stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

W programie utwory Jana Sebastiana Bacha i jego syna Filipa Emmanuela Bacha.

sty 26

niedziela, g. 16.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj'25 25

niedziela, g. 18:00

bilety 180 zł
Kup bilet
wystąpią:
Elżbieta Kulińska - klawesyn
Piotr Swat - skrzypce
Alicja Lach-Owsiany - wiolonczela

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście



Elżbieta Kulińska - ur. w 1971 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, w szkole muzycznej I stopnia w Starachowicach.

W 1990 otrzymała dyplom ukończenia krakowskiego Liceum Muzycznego w klasie fortepianu i zwróciła swe zainteresowania w kierunku muzyki dawnej. W latach 1990-1995 studiowała na Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego. Brała udział w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą: 1991 i 1993 - kamień Pomorski; 1993 - Antwerpia (Jos van Immersel); 1994 - Warszawa (Kenneth Gilbert); 1994, 1995 i 1998 - Dartington International Summer School, Anglia (Colin Tilney).

W 1996 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki i odbyła studia podyplomowe w Norwegii na Uniwersytecie w Bergen, na wydziale muzycznym Griegakademiet, współpracując i koncertując ze studentami oraz profesorami katedry Muzyki Dawnej.

W 1997 rozpoczęła współpracę z gdańskim zespołem muzyki dawnej Cappella Gedanensis. W 2001 ukończyła 4-letnie studium organistowskie w Pelplinie.

Jest klawesynistką, organistką, pianistką, akompaniatorką, specjalizuje sie w realizacji basso continuo oraz w muzyce kameralnej - nie tylko barokowej. Współpracuje z wieloma muzykami, koncertuje w kraju i za granicą.

Piotr Swat - 29 czerwca 1994 r. uzyskał dyplom magistra sztuki w zakresie gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof.Macieja Sobczaka. Jeszcze jako student AM w Gdańsku podjął współpracę z instytucją kultury Cappella Gedanensis a od roku 2000 na stałe piastuje miejsce I skrzypka. Współpracował z wieloma zespołami i orkiestrami biorąc udział w koncertach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Współzałożyciel kwartetu smyczkowego Sempre Sonore, członek Orkiestry Symfoników Gdańskich, członek zespołu Symfonic Fusion - który w 2005 roku zdobył I nagrodę na Bydgoskich Impresjach Muzycznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje , biorąc udział w kursach skrzypcowych Master Class prowadzonych przez prof.Konstantego Andrzeja Kulkę, dr Zbigniewa Pilcha, maestro Paula Esswooda, maestro Giuliano Carmignola.

Alicja Lach-Owsiany - Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli u prof. Romana Sucheckiego. Już na studiach rozpoczyna pracę w Zespole Cappella Gedanensis. Liczne osiągnięcia artystki i różnorodność wykonywanej muzyki dotyczą współpracy z Zespołem Musica Antiqua Koeln Reinharda Goebela, Zespołem Marian Rosa Montagut z Hiszpanii, znakomitym skrzypkiem barokowym Guliano Carmignola ,gdyńskiego Zespołu Muzyki Dawnej At te Domine. Alicja bierze udział we wszystkich tourne krajowych i zagranicznych zespołu Cappella Gedanensis, programach radiowych i telewizyjnych, nagraniach płyt również: ze znakomitym skrzypkiem Wadimem Brodskim "Ragtaim"s", Krystyną Stańko "Kropla Słowa", Mietkiem Blus Band oraz wybitnym muzykiem jazzowym Przemysławem Dyakowskim. Wielokrotnie występuje z wirtuozem skrzypiec prof. Konstantym Kulką, wiolonczelistą Romanem Jabłońskim. Uczestniczy w wielu prestiżowych festiwalach oraz międzynarodowych wydarzeniach z udziałem najbardziej znanych animatorów sceny politycznej, gospodarczej i kulturalnej. Obok repertuaru podstawowego jaki wykonuje Alicja Lach-Owsiany jest także członkiem kwartetu funkcjonującego w ramach Cappelli Gedanensis. Kwartet zyskał ogromną popularność ze względu na wysoki poziom wykonawczy oraz niezwykle zróżnicowany repertuar adresowany do szerokiego odbiorcy.

------
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.