stat
PATRONAT

Alegorie i symbole. Grafika i porcelana Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej | Wernisaż wystawy

Agnieszka Cieślińska-Kawecka łączy historię ze współczesnością w organicznych i pełnych odwołań kompozycjach. W XVI-wiecznym Ratuszu Staromiejskim artystka podejmie dialog z zabytkową przestrzenią pełną starych zdobień i malowideł: przede wszystkim zaś z wybranymi obrazami z XVII-wiecznego cyklu Sybille.

Sala Mieszczańska skrywa zapomniane już dzisiaj tajemnicze figury z atrybutami odpowiadającymi ich symbolicznemu znaczeniu dwie z nich znajdą nowe życie na porcelanowych obiektach stworzonych przez artystkę.

Na wystawie zobaczymy zarówno tradycyjne grafiki wykonane przez Cieślińską-Kawecką, jak i prace wykorzystujące nowoczesne techniki graficzne  artystka nasyca w nich rysunkiem nie tylko arkusze papieru i tekstylia, ale także starą porcelanę i inne obiekty przestrzenne.
Agnieszka Cieślińska-Kawecka jest artystką graficzką. Obecnie prowadzi Interdyscyplinarną Pracownię Technik Klasycznych w Katedrze Grafiki Warsztatowej swojej Alma Mater ASP w Warszawie.

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.

21 listopada 2025 - 18 stycznia 2026, g. 9:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

23 października 2025 - 23 stycznia 2026

Wstęp wolny