stat
PATRONAT

Alfredo Rodriguez - Gdańsk Siesta Festival

  • niedziela, 22 września 2024, godz. 17:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    116 - 201
    Kup bilet

Alfredo Rodriguez:
Wyśmienity pianista, wspaniały muzyk. Bywalcom Festiwalu Muzyki Szczęśliwej znany z niedawnych koncertów z Richardem Bona w Gdańsku
22 września 2024 Filharmonia Bałtycka g. 17.00
wystąpi zespołem na
Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?!

Alfredo Rodriguez, jeden z najwybitniejszych improwizujących pianistów naszych czasów jest Kubańczykiem, który jak wielu jego rodaków mieszka w Miami. I tam, ze swej ulicy Coral Way przysłuchuje się muzyce regionu. Jest właściwie obywatelem świata, gdyż wielokrotnie był nagradzany za swą muzykę na całym świecie i jak sam opowiada w wywiadach z całego świata czerpie inspiracje. Nie tylko zatem kubański son i bolero, ale także bachata z Dominikany, salsa z Puerto Rico, timba, tango, a nawet reggaeton zainspirowały nowe kompozycje Alfredo. Album Coral Way to nowy etap
w muzyce mistrza i opowieść o jego nowym życiu, w nowym mieście, w roli ojca.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Nominowany do Grammy za swą aranżację Guantanamery Rodriguez jest kontynuatorem tradycji wielkich pianistow kubańskich od Lecuony przez Peruchina, Gonzaleza, Bebo i Chucho Valdesów aż po znanego wytrwałym festiwalowiczom z pierwszego Siesta Festival Gonzalo Rubalcabę.
W jego sztuce historia muzyki kubańskiej spotyka się z jazzowym wyrafinowaniem i niedościgłą wirtuozerią godną finalistów mistrzowskich konkursów pianistycznych. W niej tkwią taniec, melodia i emocje. To bogactwo zafascynowało Quincyego Jonesa, który przed paroma laty przyjął młodego Kubańczyka pod swe producenckie skrzydła i wydał jego kolejne autorskie albumy.

Ponownie w Gdańsku i tym razem w roli niepodzielnego lidera i twórcy,
22 września 2024 r. Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej g. 17.00 Alfredo Rodriguez na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?

Bilety w e-bileteriach: Ebilet, Eventim, Biletyna, Filharmonia Bałtycka

folk / reggae / world
Kup bilet
wrz 19

czwartek, g. 19:30

folk / reggae / world
Kup bilet
wrz 20

piątek, g. 17:00, 20:00

Gdańsk,