stat
Impreza już się odbyła
sty 11

sobota, g. 19.00

bilety 45 zł
Kup bilet
maj'25 29

czwartek, g. 19:00

bilety 110 zł
Kup bilet
Sala Koncertowa na Ołowiance

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


ARCYDZIEŁA MUZYKI ROSYJSKIEJ

Wystąpią:
Igor Manasherov - dyrygent
Julia Kociuban - fortepian
Orkiestra Symfoniczna PFB

W programie:
Mikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Uwertura "Carska narzeczona"
Piotr CZAJKOWSKI - I Koncert fortepianowy b-moll
Sergiusz RACHMANINOW - Tańce Symfoniczne, op.45

-----

IGOR MANASHEROV
Urodzony w 1974 roku w Leningradzie. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Chóralną im. M.Glinki i Konserwatorium im. M. Rimskiego-Korsakowa w specjalności dyrygentura chóralna (w klasie prof. T. Chitrowej) i dyrygentura symfoniczno-operowa (w klasie prof. R. Martynowa). Od 2005 r. Bierze udział w międzynarodowych mistrzowskich kursach dyrygenckich Jurija Simonowa na Węgrzech.
W latach 1994-1995 na zaproszenie uniwersytetu "Paryż 8" we Francji pracował z zespołami wokalnymi i instrumentalnymi uczelni. W czasie nauki był także kierownikiem artystycznym i dyrygentem Sankt Petersburskiej Orkiestry Symfonicznej Domu Uczonych im. Gorkiego. W 2003 roku zadebiutował operą Czajkowskiego Eugene Onegin w Państwowym Konserwatorium w Petersburgu im. Rimskiego-Korsakowa. W 2005 r. objął kierownictwo muzyczne projektu "Dni kultury duńskiej" w Murmańsku. Asystował także Maestro Mścisławowi Rostropowiczowi w przygotowaniu programu muzyki Szostakowicza z Orkiestrą Filharmonii z Saratowa.

W sezonie 2006/2007 był pierwszym gościnnym dyrygentem Filharmonii w Saratowie, z którą koncertował w Hiszpanii i we Włoszech. Wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii w Murmańsku odbył również tournee po Norwegii. Od 2008 roku był asystentem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Moskiewskiej, której obecnie przewodzi. Pracuje z takimi solistami, jak: N. Borisoglebsky, M. Lidsky, G. Mourja, A. Volodin. W 2009 roku zadebiutował w Polsce wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną.

JULIA KOCIUBAN
Urodziła się w 1992 r. w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. W latach 1998-2006 uczyła się pod kierunkiem mgr Olgi Łazarskiej. W 2010 r. ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie. Od 2007 r. jest uczennicą prof. Piotra Palecznego, zaś od 2010 studiuje w jego klasie fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2012 roku w ramach programu Erasmus rozpoczęła również studia na Universität Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Pavla Gililova.

Julia jest laureatką nagród Grand Prix, pierwszych miejsc oraz nagród specjalnych w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych m.in. XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina (Paryż, 2005), III Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci (Jelenia Góra, 2005), VI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów "A step towards mastery" (St. Petersburg, 2007) i w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2008). W 2011 roku Julia Kociuban zdobyła Nagrodę Jury cyklu prezentującego młodych pianistów "Les Jeudis du Piano" organizowanego przez La Société des Arts de Genève oraz III nagrodę na III Europejskim Konkursie Pianistycznym w Ouistreham/Caen (Francja).

W 2012 roku była półfinalistką 16 Międzynarodowego Konkursu Roberta Schumana w Zwickau (Niemcy). W 2000 roku została objęta programem pomocy wybitnie uzdolnionej młodzieży prowadzonym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci w Warszawie. Ponadto jest laureatką wielu prestiżowych stypendiów (m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym programu stypendialnego "Młoda Polska"). Pracowała z tak znakomitymi pedagogami jak: Voskresensky, W. Mierżanow, I. Monighetti, M. G. Wyss, A. Jasiński, K. Popowa-Zydroń, J. Rouvier, T. Ungar, J. Soriano, K. Helwig, D. Kim, E. Wong, O. Maisenberg, M. Raekallio. Koncertowała w Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji, Estonii, Kanadzie, Austrii, Szwajcarii, Kuwejcie, na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach m.in.: Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym La Roque d'Antheron (2010, 2011), Festiwalu Pianistycznym Young Euro Classic w Berlinie, XIV Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, 64. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju. W kwietniu 2009 r. odbyła trzytygodniowe tournée koncertowe po USA.

Wielokrotnie występowała jako solistka z towarzyszeniem różnych orkiestr m.in.: Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, Petersburskiej, Dolnośląskiej, Śląskiej, NOSPR, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Sinfonietta Cracovia, orkiestra festiwalowa Dawida Ojstracha w Parnu, Tallińska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Sinfonia Iuventus, Przemyska Orkiestra Kameralna, Śląska Orkiestra Kameralna, oraz Orkiestra Symfoniczna UMFC w Warszawie, pod batutą takich dyrygentów jak: J. Salwarowski, M. Nałęcz-Niesiołowski, M. Dworzyński, N. Krauze, M. Wolińska, Ł. Borowicz, R. Bader, M. Tworek, N. Järvi, E. Klas, M. Nesterowicz, M. Caldi, P. Przytocki i J. Swoboda. Jej nagrania wielokrotnie były transmitowane przez Program 2 Polskiego Radia, Telewizję Polską oraz Francuskie Radio ,,France Musique". Koncertuje także wspólnie z braćmi w "Trio rodzinnym" oraz w zespole DUOKociuban. Julia Kociuban jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.