Arek Czernysz Trio "Breath" - premiera Stacja Orunia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Arek Czernysz Trio "Breath" - premiera

Serdecznie zapraszamy na koncert premierowy albumu Arek Czernysz Trio "Breath".

O PŁYCIE:

jazz - koncerty w Trójmieście


MAREK ROMAŃSKI, JAZZ FORUM

"...Muzyka Arka w atrakcyjny dla słuchacza sposób łączy elementy tradycji etnicznej, klasycznej i jazzowej. Potrafi on jednak połączyć je we własny, indywidualny i rozpoznawalny sposób oraz znakomicie wykorzystać talenty grającej z nim młodej sekcji rytmicznej Filip Arasimowicz - kontrabas i Antoni Wojnar - perkusja..."

ANDRZEJ WINISZEWSKI, POLSKIE RADIO ZACHÓD

"...Niemal od pierwszych dźwięków muzyki z jego debiutanckiej płyty słychać klasyczne wykształcenie i zamiłowanie do klasycznych form, brzmień (regestracja) i harmonii. Ich połączenie z rozswingowaną sekcją rytmiczną daje dotąd mało spotykane w muzyce, ciekawe rozwiązania. Pewnie dlatego ta muzyka świetnie obroni się zarówno na klasycznych jak i jazzowych festiwalach. To z pewnością nowy głos w sprawie miejsca akordeonu na polskiej scenie jazzowej ale i próba - całkiem udana - pogodzenia dwóch odrębnych muzycznych światów klasycznego i jazzowego. Jeśli oczekujemy od debiutujących, młodych artystów powiewu świeżości, nowych pomysłów i artystycznej odkrywczości to właśnie pojawia się - polski akordeonista Arek Czernysz..."

CEZARY PACIOREK, MUZYK, WYKŁADOWCA AM W GDAŃSKU

"...Akordeon w jazzie jest nadal rzadkością, płyta Arkadiusza będzie świeżą i atrakcyjną propozycją dla wyrafinowanych słuchaczy. Lider jest tutaj nie tylko frapującym wykonawcą, ale także kompozytorem. Wszyscy muzycy tria wpisują się w nowoczesne trendy światowego jazzu. Są wykształceni, otwarci i odważni..."

Zapraszamy do wysłuchania utworów z płyty:
Travels: https://soundcloud.com/arekczernysz/travels-4
Monia: https://soundcloud.com/arekczernysz/monia-zapowiedz

Arek Czernysz - akordeon/kompozycje
Filip Arasimowicz - kontrabas
Antoni Wojnar - perkusja

Album ukaże się, nakładem wydawnictwa muzycznego BCD Records.

11 maja, godz. 19:00
Stacja Orunia - Gdański Archipelag Kultury,
ul. Dworcowa 9, Gdańsk

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Przedsprzedaż
    15 zł
Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż do końca kwietnia) / 20 zł (w dniu koncertu) do nabycia w biurze Stacji Orunia lub zarezerwowania na stacjaorunia@gak.gda.pl