André Rieu Hala Ergo Arena Gdańsk Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
André Rieu

André Rieu Opinie (2)

André Rieu, holenderski "Król Walca", który przybliża muzykę klasyczną zwykłym ludziom, wystąpi w Polsce na czterech niezwykłych koncertach. W czerwcu 2022 roku wystąpi w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE z zachwycającym widowiskiem scenicznym w ramach swojej światowej trasy koncertowej.

Relacja z imprezy

muzyka poważna
Kup bilet
maj 27

sobota, g. 13:00

cze 7

środa, g. 19:30

Gdańsk Sopot,
André Rieu, nazywany Maestrem mas ("New York Times") i Bronią masowego szczęścia ("The Spectator"), powraca ze swoją 60-osobową Orkiestrą Johanna Straussa, największą prywatną orkiestrą na świecie, Platynowymi Tenorami i wieloma międzynarodowymi solistami.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Na fundamencie koncertów muzyki klasycznej organizowanych w różnych zakątkach świata André Rieu zbudował prawdziwe imperium. Każdego roku wyrusza z nim w trasę około 110 osób. Rok 2018, w którym na całym świecie sprzedano ponad 700 000 biletów na jego koncerty, był jak dotąd najbardziej udanym rokiem w karierze holenderskiego skrzypka i dyrygenta. André Rieu marzy, żeby pewnego dnia wystąpić na Księżycu. Publiczność może się spodziewać fantastycznych melodii z filmów, musicali, oper i operetek, a także tradycyjnych utworów. Niezapomniany wieczór muzyki i tańca wypełnią również dźwięki walca.

André Rieu jest głęboko przekonany, że muzyka klasyczna stworzona jest dla wszystkich, nie tylko dla elit. Na jego koncertach wszystko jest dozwolone: śmiech, płacz, śpiew i taniec. Rieu sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD (jego obecne albumy to CD Happy Days i DVD Welcome to My World II). Na pierwszym miejscu list przebojów znalazło się aż 30 jego utworów, które aż 500 razy zdobyły status platynowych. Jego filmy na YouTubie miały ponad miliard odsłon, a jego profil na Facebooku (The King of Waltz) obserwuje około 5 milionów osób.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    190 - 590 zł

Przeczytaj także