Wybierz się na koncert nie wychodząc z domu! Kwarantanna wszystkim nam daje się we znaki, ale wierzymy że może być produktywnym czasem, zarówno dla artystów jak i publiczności. Nadbałtyckie Centrum Kultury przygotowało dla Was serię koncertów w ramach Akcji Kulturalna Zaraza.
Zapraszamy do słuchania i oglądania koncertów online. Specjalne sety z domu, studia czy ogrodu zagrają artyści nie tylko z Trójmiasta... Jazz, folk, elektronika, muzyka improwizowana - z nami poczujecie się jak na wyjątkowym domowym festiwalu.
Startujemy już w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 19:00!
10.05. 2020, godz. 19.00 - trzecia odsłona Akcji Kulturalna Zaraza. Dla #artyscidlamedykow zagrają: 19.00 Szamburski/ Zemler, 19.30 Hatti Vatti, 20.00 Stefan Wesołowski
Kulturalna Zaraza to nie tylko doskonała muzyczna rozrywka. Akcja ma również edukować i wskazywać jak ważna jest pomoc w sytuacji, przed którą postawił nas COVID-19. Co tydzień, podczas koncertów, promujemy istniejącą zbiórkę, wspierającą jeden z wybranych sektorów - kulturalny, społeczny, ochrony zdrowia i przyrody. Dzięki temu zarówno my, nasi twórcy jak i odbiorcy będziemy mieli realny wpływ na przeciwdziałanie nie tylko skutkom koronawirusa, ale i innych nieprzewidzianych wydarzeń.
Już w tę niedzielę, 3 maja zachęcamy Was do wsparcia akcji #artyścidlamedyków. Gdańscy artyści we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, zorganizowali zbiórkę na wykonanie przyłbic ochronnych dla personelu medycznego. Ponadto, gdy uzbierana kwota będzie wyższa niż zapotrzebowanie, nadwyżka zostanie przekazana hospicjum lub innej placówce potrzebującym pomocy.
Więcej informacji tutaj: https://zrzutka.pl/bkkubk
Koncerty będą dostępne na kanale youtube Nadbałtyckiego Centrum Kultury (www.youtube.com/user/NCKGdansk)
Jachna/Buhl To przesympatyczny duet muzyczny założony przez trębacza i improwizatora Wojciecha Jachnę oraz perkusistę Jacka Buhla. Obaj mają na swoim koncie liczne współprace z polskimi artystami. Na muzykę duetu składają się akustyczne improwizacje, elektroniczne loopy oraz przeróżne muzyczne wygibasy, które zasadniczo dziś, w 2020 roku, nikogo nie powinny już dziwić... a jednak dziwią. Związani z bydgoskim środowiskiem muzycznym - cokolwiek to znaczy.
Neo Garage Band Jest taka słynna metafora kwartetu smyczkowego, w którym porównywany jest on do butelki najlepszego wina. Pierwsza skrzypce są tam etykietą, znakiem rozpoznawczym, marką, dla której trunek się kupuje i wydaje za niego grube pieniądze. Wiolonczela to butelka, podstawa wszystkiego, coś co scala i jest fundamentem. Altówka i drugie skrzypce to z kolei sam trunek, coś co dostrzega się po zajrzeniu do środka, rozsmakowaniu się. Neo Garage Band to właśnie to, co jest mniej widoczne na pierwszy rzut oka w NeoQuartet, jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów muzyki nowej w Europie. Elektryczny duet powstały w czasach zarazy i na potrzeby Kulturalnej Zarazy. Kiedy wszystkie sale koncertowe są pozamykane pozostaje nam tylko zaszyć się w garażu i powrócić do źródeł, tam gdzie jest wolność, kreatywność, wzajemna inspiracja i mało miejsca - dlatego właśnie duet..... Paweł Kapica - elektryczne skrzypce, looper, syntezatory Michał Markiewicz - elektryczna altówka, syntezatory
emiter emiter, czyli Marcin Dymiter, to artysta i producent muzyczny, poruszający się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach (_N_A__G___R____A_ | EMITER, BAZA). https://emiter.bandcamp.com