stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
gru 6

piątek, g. 10:00, 12:00

Gdańsk,
bilety 65, 85, 95, 116  zł
Kup bilet
sty 17

piątek, g. 19:00

bilety 120 zł
Kup bilet
Antystress - comiesięczne spotkanie towarzysko - artystyczne, mające na celu konsolidację środowiska twórczego, politycznego i biznesowego Trójmiasta.
Tym razem spotkamy się w iście szampańskim karnawałowym nastroju..
Wystąpią między innymi: Krzysztof Skiba, Tomasz Olszewski, Take it easy, “Los Perros del Tango”, Kwartet "Cztery kolory", Jarek Janiszewski i Jarek Zietek czyli duet Kremplina.

Atmosferę zilustruje Krzysztof Polkowski;

Krzysztof Skiba

Niezwykle barwna postać polskiej sceny rockowej. Znany z ciętego języka i absurdalnego poczucia humoru. Uczestnik wielu happeningów i akcji artystycznych. Grał w teatrze ulicznym, prowadził klub studencki i pisywał w gazetach jako dziennikarz. Znany głównie jako lider i autor tekstów wielu przebojów zespołu Big Cyc. Współautor wielu programów telewizyjnych (w tym legendarnego magazynu "Lalamido"). Od czterech lat pisze felietony do tygodnika "Wprost". Mieszka w Gdańsku.

Jarek Janiszewski i Jarek Ziętek czyli Duet Gremplina

- Jarek Janiszewski ("Czarno-Czarni", "Bielizna") znany również jako Doktor, występuje w duecie z trójmiejskim bardem Jarkiem Ziętkiem. Wspólnie - jako Gremplina - wykonują znane przeboje polskie i światowe. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby do tych utworów Doktor nie dopisał własnych tekstów. A jako próbka ich twórczości niech posłuży zestawienie tytułów oryginałów i przeróbek.

Tomasz Olszewski

- autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, lub – po prostu – śpiewający poeta. Jest laureatem niemal wszystkich najważniejszych polskich festiwali studenckich w latach 1984-85. Jego wcześniejsze piosenki znalazły się na kilku kasetach i płycie zawierającej wybór najciekawszych śpiewających autorów lat osiemdziesiątych. Skomponował także muzykę do dwóch spektakli. Publikował swoje teksty w almanachach poetyckich i antologiach, a w 1991 roku Oficyna Wydawnicza C&T wydała tomik jego piosenek zatytułowany „Zapiski z podróży”.Tomasz Olszewski dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, miał swój program monograficzny w cyklu „Powrót bardów”. Pisał także piosenki dla innych wykonawców, zamieszczał swoje teksty publicystyczne i felietony w paru gazetach i periodykach a także magazynach muzycznych. Jest także autorem polskich tekstów do spektaklu “Fado” w Tetrze Wybrzeże w Gdańsku, uhonorowanego nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego jako największe wydarzenie muzyczne 2003 roku. Od 1995 roku Olszewski jest prezenterem w Radiu Gdańsk, współtworzy niedzielny program kulturalny Salon Artystyczny. W Telewizji Gdańsk można go, co tydzień zobaczyć w programie „Brulion Kulturalny”.Na Antystressie wykona trzy autorskie piosenki o tematyce zimowo- świątecznej.

Kwartet “Los Perros del Tango”

-to absolwenci Akademii Muzycznych - mający za sobą wiele estradowych sukcesów, począwszy od udziału w ważnych wydarzeniach artystycznych na scenach Polski i Europy, aż po uczestnictwo w konkursach.
Podobne zainteresowania muzyczne skłoniły ich do stworzenia wspólnego projektu. Tak powstał zespół.
Muzyka, którą grają, to ukłon w stronę wspaniałego stylu tanga argentyńskiego, przeżywajacego swój “Złoty Wiek” od początku lat trzydziestych, aż do późnych pięćdziesiątych XX stulecia. Inspiracją muzycznych działań muzyków jest twórczośc mistrzów gatunku. Anibal Troilo, Osvaldo Ruggiero, Carlos Di Sarli, Osvaldo Pugliese, Julian Plaza – to nazwiska, które kształtują ich “tangową tożsamość”.
Wszechstronność działań zespołu potwierdza współpraca z profesjonalnymi tancerzami i aktorami.
“Los Perros del Tango” jest doskonałą przeciwwagą dla rozpowszechnionego stylu Astora Piazzolli i jednocześnie hołdem dla wielkiej tradycji.

Skład kwartetu:

Marcin Krzyżanowski – akordeon
Michał Patroń – skrzypce
Paweł Poterewicz – fortepian
Sebastian Wyszyński - kontrabas


Zespół „Take It Easy”


- to niedawno powstała grupa grająca w stylistyce swinga, tworzą ją: weteran polskiego jazzu -ceniony saksofonista Przemek Dyakowski oraz przedstawiciele młodych wybitnie utalentowanych jazzmanów Knitter, Bukowski, Mackiewicz, Sowiński.

W maju br. w sopockim Kawiaretonie Take it Easy nagrali płytę z powszechnie znanymi i lubianymi standardami jazzowymi. Krążek ten został dołączony do wrześniowego numeru miesięcznika Jazz Forum, zyskała bardzo przychylne recenzje, a sponsorem płyty jest promująca muzykę jazzową Kompania Piwowarska Pilsner Urquell.

Take It Easy występowali w klubach: warszawskim Tygmoncie, sopockich: Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu oraz Galeriach Jazz Cafe w Juracie i Gdyni a także na Festiwalach Jazz w Lesie w Sulęczynie i Gdańskich Nocach Jazzowych.

Skład zespołu:

    Przemek Dyakowski - saksofon,
    Joanna Knitter - wokal,
    Dominik Bukowski - wibrafon,
    Janusz Macek Mackiewicz- bas
    Tomasz Sowiński – perkusja

    Krzysztof Polkowski
    Urodzony 2 czerwca 1958 w Gdańsku.
    Dyplom PWSSP w Gdańsku uzyskał w pracowni Kazimierza Ostrowskiego „Kacha” w 1985 r. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku.

    wystawy indywidualne:

    • Galeria Fundacji ”Pro Arte Sacra”, kościół św. Bartłomieja, Gdańsk 1992
    • Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego, Pałac Opatów, Gdańsk 1993
    • Galeria Buschgraben, Berlin (Niemcy) 1996
    • Galeria Fjt Du Mont Joly, Havr (Francja) 2003


    wystawy zbiorowe:

    • Międzynarodowe Triennale Rysunku im. T. Kulisiewicza – BWA, Kalisz 1986
      „Młode malarstwo Europy Wschodniej” – Centrum De Doelen, Rotterdam (Holandia), 1989 r.
      XXIX Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Bielska Jesień” – BWA, Bielsko-Biała, 1992 r.
      18 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego – BWA, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin, 2000 r.
      „Bez granic, bez ograniczeń” – La Maison Du Limousin, Paryż (Francja), 2002 r.
      „Współczesna sztuka ZASP w Gdańsku” – Kunstacjon Kleinsassen, Fulda (Niemcy), 2003r.

      Za swoją twórczość otrzymał nagrody i wyróżnienia, a wśród nich:

      • Wyróżnienie regulaminowe – „Krytycy o nas” – BWA Sopot 1989 r.
      • I Nagroda w dziedzinie malarstwa – I Triennale Sztuki Gdańskiej „Konfrontacje ‘90” – Sopot, 1990 r.
      • Laureat Konkursu na dzieło plastyczne „O nas dzisiaj” – Muzeum Narodowe – Gdańsk 1999
      • Nagroda Rektorska I stopnia ASP w Gdańsku za osiągnięcia artystyczno-pedagogiczne, Gdańsk, 1999
      • I nagroda w dziedzinie malarstwa Prezydenta Gdańska – I Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Gdańsk 2001


      Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą, m.in.: Muzeum Narodowego w Gdańsku, Galerii Miejskiej w Osterholz-Scharmbeck (Niemcy), Mariana Biesiady (Polska).


      To już dwunasty Antystress...
      Raz na dwa miesiące w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku spotykać się będą artyści z Trójmiasta, samorządowcy. Przewidziane są prezentacje artystyczne pomorskich vip-ów oraz nowe kreacje artystyczne znanych i nieznanych twórców pomorskich.

      Chcemy dać “zielone światło” wszystkim oryginalnym i wrażliwym twórcom, udostępniając Salę Mieszczańską Ratusza Staromiejskiego na niezależne prezentacje rodzimych twórców. Jesteśmy otwarci na inwencję, pomysłowość i nowe objawienia artystyczne: muzyczne, literackie, taneczne, rzeźbiarskie,malarskie, fotograficzne, etc. etc.

      Chcemy prezentować nowe trendy w muzyce, satyrze, poezji – jednym słowem – w sztuce Wybrzeża. A przy okazji – liczymy na integrację środowisk twórczych, samorządowych i lokalnego biznesu, by w przyszłości wspólnie realizować działania z korzyścią dla regionu (i samych uczestników).