Amiya Live koncert Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Amiya Live koncert

Zapraszamy na premierowy koncert Amiyi w Oliwskim Ratuszu Kultury, który będzie jednocześnie pierwszym koncertem Artystki w Polsce! Już 3 września o godz. 19.00 przeniesiemy się w świat soulu, bluesa, jazzu i latino.

Nowa, nie dawno wydana, płyta Amiyi "Roots" odnosi sukces.
Grana nieustanie w radiowych stacjach w całym kraju, chwalona w recenzjach (m.in. "Twój Blues"), prezentowana na finale międzynarodowego Blues Festiwalu "Blues Aperitiv" w Czechach, kontynuuje swoją promocję na pierwszym koncercie artystki w Polsce!
Amiya to piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka.
Artystka, podczas koncertu w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi z zespołem, składającym się z wyśmienitych muzyków:

jazz - koncerty w Trójmieście


Kacper Woźniak - gitara
Mateusz Nawrot - piano
Marek Nawrot - bas
Robert Jechanowski - perkusja

Najnowsza płyta Artystki "Roots" zawiera osiem utworów. Amiya jest autorką muzyki i tekstów na płycie, debiutuje również jako producentka i aranżer. "Roots" jest pierwszym wydaniem pod jej własnym szyldem "Amiyasart Records". Na płycie usłyszymy takie style jak roots'blues, soul z domieszką old school jazzu, a także elementy muzyki folkowej i latino. Album jest osobistą opowieścią Amiyi o miłości, bólu, życiowych zmaganiach, duchowości, samopoznaniu, transformacji, godności, sile i wierze.

Urodzona w 1982 r. w Gnieźnie artystka, jako 8-letnie dziecko wyjechała z rodziną do Niemiec. W tym trudnym dla jej rodziny czasie, wyrwana ze swojego środowiska Amiya, to właśnie w muzyce odnalazła swój prywatny azyl. Jej pierwszą muzyczną miłością była soulowa gwiazda Gladys Knight, a utwór "Can't take my eyes off you" nieustannie był zdzierany na kasetowej taśmie w sprezentowanym Amiyi walkmanie. Soul w wykonaniu Gladys poruszył najgłębsze warstwy mojej duszy - wspomina po latach Amiya - i wtedy już, jako małe dziecko, postanowiłam, że będę piosenkarką i tworzenie muzyki zaczęłam traktować jako swoje życiowe przeznaczenie. Po usłyszeniu Johna Lee Hookera i jego "Boom Boom", to jednak blues skradł moje muzyczne serce na zawsze. Te szczere, autentyczne uczucia i emocje zawarte w bluesie sprawiają, że nie postrzegam bluesa jedynie jako gatunku muzycznego, ale jako możliwość wyrażania siebie, swojego bólu, doświadczeń, ale też - co dla mnie szalenie istotne - radości z życia.

Dorastanie na początku lat 90-tych w robotniczej dzielnicy emigrantów z różnych części świata, przełożyło się na fascynacje najróżniejszymi gatunkami muzycznymi: hip-hop, rap, r&b, reggae, funk... Ten czas obfitował mnóstwem projektów muzycznych, w których Amiya brała udział, toteż młodość spędziła w dużej części na scenach wielu niemieckich klubów muzycznych, występując na nich ze swoimi zespołami. Wolny czas pomiędzy występami i nauką spędzała na malowaniu, które jest jej drugą życiową pasją. To bogate doświadczenie kulturowe przełożyło się na jej późniejszą twórczość muzyczną i doskonale odzwierciedliło się w jej debiutanckim albumie "Soul Dance" wydanym w Niemczech w 2013 roku. To dlatego znajdziemy na nim mieszankę wielu gatunków muzycznych i różne języki świata, którymi Amiya biegle się posługuje.
Ta płyta, była zwieńczeniem mojej wewnętrznej podróży, którą rozpoczęłam intensywnie praktykując jogę, poszukując w niej odpowiedzi na nurtujące moją dusze pytania - wyznaje artystka.
Po ośmiu latach od pierwszego albumu, powstał album "Roots". Został on w całości nagrany i wydany już w Polsce, do której Amiya wróciła po 30 latach. Powrót do Polski dał mi absolutne ukojenie, wewnętrzną harmonię i poczucie bezpieczeństwa. Powrót do swoich korzeni był tym elementem, którego tak mocno przez lata pragnęłam, by móc po prostu odnaleźć siebie i swobodę tworzenia. Z całą pewnością jest to także zasługa cudownego i magicznego Gdańska, w którym zamieszkałam i który daje tak mnóstwo artystycznych inspiracji. To stąd pochodzi moja rodzina od strony mamy, dlatego taki jest tytuł mojego najnowszego albumu: "Roots" korzenie.

Zapraszamy!