stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Antek Wajda - artysta zawsze contemporary.

Antek Wajda jest typem artysty głodnego, niespokojnego ducha, zrzucającego kolejne konwencje jak sezonowe futerka. Od lat zaskakuje, a czasem szokuje publiczność swoimi pracami. Cierpi na voyeuryzm, ale wolałby zespół Touretta. Jest "zawsze contemporary".

paź 5

sobota, g. 13:00

Gdańsk,
bilety 1 zł
paź 18

piątek, g. 10:00

Sopot,
Wstęp wolny
Spotkanie z artystką odbędzie się 15 kwietnia, w ramach projektu "Ranne Szychty" | Grassomania 8.

Antoni Wajda, syn Andrzeja. Artysta wywodzący się z wrocławskiej sceny alternatywnej, którego twórczość zalicza się do działań trash art'owych, znany z kąśliwych karykatur i serii kiczowatych futerkowych kolaży, prześmiewczo komentujących mentalne matryce współczesności. Lokalna zajebistość z aspiracjami międzynarodowymi (wielokrotnie był na saksach). Zawsze contemporary. Cierpi na voyeuryzm, ale wolałby zespół Touretta. Od lat zaskakuje, a czasem szokuje publiczność swoimi pracami. W rubryki z hasłem "hobby" konsekwentnie od kilkunastu lat wpisuje: "malowanie i rysowanie", choć ostatnio dodał: "rogi".

Urodzony w 1976 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. Już na studiach dał się poznać jako oryginalny i bardzo aktywny artysta. Po opuszczeniu murów uczelni brał udział w wielu wystawach a jego żywa kreska i cięte poczucie humoru zostały docenione przez "Gazetę Wyborczą", która we wrocławskim wydaniu zamieszczała co tydzień rysunkowe komentarze naszej rzeczywistości jego autorstwa.

W swoim chuligańskim debiucie prozatorskim "Banbury. Zdarzenia na brygu" przewrotnie opisał życie Polaków wyjeżdżających za pracą na "Wyspy". Książka jest rodzajem powieści-katalog w stylistyce fotokomiksu, która towarzyszyła wystawie pt. "Darmowino" prezentowanej w 2008 roku w Galerii BWA Awangarda we Wrocławiu i Galerii Bielskiej BWA w Bielsku Białej. Twórca ilustracji do bajki "Nochal Czarodziej" napisanej przez Agnieszkę Wolny-Hamkało, komiksu "Cukierkowe konie" własnego autorstwa, oraz ilustracji do kalendarza na rok 2015 i 2016 wydanych przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnik licznych wystaw zbiorowych.