stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Artur Grabarczyk | No Border | premiera | spektakl teatru tańca

11 grudnia (poniedziałek) o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy do teatralnej przestrzeni Plamy na premierę spektaklu No Border Artura Grabarczyka.

teatr tańca
Kup bilet
mar 15-17

piątek - niedziela, g. 19:00 19:30

16 marca - 13 kwietnia 2024, g. 18:30

Gdynia,
W solowym projekcie tancerz stawia pytanie o relację człowieka z naturą. Dlaczego wycinamy lasy odbierając zwierzętom przestrzeń do życia? Co kieruje człowiekiem, który zanieczyszcza wody rzek i jezior? Czy chcemy pozostawić po sobie cmentarzysko betonu i śmieci? Natura daje człowiekowi spokój i ukojenie, a jednak z łatwością izolujemy się od niej. Artur Grabarczyk ukazuje skomplikowaną relację człowieka z naturą i poszukuje możliwych dróg zbliżenia się do niej.

O artyście
Artur Grabarczyk - tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds. Tańczył w Scottish Dance Theatre, Operze Bałtyckiej oraz w niezależnych produkcjach w Polsce i zagranicą. Współpracował z międzynarodowym zespołem choreografów: Sharon Eyal, Damien Jalet, Anton Lachky, Jo Strømgren, Fleur Darkin, Erion Kruja, Emil Wesołowski. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Gdańska, nominowany do nagrody Perły Tańca im. Barbary Bittnerówny. Tworzył choreografie dla Bovskiej, Scottish Contemporary Dance School, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Tańca Zawirowania i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, w której pracuje jako pedagog.
Współpracuje z Compagnie Didier Théron, Panta Rei Dansteater, Fundacją Ciało/Umysł, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Klubem Żak w Gdańsku, Gdańskim Archipelagiem Kultury, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie i Warszawską Operą Kameralną. Prowadzi i tworzy spektakle h.art company: Ravnfjær, Chorme Paradise, Mist, de light, Niesamowicie Blisko i Jamais Vu.
Założyciel fundacji Grab Art Foundation.

Wydarzenie współorganizowane z GAK Winda.
Wstęp wolny.
Kontakt: sara.warzynska@gak.gda.pl

Jak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
SKM (6 min. pieszo od Plamy), przystanek: Gdańsk Zaspa
autobus: 127, 158, 227, 258 (5 min. pieszo od Plamy), przystanek: Zaspa SKM
tramwaj: 2, 4, 8 (11 min. pieszo od Plamy), przystanek: Startowa