stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
W programie:
- Szymon Jachimek jako MARIUSZH akompaniuje Jan Freicher - kabaret
- wernisaż wystawy Marka Modela "Akty"
- Bożena Kudrycka: " Muzy X Muzy - Ujęcia w zbliżeniu" - pogadanka o
kobietach muzach w filmie
- Maja Miro | Maria Ka: "KOBIETA. CZARNO NA BIAŁYM" - ilustracje
muzyczne do scen filmowych


Informacje o zaproszonych gościach:

Szymon Jachimek jako MARIUSZH akompaniuje Jan Freicher
Mariush to nieprawdopodobnie wrażliwy, kochający śpiew i taniec przedstawiciel świata disco, który z wielkim zaangażowaniem śpiewa zarówno na temat samotności, kręcenia pośladkami jak i koloru upierzenia łabędzi.
..." Szymon Jachimek: Mariush narodził się w głowie Abelarda Gizy, który gdzieś w Polsce zobaczył plakat reklamujący koncert niejakiego Łukasha. Znając moje inklinacje do disco-polo, podrzucił mi pomysł, żeby zrobić filmik o Mariushu, twórcy disco-polo. Miał to być jednorazowy epizod, ale zacząłem z Mariushem sympatyzować, szkoda mi było kończyć tę znajomość. Na facebooku powstał profil Mariusha, zaczęły powstawać kolejne piosenki, wreszcie Mariush stał się częścią kabaretu Limo. Gdy mieliśmy już 6 utworów, doszliśmy do wniosku, że to już połowa płyty długogrającej. Dopisaliśmy więc kolejne sześć i tak powstały "Usta pełne marzeń"... więcej na: https://rozrywka.trojmiasto.pl/Mariush-czyli-parodia-disco-polo-n83854.html#tri


wernisaż wystawy Marka Modela "Akty"
Marek Model ur. 14 lutego 1959 roku w Gdańsku. Artysta i Pedagog, od wielu lat związany z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wychowanek prof. Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia rysunek i malarstwo. Prowadzi pracownię podstaw rysunku i malarstwa w katedrze malarstwa. Prace eksponował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz szeregu prestiżowych wystawach zbiorowych. Przez wiele lat prowadził galerię rysunku ASP "Nowa Oficyna" w Gdańsku. Jest członkiem i działaczem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W roku 2008 rektor ASP prof. Ludmiła Ostrogórska przyznała mu nagrodę rektora I stopnia za prowadzenie galerii "Nowa Oficyna". W tym samym roku otrzymuje nagrodę GTPS w Gdańsku za działalność kulturalną. Stypendysta Ministra MkiS.


Bożena Kudrycka: "Muzy X Muzy - Ujęcia w zbliżeniu" - pogadanka o kobietach muzach w filmie.
Bożena Kudrycka ukończyła studia magisterskie: filologia polska (specjalność filmoznawstwo), Instytut Filologii Polskiej, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Gdańskiego (1984-1989), oraz studia doktoranckie: kulturoznawstwo, Instytut Sztuk Audiowizualnych, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (1998-2003).
Praca twórcza (wybór z ostatnich lat): realizacja projektu Sopockiego Salonu Literackiego w Dworku Sierakowskich; sezon 2009/2010 (prowadzenie spotkań wspólnie z Jackiem Dehnelem).
Gościliśmy m.in. Krzysztofa Rutkowskiego, Marka Bieńczyka, Wojciecha Kuczoka, Michała Oleszczyka; udział w Radzie Programowej i dwukrotny udział w pracach jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Godność i praca", dziś "Gdansk.doc" (2003-2007); udział w Radzie Redakcyjnej pisma "Panoptikum"; wieloletnia współpraca z DKF Kurort w Sopocie i DKF Miłość Blondynki na UG - prowadzenie prelekcji; scenariusz i reżyseria musicalu "My Funny Valentine", Gdańsk 2010; realizacja filmu animowanego "Enter" i video artu "Miraże" wspólnie z Piotrem Matoskiem i inne.
Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących filmu.


Maja Miro | Maria Ka: "KOBIETA. CZARNO NA BIAŁYM" - ilustracje muzyczne do scen filmowych.
Maja Miro | Maria Ka to duet artystyczny, którego założeniem jest ubarwianie filmów niemych -
tych zapomnianych i nieznanych szerszej publiczności - dźwiękami opartymi o niekonwencjonalne środki muzyczne w połączeniu z bardziej tradycyjnymi formami.
Wyjątkowa kombinacja gatunków, które reprezentują artystki (barok i muzyka alternatywna)
oraz instrumentów, na których grają (flet współczesny i barokowy, instrumenty klawiszowe, elektronika i modulacje głosowe) sprawiają, że tworzone podczas projekcji dźwięki są unikatowe i pełne nieoczywistości.
Maria Ka: kompozytorka, autorka tekstów, pianistka tworząca muzykę z pogranicza alternatywy i punk-bluesa; liderka zespołu MARIA KA; twórczyni autorskiego materiału muzycznegoi kolaży wizualnych; badaczka filmu jidysz i roli kobiet w jego kreowaniu; psycholożka, judaistka www.mariaka.bandcamp.com
Maja Miro: flecistka specjalizująca się w grze na poprzecznych fletach historycznych; prezes Fundacji Silva Rerum; spiritus movens i współorganizatorka festiwali muzyki dawnej (Cappella Angelica, Europa +/-1700); pracuje nad doktoratem o muzyce współczesnej na flety historyczne; psycholog, muzykoterapeuta www.traverso.pl

Informacja o biletach

kobiety: wstęp wolny
mężczyźni: 15 zł (10 zł: karta do kultury, uczniowie, studenci, emeryci)