Armia Protokultura Gdańsk Sprawdź!
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Armia

punk rock

termin
maj 25
sobota Godz. 19:00
miejsce Protokultura
adres Gdańsk, Niterów 29B (Teren Stoczni Gdańskiej)
bilety
Patronat

25 maja zapraszamy na koncert zespołu Armia w Protokulturze.

Raz Dwa Trzy - Ważne piosenki

cze 21

piątek, g. 19:00 - 20:30

Gdańsk,

New Model Army

paź 15

wtorek, g. 20:00

Gdynia,
Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, a także instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii.

punk - koncerty w Trójmieście


Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Pojawiają się w nich liczne odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i do Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

10 albumów studyjnych wydanych przez grupę zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live.

Tomasz Budzyński - głos
Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe
Amadeusz Kaźmierczak - perkusja,
Darek Budkiewicz - gitara basowa
Stanisław Budzyński - gitara


 

Informacja o biletach

1 PULA - 30zł
2 PULA - 35zł
W DNIU KONCERTU - 40zł

Bilety dostępne online lub salonach sieci EMPIK:
https://goingapp.pl/evt/2094258/armia-protokultura-gdansk