Wykłady Akademii Experymentu prowadzone są przez wykładowców akademickich oraz entuzjastów nauki, którzy potrafią swą wiedzą zaciekawić, a stylem prowadzenia prelekcji zmotywować Małych Odkrywców do dalszego działania i poszukiwania dalszych informacji.
16 czerwca 2018 - zakończenie semestru - Pan Kulka zostaje mistrzem po spotkaniu z zegarmistrzem prowadzenie Robert Chełminiak - zegarmistrz pasjonat z Włocławka, miłośnik swojego zawodu i zabytkowych Volkswagenów.
Indeksy, zadania domowe, naukowe doświadczenia i eksperymenty - wszystko to w ramach Akademii Experymentu z sukcesem prowadzonej przez gdyński Experyment już od 8 lat. W każdym semestrze Akademii bierze udział około 300 uczestników - dzieci w wieku od 6 do 12 lat razem z opiekunami. W trakcie interaktywnych wykładów trójmiejscy wykładowcy z uczelni wyższych i pasjonaci nauki w przystępny sposób opowiadają o swoich zainteresowaniach, prezentując przy tym doświadczenia naukowe, i pokazy angażujące dzieci.
Każdy wykład trwa 45 min.
6-8-latki - godz. 10.00
9-12-latki - godz. 11.15
- Ogromne powodzenie, jakim cieszą się wykłady w ramach Akademii Experymentu to dowód na to, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice i dziadkowie cenią taki sposób wspólnego spędzenia czasu - mówi Małgorzata Daniluk, koordynatorka programu z Centrum Nauki Experyment.
W trakcie zbliżającego się semestru letniego mali entuzjaści nauki spotkają się m.in. z:
Pawłem Zagańczykiem, założycielem kwartety muzycznego Zagan Acoustic, który wprowadzi uczestników w świat dźwięków - młodzi naukowcy dowiedzą się m.in. czym jest rondo, nokturn czy bagatela.
Dr inż. Maria Przewłócką z Politechniki Gdańskiej, która poza prezentacją poświęconą skałom i procesom geologicznym przygotowała dla małych studentów mini wystawę skał i minerałów.
Katarzyną Rosińską, absolwentką Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, od wielu lat zajmującą się edukacją przyrodniczą, która zabierze dzieci w podróż śladami ptasich wędrówek.
Szczegółowy program Akademii Experymentu można znaleźć
TUTAJ