Aptaun Tour Centrum Stocznia Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Aptaun Tour Opinie (2)

Już 5 października Agencja SPOT przy współpracy z Aptaun Label zaprasza wszystkich do Centrum Stocznia Gdańska w Gdańsku na koncert z cyklu APTAUN TOUR !

Na scenie pojawią się :
BISZ (B.O.K)
PYSKATY
SIWERS
TOMIKO
W.E.N.A.
MAŁPA, JINX (PROXIMITE)
TE-TRIS
PEERZET

hip-hop - koncerty w Trójmieście+ Dj'e: Ike, Chwiał, Noriz, DBT, TMK Beatz, Phunk'ill

Będzie to niesamowity wieczór! Pierwszy raz na deskach gdańskiej sceny w takim zestawieniu wystąpią: Bisz (B.O.K), Pyskaty, Siwers, Tomiko , PeeRZet. W.E.N.A., Te-Tris i Proximite ( Małpa/Jinx ). Wykonawcy zaprezentują przekrój przez swoją dotychczasową twórczość, a także kilka nowych propozycji. Szykuje się naprawdę wielka uczta z najlepszym polskim rapem w roli głównej!

SZCZEGÓŁOWE INFO

19:00 - otwarcie klubu
20:00 - start imprezy

Link do wydarzenia : www.facebook.com/events/1416161141933249/?fref=ts
Strona organizatora : www.facebook.com/agencjaspot?fref=ts

Pyskaty - to jeden z pionierów warszawskiego rapu, który obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku. Raper znany wcześniej jako Zeke był jednym z członków grupy Edytoriał, która mimo, iż nie doczekała się legalnego wydawnictwa na stałe wpisała się w historię polskiego rapu. Zespół w szeregach nie istniejącej już wytwórni B.E.A.T Records zadebiutował w 1997 roku pochodzącym ze składanki "Smak B.E.A.T Records" singlem pt. "Słowo". W tym samym roku po tym jak Edytoriał zagrał jako jeden z support'ów przed amerykańską legendą hip-hopu RUN DMC na koncercie Rap Day'97, Pyskaty wystąpił (obok m.in. Tede czy Wzgórza Ya-Pa 3) w teledysku do - będącego już dziś klasykiem gatunku - utworu pt. "10 osób - Wspólna scena".

Po rozpadzie Edytoriału Pyskaty razem ze Ś.P. Cyggim tworząc skład o nazwie Skazani Na Sukcezz w latach 2001-2005 prężnie działał w hip-hopowym undergroundzie, wypuszczając szereg znanych już dziś szerszej publiczności utworów, które pomimo ich niekomercyjnego i niemainstream'owego charakteru spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy. Po tragicznej śmierci Cyggiego Pyskaty kontynuował działalność artystyczną w pojedynkę, aż do 2005 roku, kiedy to wraz z Pihem - żywą legendą polskiej sceny hip-hopowej, autorem nagrodzonego w tym roku statusem złotej płyty albumu "Kwiaty Zła" - reaktywował markę Skazanych Na Sukcezz. Wydarzenie to zaowocowało wydaniem w 2006 roku nakładem Camey Records bardzo dobrze przyjętej przez fanów płyty pt. "Na Linii Ognia", która promowana była m. in. teledyskami do 2 singli: "Szukaj Mnie Na Projektach/Od Zawsze" oraz "Na Linii Ognia".

Po rozpadzie Skazanych Na Sukcezz Pyskaty na dzień dzisiejszy kontynuuje karierę solową rozpoczynając po wielu latach działalności na scenie pracę nad pierwszym, pełnowymiarowym solowym krążkiem pt. "Pysk W Pysk", który nakładem wytwórni Aptaun Label trafił na sklepowe półki w dniu 09.10.2009 roku. Zgodnie z zapowiedziami długo oczekiwany solowy album twórcy miał inny charakter niż jego dotychczasowe dokonania. Sam zainteresowany zapowiadał bowiem: "(...) chcę zrobić coś innego niż to, co zrobiłem do tej pory, zarówno w warstwie brzmieniowej, jak i lirycznej. Osoby, które nastawiają się na płytę będącą odpowiednikiem 'Na linii ognia' SNS, mogą się lekko zawieść. "Pysk W Pysk" będzie bardziej osobisty, na bank poważniejszy i życiowy." 29 czerwca 2012 roku ukazał się drugi album solowy Pyskatego pt. Pasja. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Onar, Te-Tris i Włodi. Natomiast producentami nagrań byli O.S.T.R., Oer, BobAir, SherlOck, Qciek, Zbylu, Kuoter, Stona, The Returners oraz Kudel. Pierwszy teledysk promujący materiał został zrealizowany do utworu "S.A.L.I.G.I.A.". Wydawnictwo przysporzyło raperowi pierwszy sukces komercyjny. Nagrania zadebiutowały na 5. miejscu listy przebojów OLiS.

Od 1999 jeden z reprezentantów nieistniejących już formacji Głos Miasta, później Ansambl. Debiutował w 2005 na albumie "Bez Zabezpieczeń" autorstwa Małego Esz Esz. Idąc za ciosem rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł "Wyższe Dobro". Album wydany własnym nakładem w dniu 16.04.2007 roku, odbił się szerokim echem na polskiej, niezależnej scenie, zyskując jednocześnie uznanie ze strony przedstawicieli tzw. "mainstream'owego" nurtu tej kultury.

Pod koniec 2008 roku W.E.N.A. związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album "Duże Rzeczy", który ujrzał światło dzienne 07.12.2009 roku. Projekt, ze względu na swoją nowatorskość, oryginalność i świeżość szybko zyskał uznanie, doprowadzając tym samym do wielu koncertów grupy na terenie całego kraju.

Przez czas swojej podróży W.E.N.A. współpracował z wieloma artystami ze sceny muzycznej, udzielając się między innymi na takich projektach jak, Quiz - Materiał Producencki, VNM - Na Szlaku Po Czek, Te-Tris - Dwuznacznie, Na Pół Etatu - Materiał Pilotażowy, Pyskaty - Pysk w Pysk, HiFI Banda - 23:55, Diox - Logika Gry.
27.05.2011roku, nakładem niezależnej wytwórni aptaun records, wydany został pierwszy oficjalny album artysty pt. "Dalekie Zbliżenia".

W lipcu 2013 roku ukazał się nowy album - " Nowa ziemia" który był notowany na 3 miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Krążek ten promowały utwory "Wzwyż" oraz "Imperium" do których powstały teledyski.

Siwers od końca 1998 związany jest z warszawskim zespołem Reposta. W 2000 roku wydali własnym sumptem demówkę "Szara Rzeczywistość". W 2001 skład zespołu uległ zmianie, od tamtej pory w skład zespołu wchodzili: Veresz, Balu, Ninas, Siwers. W tym składzie nagrali dwie kolejne demówki "szaREPOSTAcie" (2003) i 'Czysta Zajawka' (2004). Wystąpili na kilku podziemnych składankach. Zagrali kilkanaście koncertów w Warszawie i poza jej granicami. Grali suporty między innymi przed koncertem legendarnej grupy Molesta Ewenement i Mor W.A. w klubie Proxima.

Siwers to prócz jest raperem, jest także producentem o charakterystycznie chropowatym, głębokim głosie. Reprezentant warszawskiego Targówka. Członek warszawskiej grupy Bez Cenzury, która zadebiutowała w 2006 roku albumem "Klasyk", zaliczając istne wejście smoka singlem "Reprezentuję Siebie". Jego produkcje usłyszeć mogliśmy na wielu legalnych wydawnictwach, m.in. na: "Na Linii Ognia" Skazanych Na Sukcezz, "Krew i Dusza" Fu, "Numer Jeden Wróg Publiczny" JWP czy "Pysk W Pysk" Pyskatego.

W 2013 roku ukazała się solowa płyta Siwersa "Bez ceregieli", która została dobrze przyjęta przez publikę. Możemy być pewni że na koncertach "Aptaun Tour" będziecie mogli razem z artystą odśpiewać swoje ulubione numery.

Tomiko. Reprezentant sceny hip-hopowej, związany z wytwórnią płytową Aptaun Records. Przygodę z tworzeniem rozpoczął w 2002 roku. Do 2005 roku stworzył kilka nielegalnych albumów nieznanych szerszemu gronu. W 2005 roku wystąpił w utworze "Reprezentuje Siebie" obok wielu czołowych raperów warszawskiej sceny. Był to singiel promujący album "Klasyk" ekipy Bez Cenzury. Wtedy też nawiązał współpracę z raperem i producentem Siwersem (Reposta, Bez Cenzury), efektem czego powstał dobrze znany miłośnikom niezależnej sceny hip hopowej album "Intencje".

Rozpoczął się nowy rozdział twórczości, profesjonalna jakość, wiele featuringów i koncertów. Kolejnym "dzieckiem" rapera była solowa płyta "Świadomość", nielegal sygnowany marką Aptaun. Niewiele czasu po premierze tego krążka, Tomiko wystąpił gościnnie w singlu "Bez Granic" z albumu Pyskatego "Pysk w Pysk". Utwór został świetnie odebrany przez słuchaczy. W 2010 roku nastąpił powrót do kolaboracji Tomiko/Siwers tym razem w konwencji mc/mc-producent. Album "Ogień" został oficjalnie wydany nakładem Aptaun Records. 22.02.2013, pod szyldem tej samej wytwórni, na rynek trafił kolejny album Tomiego - "Portfolio", na którym pokazuje swoje umiejętności i wszechstronność.

Doceniony, przez wciąż wąskie grono, słuchaczy, raper stawia na ambitne, motywujące teksty, w których mówi o wartościach i rzeczach dla niego ważnych. Wciąż z tą samą energią i miłością do muzyki Tomiko nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wraz z kolejnymi produkcjami udowadnia, że jest istotnym elementem polskiej sceny hip hopowej.

Bisz - raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow. Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi. Pierwszą produkcją Bisza, która dotarła do szerszego grona odbiorców jest nagrana wraz z bydgoskim producentem Kosą konceptualna epka pt. "Zimy" (2007), która w całości opiera się na inspiracji tą mroźną porą roku.
W tym czasie rozpoczęła się także współpraca Bisza z bydgoskim producentem Oerem, wokalistą Kay'em oraz Dj'em Paulo - początek zespołu B.O.K, który nagrywa do dzisiaj i planuje kolejne produkcje. Pierwsza płyta BOKów pt. "Ballady Hymny i Hity" (2008) przyniosła grupie 4 miejsce w konkursie na nielegal roku Wudoo, materiał z tej produkcji towarzyszył zespołowi przez wiele koncertów.

Rok później przyszedł czas na kolejny konceptualny projekt z Kosą. Epka "Idąc na żywioł" (2009) to podróż przez życie aż po śmierć w poszukiwaniu sensu. Cztery utwory odnoszące się kolejno do czterech żywiołów, wypełnione gęstymi wersami i filozoficzną refleksją dały Biszowi uznanie najbardziej wymagających słuchaczy rapu.
W 2010 roku, po wielu koncertach, B.O.K czuje się na siłach wydać swoje pierwsze legalne wydawnictwo. Zaczynają się długie prace nad płytą "W Stronę zmiany", które inspirują Bisza do wydania w międzyczasie wyjątkowego projektu jakim jest "Raport z Walki o Wartość" (2010) płyta, która opisuje zmagania w walce o jak najlepszy poziom przełomowego dla BOKów wydawnictwa. "Raport z Walki o Wartość", który miał być tylko przerywnikiem okazał się projektem, który zdobył wielu fanów i pierwsze miejsce w rankingu album roku magazynu Popkiller.

Bisz jak to ma w zwyczaju pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie. Na przełomie 2010/2011 roku, na światło dzienne wychodzi długo odkładany projekt, epka z warszawskim producentem Pekro pt. "Burza i Napór". Klimatyczne bity, refleksyjne teksty oraz koncept nawiązujący tematycznie do literackiej epoki Sturm und Drang znowu zjednały Biszowi najbardziej wymagających i poszukujących słuchaczy. Z płyty pochodzi numer "Raj tuż za rogiem", który zdobył zaskakującą popularność.

We wrześniu 2011 w końcu nadchodzi czas na oficjalne wydawnictwo BOKów pod szyldem MyMusic. Płyta "W Stronę Zmiany" zebrała dobre recenzje i trafiła na listę sprzedaży Olis. Promowana kilkoma teledyskami, otworzyła grupie drogę do nowych słuchaczy. 23 utwory składające się na płytę to przekrój przez całokształt możliwości zespołu, od bragga na nowoczesnych produkcjach po refleksyjne numery na klasycznych bitach.
Bisz zostaje zauważony nie tylko przez zagorzałych fanów zaangażowanego rapu ale także przez słuchaczy innych gatunków szukających w muzyce świeżości i dobrych tekstów. Jego zwrotki trafiają na kompilację Aloha 40% a potem Mixtape Prosto Kebs, gdzie nagrywa numer razem z W.E.N.Ą Miuoshem.

Współpraca ta owocuje zaproszeniem Bisza do Fandango Records, gdzie wydany zostanie pierwszy oficjalny solowy album bydgoskiego rapera pt. "Wilk Chodnikowy". Pierwszym singlem z tej płyty zostaje numer na bicie Bob Air'a pt. "Pollock" który już w pierwszych dniach premiery narobił wokół siebie sporo szumu.

Proximite - to działający dotychczas w podziemiu zespół, w skład którego wchodzi dwóch raperów - Małpa, którego płyta z 2009 roku pt. "Kilka numerów o czymś" zatrzęsła w posadach polską sceną hip-hopową, oraz Jinx, który obecnością na w/w produkcji przypomniał o sobie i udowodnił, iż jego czas dopiero nadchodzi, a chwilowa separacja z rapgrą była klasycznym przykładem małżeńskiego nieporozumienia.

Toruński duet ogromną, nie tylko jak na standardy underground'u, liczbą zagranych koncertów tylko podkreślił swój status, sprawiając iż zapowiedziany jakiś czas temu album Proximite, stał się jedną z najbardziej wyczekiwanych pozycji wśród odbiorców ceniących sobie prawdziwy rap i klasyczne brzmienia.

Po dołączeniu do rodziny Aptaun Records, Proximite jest w trakcie prac nad swoim legalnym debiutem.

Te-Tris działalność artystyczną prowadzi od 1998 roku. Pierwsze nagrania rapera powstały ramach Projektu Parter. Projekt wkrótce przeistoczył się w Wiesz O Co Chodzi. W 2004 Te-Tris zadebiutował minialbumem Naturalnie składającym się z dziewięciu utworów, gościnnie na płycie udzielał się Trzyker i Esdwa. Pod koniec marca 2009 ukazał się mixtape rapera oraz DJ-a Torta pt. Stick 2 My Name Right na bitach amerykańskiego producenta Statika Selektah. W sierpniu tego samego roku był jednym z reprezentantów polskiej sceny na festiwalu Hip Hop Kemp w Czechach.

9 września 2009 nakładem wytwórni Reformat4 i Fonografika ukazał się pierwszy album rapera pt. Dwuznacznie. Na płycie gościnnie wystąpili m.in. O.S.T.R., Łona, W.E.N.A., Pogz, Esdwa, Milumilu oraz Panna Ania. 31 Grudnia 2009 roku Te-Tris wydał mixtape na bitach Jay-Z, pt: Shovany Mixtape vol.1, który rozpoczął serię mixtapeów o nazwie Tristape. W 2011 roku raper podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Aptaun Records. Nakładem tejże wytwórni, 21 października 2011 roku, ukazał się nowy album Te-Trisa LOT 2011. Wydawnictwo poprzedził singel pt. "Prawo 2021".

PeeRZeT - (rocznik '85) - swoje pierwsze kroki na hiphopowej scenie stawiał w 2002 roku w Stalowej Woli nagrywając pierwsze spontaniczne kawałki i supportując mainstream'owych artystów podczas lokalnych koncertów. Po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności w roku 2004 kiedy to wraz z lubawskim producentem Puzzlem wydał nakładem niezależnej wytwórnii 311 płytę 2razyPe - "Bezczelnie". Osiem lat podziemnej twórczości zaowocowało ponad 150 koncertami w całej Polsce. PeeRZeT ma na koncie występy zarówno jako główny wykonawca, a także jako support przed najbardziej cenionymi artystami z tzw. mainstreamu. Jego dotychczasowa twórczość została uwieczniona na 7 krążkach: czterech LP i trzech mixtape'ach.

W 2005 roku przeprowadził się do Krakowa gdzie obecnie mieszka. W tym samym roku 2razyPe zostało wyróżnione 3-ecim miejscem w ogólnopolskim konkursie radia WuDoo na demo roku (za 834 i Big Up Crew). Rok pózniej ukazał się jego wspólny projekt z Rasem (1/2 skladu Rasmentalism pod tytułem "O dwóch takich co kradli bity". Jest to kompilacja wspólnych utworów nagranych na zagranicznych instrumentalach. W międzyczasie nawiązał kontakt z bocheńskim składem NoBoTak (Juhas, Mapet). Chwilę później stał się jego oficjalnym członkiem. Zaowocowało to wieloma wspólnymi koncertami i spontanicznymi nagrywkami. NoBoTak zostało wyróżnione m.in. w ogólnopolskim konkursie Hirka Wrony 'Debiutanci Czarnego Piątku' dzięki czemu ich kawałek 'Czy jest tu jeszcze ktos?' znalazł się na konkursowej składance. Skład brał także udział w przeglądzie podziemnych talentów Hip Hop Praga w Warszawie.

W 2008 roku miała miejsce premiera płyty 'Hipocentrum', która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy podziemnego rapu. Krążek zyskał miano klasyka podziemia a pierwszy nakład płyty doczekał się również eedycji. W Roku 2009 swiatło dzienne ujrzała kolejna płyta z udziałem PeeRZeT'a - NoBoTak - 'Kocur w Worku'. W tym samym roku nakładem niezależnej wytwórni StayTrue ukazała się płyta Raca/PeeRZet - 'Vis a Vis'. Początek oraz koniec roku 2010 to dwa mixtapy nagrane z udziałem Dj NoOne'a. 1 stycznia 2010 ukazał się mixtape PeeRZeT/Dj NoOne - "Oficjalne Otwarcie Głów", natomiast w grudniu 2010 PeeRZet i Dj NoOne ponownie połączyli siły na mikstejpie zatytułowanym 'Czy ktos mondry jeszcze sooha?'.

W 2012 roku ukazał się pierwszy legalny album PeeRZeTa - "Z miłości do gry"

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
  • Przedsprzedaż
    40 zł
Sieć ebilet.pl – salony empik oraz www.ebilet.pl