Akademia Gdańskich Lwiątek Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Akademia Gdańskich Lwiątek

Akademia Gdańskich Lwiątek jest projektem o charakterze edukacyjno- kulturalnym, którego głównym organizatorem jest Fundacja "Wspólnota Gdańska", zaś współorganizatorem Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną juz od najmłodszych lat.
Polega on na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez 3 kolejne lata nauczania początkowego.

Każde zgłoszone dziecko BEZPŁATNIE otrzyma kolorową książeczkę - Indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym przez 3 lata będzie zbierać potwierdzenia wizyt w placówkach. Na zakończenie roku, każde dziecko, które z powodzeniem ukończy rok (odwiedzi 6 wskazanych w Regulaminie miejsc ważnych dla tradycji i kultury Gdańska) będzie mogło BEZPLATNIE wziąć udział w Wielkim Finale i otrzyma Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązowa, srebrna i złota)

W pierwszym roku realizacji (2007/2008) w projekcie wzięło udział 2100 dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych.
Natomiast w roku 2008/2009 dołączyło do nas blisko 2700 nowych studentów.

Wierzymy, ze wszystkie dzieci, które uczestniczyły w projekcie w ubiegłym roku będą kontynuowały studia w naszej Akademii.

Serdecznie zapraszamy nowych pierwszoklasistów do odbycia podróży po gdańskich przybytkach kultury. Na szlakach trójmiejskich dróg, w zakamarkach zabytków kryje się wiele ciekawych miejsc, które dzieci mogą odwiedzić poznając swoją małą ojczyznę.

Prosimy o możliwie szybkie przysyłanie zgłoszeń, abyśmy mogli określić, ile Indeksów Gdańskiego Lwiątka musimy wydrukować.
Na początku października indeksy zostaną przekazane nauczycielom, by rozdali je małym studentom.

Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Akademia Gdańskich Lwiątek AGL

Kontakt do koordynatora projektu Akademia Gdańskich Lwiątek:
Katarzyna Przyborowicz
e-mail: k.przyborowicz@wspolnotagdanska.pl
tel: 0501-743-572