Analogowi astronauci - Aleksandra Kozawska i Leszek Orzechowski w cyklu Nauka Mówi Hevelianum Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Analogowi astronauci - Aleksandra Kozawska i Leszek Orzechowski w cyklu Nauka Mówi

Czym są analogowe misje kosmiczne? Jak wygląda habitat księżycowy i marsjański? Kto może zostać analogowym astronautą? Hevelianum zaprasza na kolejny odcinek z cyklu Nauka mówi. 16 czerwca o godz. 19:00 na Facebooku i YouTube będzie można zajrzeć do stacji LunAres, analogowej stacji badawczej do symulacji załogowych misji kosmicznych, zlokalizowanej na powojskowym lotnisku w Polsce.

Gośćmi najbliższego odcinka cyklu Nauka Mówi rozmów Hevelianum z naukowcami i popularyzatorami nauki o szansach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki będą Aleksandra Kozawska, projektantka usług i strategii, analogowa astronautka, wice komandorka misji Orfeusz 11 oraz Leszek Orzechowski, architekt kosmiczny, dyrektor stacji badawczej LunAres w Pile.

Aleksandra Kozawska jest wielokrotnie nagradzaną projektantką usług i strategii z doświadczeniem w pracy w firmach doradczych, wykorzystującym narzędzia projektowe i metody zorientowane na człowieka w projektach z obszarów technologicznych i społecznych. Ma również doświadczenie w pracy w Europejskim Centrum Astronautów jako projektantka podstawowych materiałów szkoleniowych dla astronautów oraz kursu e-learningowego dla ekspertów technicznych. Dodatkowo zasiada w radzie doradców stypendium Gabriela Fahrenheita dla polskich studentów za granicą, którego była stypendystką.

Leszek Orzechowski założyciel grupy projektowo-badawczej Space is More, skupiającej się na zagadnieniach związanych z eksploracją kosmosu. Kreatywny architekt, szalony naukowiec, niepoprawny marzyciel. Dyrektor stacji badawczej do symulacji załogowych misji kosmicznych LunAres w Pile.

Wydarzenie jest częścią projektu SPINaj naukę, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), które współtworzy Hevelianum. Stanowi także część obchodów 410. rocznicy urodzin Jana Heweliusza, patrona Hevelianum, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku. Program całorocznych obchodów można znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl.

Projekt jest dofinansowany z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki.