BOTO post-pandemicznie: Irka Zapolska Quartet Teatr BOTO Sopot Sprawdź!
stat
PATRONAT

BOTO post-pandemicznie: Irka Zapolska Quartet

Zapraszamy na jazzowy cykl koncertów - BOTO post-pandemicznie. W czwarty czwartek października wystąpi kwartet - Irka Zapolska Quartet.

Projekt 'Irka Zapolska Quartet' jest próbą połączenia współczesnej, otwartej wizji jazzu instrumentalnego z mainstreamowym podejściem do wokalistyki jazzowej.
Jego celem jest pokazanie instrumentalnych możliwości głosu ludzkiego poprzez odważną improwizację, co wiąże się z wykorzystaniem różnych technik oraz ciągłym budowaniem warsztatu wokalnego. Stworzenie integralnego i równorzędnego brzmienia z sekcją rytmiczną poprzez wykorzystanie środków rytmicznych, melodycznych, artykulacyjnych oraz harmonicznych charakterystycznych dla współczesnej, instrumentalnej muzyki jazzowej, sięganie poza schematy jasno określonej melodii czy wyraźnej rytmiki, eksplorowanie głosu w kontekście muzyki otwartej, muzyki kreatywnej.

jazz - koncerty w Trójmieście


Materiał zespołu jest opowieścią o postrzeganiu rzeczywistości przez pryzmat wartości i utartych opinii. To historia o dojrzewaniu i próbie poszukiwania własnej tożsamości po drugiej stronie lustra. W przygodzie towarzyszyć nam będzie tajemnicza postać oraz jej podróż przez surrealistyczny świat pełen paradoksów oraz groteskowych figur. Warstwa tekstowa jest swojego rodzaju oniryczną wariacją na temat znanych nam z dzieciństwa opowiadań. Poprzez ścieranie się z kolejnymi przeciwnościami absurdalnego świata stanowić będzie próbę interpretacji otaczającej nas rzeczywistości.

Członkowie Irka Zapolska Quartet mają na koncie liczne nagrody indywidualne, a w składzie kwartetu zostali laureatami Grand Prix LADIES JAZZ FESTIVAL Gdynia 2019. Wystąpili również w tegorocznym konkursie na Indywidualność Jazzową 57. edycji festiwalu Jazz nad Odrą gdzie uzyskali nagrodę specjalna dla Irki Zapolskiej oraz II miejsce dla zespołu Irka Zapolska Quartet.

Obowiązują następujące wytyczne:
maseczki zasłaniające usta i nos
przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł

Czytaj także