rusinka. Wspólnie z Pawłem Nowakiem założył zespół Almost Jazz Group nagrywając płyty: Accordina (2012), Na Kaszebach (2014) oraz Fade Out (2017). Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej oraz musicali, kierownik muzyczny spektakli teatralnych. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Stypendysta programu ministerialnego Młoda Polska 2018. Specjalizuje się w akompaniowaniu aktorom i śpiewakom. W 2021 wydawnictwo Hevhetia wydało Ignacy Wiśniewski DUOS nagrane wspólnie z Olo Walickim, Mikołajem Trzaską, Michałem Bryndalem i Marcinem Januszkiewiczem. W 2022 roku otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60 zł
  • Przedsprzedaż
    50 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl
Informacje o biletach: tel. 519 166 301