stat
Impreza już się odbyła
Antystress - comiesięczne spotkanie towarzysko - artystyczne, mające na celu konsolidację środowiska twórczego, politycznego i biznesowego Trójmiasta.

Wystąpią między innymi:
Tomasz Olszewski (prowadzenie)
POMIDORY (muzyka)
AJAGORE (muzyka)
Tadeusz Dąbrowski (poezja)
Bohater (muzyka)
Anna Steller i Magdalena Jędra czyli Good Girl Killer (taniec)
Marcin Wądołowski Quartet (muzyka)
Iwona Gilsrska z Davidem Casselem (cartoon-acrobatic dance)
Maciej Kraszewski (monolog kabaretowy)

O wykonawcach:
MARCIN WĄDOŁOWSKI QUARTET
Marcin Wądołowski - gitara
Darek Herbasz - saksofon
Janusz Mackiewicz - kontrabas
Michał Szczeblewski – perkusja

Barwy deszczu to nazwa autorskiego cyklu kompozycji Marcina Wądołowskiego, który zostanie zaprezentowany na „Antystresie” 29.03.2008.

Marcin Wądołowski - gitarzysta, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku; zdobywca I nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego: ESTRADA Gitarowych Talentów i tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów 2001 ; współpracuje z zespołem Czerwone Gitary w charakterze muzyka sesyjnego i kompozytora na płytach „ Jeszcze gra muzyka ’’ oraz „OK”.

Darek Herbasz – saksofonista tenorowy młodego pokolenia. Współzałożyciel trójmiejskich formacji „Orangetrane”, „Just Friends”, „Sanktoria”; zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z: Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Emilem Kowalskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Tymonem, Jackiem Olterem, Olgierdem Walickim, Kentem Sangsterem (kanadyjski saksofonista). Jego grę możemy podziwiać na płytach zespołów „Orangetrane”, „Sangtoria”, „Follow The Soul”.

Janusz „Macek” Mackiewicz - jeden z najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych w Polsce, od lat stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Debiutował w Big Bandzie Jazzowym Jerzego Partyki, doskonaląc swój warsztat w znanej w latach 80. młodej gdańskiej formacji – New Coast. Na stałe współpracuje z Przemkiem Dyakowskim i zespołem „Take It Easy”, z „Ikengą Drummers” Larrego OK Ugwu, oraz prowadzi własny zespół. Autor internetowych warsztatów basowych "My-szkoła" i publikacji specjalistycznych o tematyce muzycznej. Współtwórca "Szkoły na bas" Janusza Popławskiego. Współpracował między innymi z : Piotrem Baronem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Krystyną Prońko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarkiem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Występował na wielu znanych festiwalach jazzowych takich jak: Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz Nad Odrą, Świdnik Jazz Festiwal, Gdynia Summer Jazz Days, Komeda Jazz Festiwal, Złota Tarka. W roku 2003 nagrał pierwszą autorską płytę z kolędami „W Dzień Bożego Narodzenia”. W styczniu tego roku ukazała się jego druga autorska płyta „Frogsville”, wydana przez gdyńską wytwórnię „Ecnalubma”. W lutym 2008 płyta „Melisa” Przemka Dyakowskiego, w nagraniu której brał udział, zyskała status Złotej Płyty.

Michał Szczeblewski - perkusista młodego pokolenia, który do roku 2001 związany był z „Blue Minds Quartet” Dominika Bukowskiego. Współpracuje z zespołem Adama Wendta, oraz z Grażyną Łobaszewską i Krystyną Prońko. Jako side man dokonał nagrań dla takich artystów jak: Hanna Banaszak I Mirosław Czyżykiewicz.

Anna Steller i Magda Jędra czyli Good Girl Killer
Zespó ł Good Girl Killer został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów, tancerki: Magdę Jędrę i Annę Steller oraz muzyków: Zbigniewa Zibiego Bieńkowskiego i Grzegorza Welizarowicza. Ich pierwszy projekt: taneczno~muzyczno~wizualny~performance Good Girl Killer, który miał premierę w marcu 2005 roku w klubie ŻAK w Gdańsku, zapoczątkował działalność kolektywu, którego zakres obejmuje: teatr, warsztaty tańca i multimedialne realizacje filmowe, teledyski, koncerty i happeningi.
Spektakl pt. „Akcja” będzie drugą sceniczną realizacją kolektywu Good Girl Killer. Projekt ten inspirowany jest sztuką amerykańskiego pisarza Sama Sheparda pt. „Akcja”. Sztuka pochodząca z połowy lat 60 XX wieku nawiązuje do tradycji teatru absurdu i amerykańskiej awangardy teatralnej lat 60-tych.
Podczas kolejnej edycji “Antystresu” w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku duet Steller/Jędra zaprezentuje fragment spektaklu, którego premiera odbędzie się w czerwcu 2008. Będzie to pierwsza konfrontacja nowej pracy z publicznością i jednoczesnie jej zapowiedź.

Bohater
„chodzi o to żeby się ludzie spotykali i razem działali”
(gdzies załyszane na jakiejs imprezie,rok ok.2000r.)
Bohater urodził sie w 2006 roku pańskiego podczas wieczornej bryzy trójmiejskiej w umysłach Pisza vel pedro de la muerte (malarz, tekściarz) i Karola Szwarca (prawatt, ksallstars,dj kurwa).Niemalże na następny dzień dołączył Józef K - pałker dubowo-regałowy i jakiś czas potem Antoni Budziński- gitara el.(Saluminesia).

Powstała energia, która spowodowała powstanie materiału na singla i chęć koncertowania; jednak po nagraniu singla Antoni stwierdził, że to nie ta muza i odszedł.


Jego miejsce zajął Jacek Cent (Szybkie Banany) vel delta SB- człowiek o sercu dziecka i tak bohater ponowił proby, szukająć od zarania coraz nowych doznań.......:)

Podczas Antystressu Bohater zagra w eksperymentalnym składzie,eksperymentalne dźwięki.

Szymon Abrzykowskim (ex Szelest Spadających Papierków)-generator,
Karol Szwarc-gitara,gałki,
Piotr Szwabe vel pisz-głos/text,
Jahi-działanie akustyczno-filmowe+człowiek niespodzianka-zagadka

AJAGORE
Kapela AJAGORE powstała u schyłku ubiegłego wieku. Pierwszy etap naszej działalności uwieńczony został nagraniem płyty pod tytułem po prostu „AJAGORE”, którą przesyłamy Państwu w prezencie. Było to dwanaście piosenek do stworzenia których inspiracją były przyśpiewki, melodie ludowe z różnych regionów Polski. Ówczesny zespół tworzyli:Sławomir Kornas, Piotr Góra, Jowita Tabaszewska, Krzysztof Paul , Maciej Kortas.
W latach 1999 – 2002 zespół dał nieokreśloną liczbę koncertów (któż to spamięta) i zaprezentował się na paru folk festiwalach. Z przyczyn mniej, lub bardziej od nas zależnych w 2002 roku AJAGORE zawiesiło działalność. Po wielu zawieruchach jak feniks z popiołów pewnego zimowego dnia A.D.2006

AJAGORE ożyło w składzie:
Sławomir Kornas – bas, śpiew;
Michał Szczeblewski – perkusja;
Maciej Kortas – gitara.

W wyniku wspólnego muzykowania i różnorakich doświadczeń wyniesionych z innych przedsięwzięć muzycznych ukształtowało się nowe oblicze zespołu. Dziś nadal odwołujemy się do szeroko pojętej muzyki ludowej, ale częściej i odważniej niż kiedyś do głosu dochodzą autorskie ambicje i pragnienia. Pracujemy nad nową płytą. Przy współudziale Irka Wojtczaka (drewniane instrumenty dęte) nagraliśmy cztery piosenki, które niech będą przedsmakiem tego co wydarzy się niebawem

Maciej Kortas
gitara elektryczna, gitara akustyczna,banjo,syntezator gitarowy, autor
piosenek. Współzałożyciel zespołu Ajagore. Na stałe pracujący z
Krystyną Prońko. Muzyk sesyjny. Współpracował m.in. .Grażyną
Łobaszewską, Mirą Kubasińską, Jorgosem Skoliasem, Teatrem Wybrzeże,
Teatrem Muzycznym.

Sławomir Kornas
Wokalista, basista, autor piosenek. Współzałożyciel zespołu Ajagore.
Na stałe współpracujący z Krystyną Prońko. Muzyk sesyjny.
Współpracował z Mietek Blues Band, Grażyną Łobaszewską,
MirąKubasińską, Jorgosem Skoliasem, Teatrem Wybrzeże, Teatrem
Muzycznym.

Michał Szczeblewski
Perkusista na co dzień grający w zespole Andre Ochodlo. Jest również
członkiem zespołów Janusza Mackiewicza oraz Irka Wojtczaka.
Współpracował z Hanną Banaszak, Grażyną Łobaszewską, Teatrem
Wybrzeże i Teatrem Muzycznym.

Irek Wojtczak (gościnnie)
saksofonista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w
Gdańsku. W roku 2000 jako współtwórca trójmiejskiej grupy GROOVEKOJAD
otrzymuje nagrodę FRYDERYK 2000 - w kategorii Muzyka Alternatywna, a w
2001 roku nagrodę POLISH DANCE AWARDS za debiut roku. Pracując jako muzyk
sesyjny nagrywa dla potrzeb filmu i teatru - nagrania do trans-opery SEN
NOCY LETNIEJ, muzyki Leszka Możdżera, filmu 'SEGMENT 76' w reżyserii
Oskara Kaszyńskiego. W 2004 roku jako IREK WOJTCZAK QUARTET nagrywa
płytę "LOOK TO THE SKY" z muzyką Antonio Carlosa Jobima a w roku 2005
swój pierwszy autorski album "OUTLOOK".