American Dream. Od Nowego Jorku do Key West Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

American Dream. Od Nowego Jorku do Key West

Spotkanie podróżnicze American Dream to osobista opowieść o tym, jak spełnił się nasz wielki sen o Ameryce. Będzie to relacja z rodzinnej 3-tygodniowej podróży wschodnim wybrzeżem Ameryki przez dziesięć stanów. Razem pokonamy trasę liczącą 3 tysiące kilometrów ze startem w fenomenalnym Nowym Jorku, przez Filadelfię, Waszyngton, Myrtle Beach, Charleston, Orlando, przylądek Caneveral, Miami i metą na południowym krańcu USA, czyli w malowniczym Key West.

To historia pełna wrażeń, obserwacji i ciekawostek wzbogacona prezentacją 300 najciekawszych zdjęć z tych miejsc, które udało się zobaczyć, odkryć i pokochać.

W czasie spotkania podzielimy się praktycznymi i przydatnymi informacjami, często pomijanymi w przewodnikach, które mogą być pomocne w czasie organizacji podobnej wyprawy do USA.

Opowiemy, jaka jest Ameryka, czym zaskakują Amerykanie, jak jedzą, mieszkają i świętują Dzień Niepodległości. Zdradzimy sekrety podróży autostradami i wyjaśnimy czemu jeździ się tam tak komfortowo. Wyjaśnimy, dlaczego trawa jest zielona i zawsze równo przystrzyżona, czemu flaga amerykańska powiewa na każdym rogu, a ceny biletów nie tylko do świata Disneya przyprawiają o zawrót głowy. Pokażemy biegające między nogami iguany, głowę prawdziwego aligatora i zęby rekina.

Zaprezentujemy najciekawsze atrakcje Nowego Jorku: panoramę metropolii z tarasu widokowego Top of the Rock w drapaczu chmur Rockefeler Plaza, Brooklin Bridge, łączący główne dzielnice miasta, kolosalny pomnik - symbol Ameryki, jakim jest Statua Wolności, Central Park, jedną z największych bibliotek świata, tętniący życiem Times Square, Manhattan, gdzie królują sięgające nieba biurowce. Zatrzymamy się też w miejscu zamachu terrorystycznego 11 września, gdzie runęły dwie słynne wieże World Trade Center.

Odwiedzimy Filadelfię - pierwszą stolicę Ameryki, gdzie podpisano Deklarację Niepodległości, zobaczymy jakie atrakcje oprócz Białego Domu czekają na turystów w Washington DC, czyli obecnej stolicy Stanów Zjedonoczonych, wybierzemy się na plantację bawełny w posiadłości Boone Hall, gdzie w prawdziwe osłupienie wprawia dworek, chaty niewolników i alaja dębowa - plan filmowy słynnego serialu "Pólnoc-Południe".

Pokażemy mniej znane oblicze Miami, z dzielnicą kubańską Little Havana, niesamowitą przestrzenią artystyczną Wynwood urzekającą wielkoformatowymi muralami. Zobaczymy rozmach nowoczesnej dzielnicy finansowej Brickwell, legendarną ulicę Ocean Drive przy najsłynniejszej plaży świata Miami Beach, a także warte miliony dolarów rezydencje celebrytów, które można podziwiać tylko od strony wody w czasie rejsu po zatoce Biscane Bay. Oprócz tego, rzucimy okiem na promy kosmiczne w stacji kosmicznej NASA, przeniesiemy się w bajkowy świat Walta Disneya podczas zjawiskowego show w Magic Kingdom, zajrzymy na chwilę do karaibskiego raju, by zachwycić się wszystkimi odcieniami niebieskości oceanu na wąskim i absolutnie zjawiskowym półwyspie Florida Keys.

Spotkanie organizowane jest w ramach programu Otwarty IKM.

Czytaj także