stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kobieta niebanalna zainspirowała nas do powstania kolejnej imprezy "BABA". Tegoroczna edycja będzie dotyczyła nietypowych pragnień, rzeczy, które "zakwitają"w sercu kobiety i stają się rzeczywistością. Poświęcimy uwagę kobiecym pasjom i upodobaniom - fiołom, nie zawsze związanym z ich zawodem ani wykształceniem, ale jakże dodającym kolorów ich wnętrzom.

lis 29

piątek, g. 18:30

bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
Swoje babskie fioły zaprezentują:

Agnieszka Tarasewicz-Masiak- inżynieria tortu
Marika Morawiec - "Mroczna poezja laleczek" - wernisaż wystawy
Beata Nowak - TANGO
Agnieszka Herman - "Zagadki z przeszłości" według oceanografa czyli... o pierwszych etapach ewolucji człowieka
Małgorzata Walentynowicz - koncert na fortepian preparowany, elektronikę i jedną Babę
Małgorzata Kudlik - Pani lektor śpiewa
Teatr Amareya - "Fiołki w butoh"
Katarzyna Pastuszak
Agnieszka Kamińska
Aleksandra Śliwińska

Informacje o artystkach:

Agnieszka Tarasewicz-Masiak o sobie: "Wszystko zaczęło się od niespodzianki dla męża muzyka... Mój pierwszy tort to gitara elektryczna z wafli z kremem krówkowym. Potem był tort z lokomotywką dla chrześniaka, dwupiętrowy dla babci, ciasto w kształcie torby na zakupy dla przyjaciółki, aż w pewnym momencie okazało się, że po prostu robię torty...

Jestem architektem wnętrz po ASP i metaloplastykiem po PLSP. Od dzieciństwa kocham słodycze, zwłaszcza czekoladę. Konstruując tort toffi w kształcie zamku czy dekorując czekoladowy pokoik Misia Uszatka przeistaczam swoje namiętności w małe jadalne dzieła sztuki... po których zostają tylko zdjęcia i okruszki..."

Fotograficzny blog-cukiernia : https://pinksweetsshop.blox.pl/html

Beata Nowak o sobie: "Imperatyw tańczenia tkwił we mnie od zawsze. Natomiast z tangiem na żywo spotkałam w sierpniu 2004 r. Film "Lekcja tanga" był impulsem do poszukiwania nauczycieli, którzy zajmują nauką tanga.W kadrach pracuję już od około dziesięciu lat. Zmiany w nich, to zmiany w przepisach, które generują kolejne stosy dokumentów, relacje pomiędzy mną, a resztą świata nigdy nie są równe. Szeregowi pracownicy wolą mnie oglądać jak najrzadziej, kadra kierownicza też nie lubi moich "propozycji" do wprowadzania zmian.

Tango w moim przypadku było miłością od pierwszego wejrzenia i tak właśnie z nim jest albo zaiskrzy od razu albo nic się nie zadzieje. W tangu jest dresscode, jest eleganckie, logiczne, intymne i sprawia, że emocje przy niezwykle prostych krokach mogą sięgnąć zenitu.

Relację jaką nawiązuję z partnerem (osobą prowadzącą - liderem) na czas trwania tandy ( zestawu 3-5 tang) staje się tylko nasza i tylko na tę chwilę. Nie tańczymy ze sobą tylko DLA SIEBIE.
Tango przez cały czas ewoluuje, a ja razem z nim nie ma szans na nudę."

Agnieszka Herman jest oceanografem. Zainteresowanie paleoantropologią i ewolucją człowieka wywodzi się z jej wieloletniej fascynacji ewolucją biologiczną i mechanizmami jej działania. Wyrazem tych zainteresowań jest niniejsza książka.
Kim jesteśmy? Skąd przybywamy? Dokąd zmierzamy?

Marzeniem paleoantropologa jest wykopanie szczątków należących do nieznanego dotychczas gatunku, a jeszcze lepiej rodzaju, i nadanie mu nazwy. Być może dlatego właśnie wyróżnia się obecnie całe mnóstwo gatunków i podgatunków kopalnych zwierząt, w tym hominidów, czyli naszych bezpośrednich przodków. W przypadku niektórych z nich nauce dostępne są jedynie fragmentaryczne kości palców lub pojedyncze zęby. Czy rzeczywiście od analizy kilku zębów australopiteka do teorii o jego życiu rodzinnym wiedzie droga wolna do bezpodstawnych wniosków?

Małgorzata Walentynowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu Bogdana Czapiewskiego, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze w klasie Gerrita Zitterbarta oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia w zakresie interpretacji muzyki współczesnej pod kierunkiem Nicolasa Hodgesa. Jest laureatką I nagrody konkursu Gaudeamus w Amsterdamie (2009) i I nagrody w konkursie Yvar Mikhashoff Trust for New Music w Buffalo (2010).

Małorzata Kudlik śpiewa przede wszystkim dla przyjemności. Od wielu lat uczennica p. Ani Domżalskiej. Od 2003 r. związana z Maybe Thetre Company (m.in. występy w spektaklach muzycznych - Niech żyją młode żądze!, Camera! Music! Action!, jedna z głównych ról w musicalu RENT). Ma na też na swoim koncie solowe występy w klubie Bukszpryt, Teatrze Leśnym, Windzie (Kocham Starszych Panów).

W roku 2007 - finalistka X edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", organizowanego przez fundację Okularnicy. Najlepiej czuje się w piosenkach z tekstami A. Osieckiej i J. Przybory i nastrojowych bossa novach.

Teatr Amareya ..."Teatr, który pragniemy tworzyć to "teatr nomadyczny", pozwalający na spotkanie ponad granicami wyznaczanymi przez style, konwencje i gatunki. Nasze poszukiwania dotyczą obszaru wspólnego dla tańca i teatru - tego, co w nich fundamentalne, czyli psychofizycznej obecności performera. Pragniemy powrócić do tego, co pierwotne - do ciała, jego organiczności i nieskończonego potencjału twórczego, wierząc przy tym, że całkowita obecność aktora - tancerza, promieniująca spod kostiumu formy i techniki, ma moc poruszenia widza, poprowadzenia go w głąb siebie."... więcej o Teatrze na : https://teatramareya.pl/

Informacja o biletach

panowie 10 zł / panie wstęp wolny