stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zapraszamy na polską trasą rosyjskiej, folkmetalowej formacji Arkona. Rosjanie przyjadą do nas na pięć koncertów, zagrają: 16.12 w krakowskiej Fabryce, 17.12 we wrocławskim Alibi, 18.12 w warszawskiej Progresji, 19.12 w gdańskim B90 oraz 20.12 w poznańskim klubie U Bazyla. Arkonie towarzyszyć będą folkmetalowe Heidevolk z Holandii, Metsatöll z Estonii i Dalriada z Węgier.

gru 1

niedziela, g. 18:00

bilety 40 zł
Kup bilet
kwi'25 12

sobota, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
Kup bilet
Rok bez koncertu Arkony w Polsce jest rokiem straconym. Zespół ma u nas pokaźne grono maniaków folk metalu, które uderza na każdy gig zespołu nad Wisłą. Dziwić to nie może, bo i Polacy, i Rosjanie lubią dobrą zabawę przy muzyce, lubią również wracać do tradycji przodków, do legend, baśni i podań. A muzycznie Arkona, oprócz metalowego łojenia, ma przecież piszczałki, flety i dudy, które doskonale budują odpowiedni klimat. No i ma charyzmatyczną Maszę Archipową na wokalu, która wie, co należy zrobić, aby publikę wciągnąć do zabawy. Arkona cały czas promuje na koncertach wydany w 2014 roku album "Yav", zwiastowany przez piękne połączenie rzezi i folku - numer "Zov pustyh dereven". Raczej nie powinno go zabraknąć w setliście. Podobnie również innych hitów Arkony.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Sprawdź, jeśli lubisz: Moonsorrow, Cruachan, Nokturnal Mortum, Eluveitie...

www.arkona-russia.com
www.facebook.com/arkonarussia



HEIDEVOLK (Holandia) folk metal
Może nie bywają u nas tak często jak Arkona, ale z pewnością renomę mają niemniejszą. Holendrzy z Heidenvolk grają tak samo długo jak Rosjanie, nagrywają na Zachodzie dla tej samej wytwórni, a pochodzą z miasta, które z Polską w pewnym stopniu się łączy, Arnhem. Poklikajcie trochę, a dowiecie się więcej. W muzyce Heidenvolk jest nieco mniej brutalności niż u Rosjan, nie ma tradycyjnych instrumentów, więcej jest melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w swoim ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Heidenvolk promować będzie w Polsce wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. Koniecznie sprawdźcie!

Sprawdź, jeśli lubisz: Týr, Ensiferum, Falkenbach, Otyg

www.heidevolk.com
www.facebook.com/heidevolkofficial




METSATÖLL (Estonia) folk metal
Pochodzący ze stolicy Estonii, Talinna, zespół Metsatöll, stażem bije zarówno Arkonę, jak i Heidevolk, bo gra od 1999 roku. Ale popularnością już nie. Choć na koncie ma sześć dużych płyt, sporo singli, parę EP-ek, wydawnictwa koncertowe. Jest ich czterech, zaś w piosenkach poruszają najczęściej tematy związane z naturą, historią, przypominają starodawne opowieści i mity z terenu dzisiejszej Estonii. Instrumentarium Metsatöll obok typowo rockowych, obejmuje też sporo instrumentów tradycyjnych. Muza jest głównie skoczna, radosna, zabawowa, ale nie brakuje też piosenek utrzymanych w poważnym, podniosłym, a nawet mrocznym i tajemniczym klimacie. Do Polski przyjadą promować swoje ostatnie wydawnictwa, album "Karjajuht" oraz wydaną w 2015 roku EP-kę "Pummelung".

Sprawdź, jeśli lubisz: Týr, Finntroll, Korpiklaani, Arkona...

www.metsatoll.ee
www.facebook.com/Metsatoll




DALRIADA (Węgry) folk metal
Folkmetalowy zestaw wieczoru uzupełnia powstała w Sopronie węgierska pięcioosobowa załoga Dalriada. Grają od 1998 roku. Nazwa nawiązuje do miejsc w Szkocji i Irlandii, ale w tekstach Dalriada koncentruje się raczej na legendach i poematach węgierskich. Grają chyba najbardziej metalowo z całego zestawu, a piosenki śpiewają oczywiście po węgiersku. Ostatnim regularnym albumem Węgrów był wydany w 2012 roku "Napisten hava". W lipcu 2015 roku ukazała się składanka hitów "Mesék, álmok, regék".

Sprawdź, jeśli lubisz: Arkona, Eluveitie, Ensiferum...


JAR (Polska, Sławków) słowiański folk
Zespół powstał zimą 2006 roku w Sławkowie. Głównym zamierzeniem grupy jest tworzyć muzykę w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość ludową Słowian. Inspiruje ich słowiańszczyzna wczesnego średniowiecza oraz wszystkie aspekty związane z tematem.
Wykorzystując kopie instrumentów historycznych oraz instrumenty pasterskie, które również sami wykonują, starają się odtworzyć muzykę jaką grano przed wiekami. W repertuarze Jaru znajdują się utwory wykonywane ściśle według tradycji wczesnośredniowiecznych oraz kompozycje bazujące na nowoczesnej.

Sprawdź, jeśli lubisz: Żywiołak, Percival, Kapela ze Wsi Warszawa, Carrantouohill...

https://www.jar.org.pl/
https://www.facebook.com/pages/Jar/1436912533210738?ref=ts&fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=RCja61qcsUQ