stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
maj 25

niedziela, g. 18:00

bilety 180 zł
Kup bilet
UWAGA KONKURS Z OKAZJI DNIA MATKI!!!!
dla pierwszych pięciu Pań (Mam), które pojawią sie 31 maja po 15.oo w Ratuszu Satromiejskim mamy specjane zaproszenia. Jedynym warunkiem jest okazanie zdjęcia swojego dziecka. Zapraszamy!

O wykonawcach:

TOMASZ OLSZEWSKI
- autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, lub – po prostu – śpiewający poeta. Jest laureatem niemal wszystkich najważniejszych polskich festiwali studenckich w latach 1984-85. Jego wcześniejsze piosenki znalazły się na kilku kasetach i płycie zawierającej wybór najciekawszych śpiewających autorów lat osiemdziesiątych. Skomponował także muzykę do dwóch spektakli. Publikował swoje teksty w almanachach poetyckich i antologiach, a w 1991 roku Oficyna Wydawnicza C&T wydała tomik jego piosenek zatytułowany „Zapiski z podróży”.Tomasz Olszewski dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, miał swój program monograficzny w cyklu „Powrót bardów”. Pisał także piosenki dla innych wykonawców, zamieszczał swoje teksty publicystyczne i felietony w paru gazetach i periodykach a także magazynach muzycznych. Jest także autorem polskich tekstów do spektaklu “Fado” w Tetrze Wybrzeże w Gdańsku, uhonorowanego nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego jako największe wydarzenie muzyczne 2003 roku. Od 1995 roku Olszewski jest prezenterem w Radiu Gdańsk, współtworzy niedzielny program kulturalny Salon Artystyczny. W Telewizji Gdańsk można go, co tydzień zobaczyć w programie „Brulion Kulturalny”.

MARCIN KRZYŻANOWSKI - Absolwent Akademii Muzycznej in. Fryderyka Chopina w Warszawie, Royal Academy of Music w Londynie i Conservatoire National de Rennes.
Jak sam podkreśla jest muzykiem a nie akordeonistą. Na akordeonie gra od 6 roku życia i od samego początku był to wybór świadomy. Mnogość środków wyrazu, możliwość wykonywania szerokiego wachlarza repertuaru (od baroku po muzykę współczesną) sprawiają, że instrument ten jest fantastycznym nośnikiem emocji między wykonawcą a publicznością; Marcin Sebastian Krzyżanowski potrafi to doskonale wykorzystać. Zdobył ponad 40 nagród na konkursach zagranicznych, m.in. w Klingethall (1997- II nagroda, 2003 – II nagroda), Czechowice – Dziedzice( 2002 – II nagroda, 2004 – I nagroda), Przemyśl (2001 – I nagroda, 2003 – I nagroda), Esztergorn( 2003 – II nagroda), Bennevento (2004 – III nagroda) oraz krajowych m.in. w Chełmie (2004 - I nagroda), Giżycku ( 2004 – I nagroda, 2007 nagroda specjalna),Gdańsk – Forum Młodych (2007 – I nagroda).
Był również stypendystą MINISTRA KULTURY I SZTUKI, Urzędu Miasta Gdańska, Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci, Royal Academy of Music w Londynie oraz Rządu Francji.

Brał udział w wielu warsztatach muzycznych gdzie pracował pod okiem najlepszych akordeonistów świata. Koncertował w kraju i zagranicą (m.in. Niemcy, Włochy, Anglia, Bruksela, Monaco, Francja, Ukraina, Rosja).
Występował z Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Piemontu, Orkiestrą Miasta Catania, CityDanse Ensemble. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych m. in. Festiwal Muzyki Współczesnej – Gdańsk, XXI Międzynarodowy Festiwal Jeunesses Musicales – Kielce, MusiCastella – Sycylia,
II Festival Internazionale –Florencja, Festiwal Tanga – Kraków. Występował z Los Perrod del Tango i TANGUEROS BALTICOS. W 2003 nagrał swą pierwszą solową płytę z repertuarem klasycznym. Od tego roku rozpoczął występy z DJ-ami i muzyka improwizowaną.

I NEVER CRY to projekt muzyczny który współtworzą trzej trójmiejscy artyści :

KAZIK KASZUBOWSKI- gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, od lat zaangażowany w działalność muzyczną w Trójmieście, uczestnik licznych projektów muzycznych o stylistyce : jazz, rock, pop, folk, funk.

Artysta wyróżniający się charakterystyczną stylistyką gry na instrumencie pozwalającą odkrywać wszechstronne i innowacyjne wykorzystanie gitary basowej w formach muzycznych.

PAWEŁ ŻWAN – gitarzysta , kompozytor, aranżer zafascynowany obszarami muzyki akustycznej i przestrzennej. Artysta „malujący” przestrzenie muzyczne w specyficzny i niepowtarzalny sposób gry na rożnych typach i strojach gitary , właściciel studia nagraniowego, pracownik naukowy Politechnice Gdańskiej.

PIOTR KRZEWIŃSKI*–perkusista i wokalista ,kompozytor, autor tekstów, lider i członek licznych zespołów muzycznych w Trójmieście o stylistyce pop, rock, fusion. Artysta w kręgach muzycznych określany mianem „dwa w jednym” czyli muzyk łączący w jednej osobie doskonałe zasoby wokalne i niezwykły warsztat perkusyjny.


Stylistyka muzyczna projektu „I Never Cry” to połączenie wyobraźni i temperamentów muzycznych tworzących go muzyków. Każdy z nich to artysta solowy o wypracowanej i ukierunkowanej już drodze muzycznej.

Stworzenie wspólnego projektu umożliwiło powstanie bardzo zróżnicowanego programu artystycznego skierowanego do szerokiego grona odbiorców.Wspólną cechą poszczególnych utworów jest radość i pozytywny przekaz nich płynący do czego nawiązuje również nazwa zespołu.

PIOTR NIESTRZĘBA - pianista klasyczny i klubowy. Gry na fortepianie uczył się prywatnie. Z pochodzenia Torunianin z wyboru Gdańszczanin. W czasach świetności Rudego Kota często występował na scenie tej kawiarni klubowej z repertuarem Chopinowskim. Przez 30 lat był kapitanem Żeglugi Wielkiej skąd trafił na amerykańskie wycieczkowce i postanowił występować jako muzyk. Rok temu osiadł w Gdańsku. Nienawidzi rozstrojonych fortepianów.
PAWEŁ Paulus MAZUR- poeta, znany z anteny Radiostacji (Windą na szafę), Totartu, Lalamido, Brzóska Show i wielu innych muzyczo-satyryczno-telewizyjno-performansowych projektów, Weteran Formacji Poetyckiej Zlali mi się do środka, muzyk, grafik, filmowiec. Postać inteligentna, bogobojna, wrażliwa i niezmiernie twórcza. Na Antystressie zaprezentuje wiersze z najnowszego tomu poezji "Szwedzki stół" i posatruje trochę.

Tomasz „ Lipi ” Lipski- Urodzony 30 maja 1973 r. w Gdańsku. Poeta, muzyk, aktor, deejay, animator kultury. Sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki „ Jeden Świat” w Sopocie. Prowadzi tam Czwartkowe Spotkania Poetyckie. Współorganizator wraz z Larrym Okey Ugwu Festiwalu „Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy” w Sopocie. Członek etnicznego zespołu Ikenga Drummers. Współzałożyciel Teatru „ LipZezRew”. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Członek Koła Młodych przy ZLP w Gdańsku. Do tej pory wydał dwa tomiki poetyckie p.t. ”Fotografie mej pamięci” – 1995 r. oraz „Pierwsze słowo” – 1998 r. W 2005 roku otrzymał Stypendium Kulturalne Marszałka Województwa Pomorskiego, z którego środków wydał swój trzeci tomik poetycki p.t. ”Opowieści z Buszu”.
Zobaczymy również: fragment spektaklu "Wzgórze pod dużym palcem stopy" - improwizacja strukturalna
taniec: Anna Haracz
muzyka na żywo: Tomasz Antonowicz

Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino (1998) powstał z inicjatywy Anny Haracz, Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka (obecnie tworzą Teatr Okazjonalny) oraz Grzegorza Rogińskiego. Od roku 2000 Anna Haracz samodzielnie kieruje działalnością artystyczną teatru a od roku 2007 tworzą go:
Anna Haracz - tancerka, choreograf, nauczyciel hatha-jogi
Magda Kwaśnik – kostiumy, foto
Tomasz Antonowicz - muzyk, konga, udu, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Kufel – wizualizacje, projekty graficzne

Na przestrzeni lat teatr zrealizował piętnaście mniejszych i większych spektakli. Spektakle te prezentowane były na festiwalach tanecznych oraz teatralnych w całej Polsce (Gdańsk, Kalisz, Lublin, Sopot, Kraków, Warszawa, Olecko, Gryfino, itd.) oraz zagranicą (Estonia, Ukraina).
W swojej pracy najbardziej zainteresowany jest szeroko pojętym tańcem współczesnym oraz szukaniem naturalnych dróg tworzenia ruchu poprzez improwizację. Wraz z warstwą ruchową powstaje grana na żywo muzyka, która stanowi integralny element dramaturgii. Warstwa wizualna i kostiumy tworzone są w ścisłej aczkolwiek indywidualnej współpracy pomiędzy artystami. Spektakle zazwyczaj nie są opowieściami lub historiami, są klimatem, nastrojem lub relacją z kimś, czymś innym, obcym lub dobrze już znanym. A wszystko to niezmiennie krąży wokół chęci wniknięcia w istotę magii.