Almost Jazz Group Restauracja w Aquaparku Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Almost Jazz Group

Paweł Nowak i Ignacy Wiśniewski to duet, który koncertował już w szkole średniej. Zespół zdobył II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowej Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku. Po prawie siedmioletniej przerwie muzycy postanowili wznowić współpracę w poszerzonym składzie i nowym repertuarze.

Muzyka prezentowana przez Almost Jazz Group to połączenie różnych stylów i osobowości utrzymane w około jazzowym klimacie.

jazz - koncerty w Trójmieście


Zespół zaprezentuje ciekawe aranżacje jazzowych standardów oraz własne kompozycje. Pojawi się też akcent tangowy w postaci kompozycji Astora Piazzolli. Nie zabraknie także utworów, w których współczesny jazzowy feeling połączy się z brzmieniem francuskiego musette.

ALMOST JAZZ GROUP

w składzie:
Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian,
Paweł Nowak - akordeon / akordina / bandoneon
Tomasz Nowik - kontrabas
Roman Ślefarski - perkusja

O muzykach:
IGNACY JAN WIŚNIEWSKI
Pianista, kompozytor, aranżer i pedagog. Absolwent klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej - Zydroń w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował także we Francji i Niemczech. Lider licznych projektów muzycznych, zarówno klasycznych jak i jazzowych. Współpracuje z czołowymi muzykami jazzowymi trójmiasta. Koncertuje w całej Europie, USA i Kanadzie.

PAWEŁ NOWAK
Akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Laureat wielu nagród na akordeonowych konkursach krajowych i międzynarodowych. Lider licznych projektów muzycznych, m.in: MILONGA BALTICA, KLEZMORET Trio, DJANGOLOGY , NOWAK Band. Współpracuje także z Dorotą Lulką w projekcie Piaf po polsku oraz Tomaszem Olszewskim. Koncertuje w całej Europie. Jest autorem cyklicznej audycji JAZZ NA AKORDEON emitowanej regularnie w Radiu Gdańsk od marca 2009 r. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Jest także twórcą pierwszego w Polsce muzeum akordeonu, posiada największy w kraju prywatny zbiór akordeonów liczący ponad 200 unikalnych eksponatów.

TOMASZ NOWIK

Muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Doświadczenie muzyczne zdobywał w Polsce i za granicą gdzie występował jako lider własnego zespołu NOVI TRIO. Współpracował z wieloma formacjami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko (Julia Vikman Band, zespół Lotyń, Naman Group, The Regulators, Jan Konop Big Band). Występował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską. Na stałe współpracuje z The Sound Project, Piosenka Anatomiczna, Rozmowa z Piramidami, Djangology.

ROMAN ŚLEFARSKI

Ceniony perkusista sesyjny, muzyk, aktor. Edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej II stopnia w Olsztynie, w klasie instrumentów perkusyjnych. Absolwent warszawskiej szkoły jazzowej na Bednarskiej, gdzie szkolił się pod okiem Czesława "Małego" Bartkowskiego (dyplom 2000 r.). Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
ako muzyk sesyjny brał udział w nagraniu kilkunastu płyt, jak i ścieżek dźwiękowych do filmów, spektakli i reklam. Dzięki współpracy z Filharmonią Narodową współprowadził cykl koncertów dla dzieci i młodzieży, pokazujący w przystępny sposób czym jest muzyka jazzowa, a także czym jest perkusja.