Alicja Domańska i John Porter: Alice Left Wonderland Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Alicja Domańska i John Porter: Alice Left Wonderland Opinie (3)

Alicja Domańska & John Porter już 10 czerwca wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

mar 4

czwartek, g. 20:00

Gdańsk,
paź 21

czwartek, g. 20:00

Gdańsk,
Performance "Alice Left Wonderland" to podróż w głąb własnych emocji, przetwarzanie ich na płótnie za pomocą dźwięku, świateł i ruchu. Inspiracją dla projektu jest baśń "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla, której efektem jest droga od siebie i do siebie, symboliczne oczyszczanie przestrzeni i stwarzanie na nowo swojej własnej wolności, dialog z wewnętrznym ego i budowanie siebie codziennie od nowa.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


John Porter to walijski wokalista, kompozytor i autor tekstów. Od 1976 roku mieszka na stałe w Polsce. Razem z Markiem Jackowskim i Korą stworzyli trio "Maanam - Elektryczny Prysznic", późniejszy "Maanam". Po dwuletniej współpracy, Porter założył własny zespół Porter Band, który rozpadł się w 2001 roku. Jednak największy komercyjny sukces muzyk odniósł w duecie z Anitą Lipnicką, z którą stworzył trzy albumy i jedną EP'kę. W 2011 roku John Porter nagrał długo oczekiwaną solową płytę "Back in Town", natomiast 2014 odbyła się premiera "Honey Trap". Jego muzykę można określić jako mieszankę rocka, bluesa, folku i popu. W sumie John Porter nagrał ponad 16 płyt studyjnych. Najnowszym projektem jest album "Alice Left Wonderland" i muzyczno-malarski performance.

Alicja Domańska to malarka, projektant przestrzeni, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która mieszka i tworzy w Sopocie i Warszawie. Ma za sobą wystawy m.in. w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, a także w Paryżu, Londynie, Berlinie, Grodnie i Sztokholmie, jest laureatką nagrody Sopocka Muza w Dziedzinie Kultury i Sztuki, współpracuje z teatrem, projektantami mody, muzykami, architektami. Uważa, że sztuka wymaga odpowiedniej ekspozycji oraz tła, a obrazy stanowią zawsze integralną część całego projektu. Artystka nie boi się eksperymentować, zapraszając do projektów malarskich twórców z rożnych dziedzin sztuki. To malarstwo bardzo sensualne i ekspresyjne.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25, 35 zł
  • Kontakt
    58 351-01-01
bilety:
parter - 35 zł
galerie - 25 zł