Baby Dyke - spektakl w formule Teatru Forum Plama Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baby Dyke - spektakl w formule Teatru Forum Opinie (6)

Teatr w Blokowisku Plama GAK oraz Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne FEERIA zapraszają na gdańską Zaspę (ul. Pilotów 11) na spektakl pt. "BABY DYKE".

Słowami "Baby Dyke" określana jest kobieta, która dopiero dokonała coming outu i powoli wkracza w świat LGBTQIAP. W najnowszej produkcji Stowarzyszenia Artystyczno - Społecznego FEERIA przyjrzymy się sytuacji społecznej lesbijek w Polsce. Porozmawiamy o stresie mniejszościowym, oczekiwaniach społecznych i dyskryminacji, a także o komunikacji w związkach i o życiu w zgodzie ze sobą. Teatr Forum dzięki swojej interaktywnej formule, pozwala widzom wejść na scenę, przejąć rolę głównej bohaterki oraz zmierzyć się z jej wyborami. To od Was zależy, jak potoczą się jej losy!

Pokaz Teatru Forum (czas trwania do 2 godzin) składa się z dwóch części:
Część pierwsza: pokaz spektaklu (tzw. anty-modelu), w którym główna bohaterka bezskutecznie próbuje rozwiązać problemy i konflikty, które są jej udziałem, a widownia biernie przygląda się rozwojowi wypadków.

Część druga: Dyskusja z publicznością na tematy poruszane w spektaklu. Następnie spektakl jest odegrany ponownie, tym razem jednak Prowadzący (tzw. dżoker) angażuje widownię do modyfikowania scenariusza. W każdym momencie, w którym postępowanie protagonistki budzi w widzach sprzeciw, mogą oni zatrzymać akcję sceniczną, krzycząc stop!, a następnie wejść w rolę protagonistki i zaproponować alternatywne rozwiązanie. Pośrednikiem pomiędzy widownią, a aktorami jest postać nazwana dżokerem, którego zadaniem jest nauczenie publiczności reguł gry i sprawne jej pilotowanie.
Pomysł realizacyjny został wypracowany przez doświadczenia twórcze Małgorzaty Polakowskiej i Jacka Panka, którzy metodą Teatru Forum pracują od 2016 roku. Scenariusz powstał na bazie historii kobiet, których perspektywa na co dzień jest pomijana w debacie publicznej. Projekt został przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób LGBT Tolerado.

WAŻNE:
Ilość miejsc na wydarzenie ograniczona (7 osób + osoby w pełni zaszczepione).
Przed wydarzeniem będziemy prosić o okazanie Unijnego Certyfikatu Covid, bądź dokumenty potwierdzające status ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa. Okazanie powyższych dokumentów jest dobrowolne jednak do sali możemy wpuścić ograniczoną ilość (1 osoba na 15m2) osób niezaszczepionych.

Małgorzata Polakowska - aktorka Teatru Gdynia Główna i instruktorka teatralna. Laureatka nagrody Prezydenta Gdyni z Okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2018 za reżyserię i realizację ośmiu premierowych spektakli metodą Teatru Forum. Zwyciężczyni Nagrody Artystycznej Galion Gdyński2018 w kategorii Animacja Kultury. Wykładowca studiów podyplomowych w "Ateneum" Szkole Wyższej w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem przedmiot: Drama i Teatr Forum w rozwijaniu umiejętności społecznych. Współautorka książki "Teatr jako kulturotechnika w socjoterapii" (Wydawnictwo UG).

Jacek Panek - pedagog, animator kultury, instruktor teatralny. Obecnie pracuje na stanowisku wychowawcy w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni, prowadząc młodzieżowe grupy wsparcia. Laureat nagrody Prezydenta Gdyni z Okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2020 za dżokerowanie spektaklu Teatru Forum online pt. "IZOracje" w Teatrze Gdynia Główna.
Reżyseria: Małgorzata Polakowska, Jacek Panek
Obsada: Małgorzata Polakowska, Agnieszka Sprawka, Julianna Szczurkowska, Amelia Wasak, Filip Wójcik
Prowadzący: Jacek Panek
Opieka psychologiczna: Julianna Graczyk
 

Informacja o biletach

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1237--baby-dyke-spektakl-teatru-forum-72827?id=380109
Pula biletów w przedsprzedaży dostępna tylko dla osób zaszczepionych.
Ilość miejsc ograniczona (7 osób + osoby w pełni zaszczepione).