Jutrzejszej premierze spektaklu "Życie jest snem" będzie towarzyszyło otwarcie wystawy z cyklu "Autorzy naszych plakatów: Andrzej Klimowski. Śnione...wyśnione...ze sny? Z jawy?! A w życiu!!! Plakaty, litografie, druki różne".
Andrzej Klimowski (ur. 1949 w Londynie) - malarz, grafik, autor powieści graficznych i filmów animowanych. Projektuje plakaty, okładki książkowe, ilustracje prasowe. W latach 1968-1972 studiował rzeźbę i malarstwo w St. Martin School of Art w Londynie. Potem, między 1973 a 1980 rokiem, mieszkał i pracował w Warszawie. Uczęszczał do pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego (1973/74) i do pracowni filmu animowanego doc. Kazimierza Urbańskiego (1974/75) na warszawskiej ASP.
Do Anglii wrócił w 1980 roku i od razu rozpoczął pracę pedagogiczną - wykładał grafikę warsztatową i projektowanie graficzne w College of Art w Canterbury (1981-1989) i w College of Art and Design w West Surrey (1982-1984). Od 1984 roku uczy projektowania graficznego i ilustracji w londyńskim Royal College of Art. Od roku 1997 posiada tytuł profesora. Obecnie kieruje Programem Komunikacji Wizualnej (Visual Communication Programme) RCA. Klimowski zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym.
Sięga w nim po techniki przynależne sztukom pięknym, jak rysunek, czy grafika warsztatowa (zwłaszcza linoryt). Porusza się swobodnie pomiędzy różnymi dyscyplinami sztuki. W Polsce jest znany głównie jako autor mrocznych, kolażowych plakatów (teatralnych, filmowych, operowych, wydawniczych), niewątpliwie inspirowanych polskim i rosyjskim fotomontażem międzywojennym oraz surrealnymi wizjami de Chirico czy Magritte'a, bezpośrednio zaś pozostających pod wpływem twórczości Romana Cieślewicza, jednego z najwybitniejszych grafików 2. połowy XX wieku, czołowego twórcę polskiej szkoły plakatu.
Andrzej Klimowski uczestniczył w szeregu wystaw zbiorowych m.in.: w Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, w Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowym Biennale Projektowania Graficznego w Brnie i Moscow International Book Festival. Ma również na swym koncie wiele wystaw indywidualnych, m.in. w Villi Bottini (Lucca, Włochy, 2000), Royal National Theatre (Londyn, 2001), The National Museum of Photography, Film and TV (Bradford, 2003) i Galerii Arsenał (Poznań, 2006). Dla Teatru Wybrzeże stworzył plakaty do INTYMNYCH LĘKÓW, SZEFA WSZYSTKICH SZEFÓW, PER PROCURA, ŻYCIE JEST SNEM.