stat
Impreza już się odbyła

Nowy termin spektaklu - zapraszamy na "Bal Fatalle" 29 kwietnia o godz. 19.00! Wspólnie świętujmy Międzynarodowy Dzień Tańca!

lis 29

piątek, g. 18:30

bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
gru 15

niedziela, g. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
UWAGA! Bilety zakupione na 11 lutego 2022 zachowują ważność.

Przenieście się w niezwykły świat zabawy, której nieobca jest również głęboka refleksja. Przybywający na wydarzenie balowicze, w niezwykle barwnych i efektownych strojach, a także maskaradowych maskach, poddają się muzyce oraz niezwykłej atmosferze. Z pozoru niewinny taniec przeradza się z czasem w szalony pęd, kipiący energią i nieokiełznaną euforią. Tańczący niczym zamknięci we śnie unoszą się ponad to, co namacalne, realne, prawdziwe. Jak będzie wyglądać ich przebudzenie? Czym stanie się dla nich bal?

Bal Fatalle to spektakl taneczny w II aktach, w reżyserii i choreografii Moniki Leśko-Mikołajczyk choreografki Teatru Ruchu Mo-sHe działającego w Wejherowskim Centrum Kultury. Niezwykle efektowną formę spektaklu współtworzą scenografia i kostiumy autorstwa Joanny Maciejewskiej. Reżyserią światła zajął się Jacek Rogalewski. Kostiumy zostały wykonane przez Bożenę Kulas i Ewę Badziong z pracowni krawieckiej Teatru Miejskiego w Gdyni. Dopełnieniem tej wyjątkowej realizacji są wizualizacje Filipa Borkowskiego. Całość oprawiona jest wyjątkową muzyką Ymy Sumac, Connie Francis, Hazmata Modine, Carlosa dAlesiio, Alberto Iglesiasa, Yuna Miyake, Sohn, The Cinematic Orchestra czy Art. of Noise. Na scenie zobaczymy wybitnie uzdolnionych tancerzy Teatru Ruchu Mo-sHe.

Reżyseria i choreografia: Monika Leśko-Mikołajczyk
Scenografia i kostiumy: Joanna Maciejewska
Wykonanie kostiumów: Bożena Kulas i Ewa Badziong
Pracownia krawiecka Teatru Miejskiego w Gdyni
Reżyseria światła: Jacek Rogalewski
Wizualizacje: Filip Borkowski
Obsługa techniczna: Mateusz Czech, Piotr Smentoch
Muzyka  podkłady muzyczne wykonawców: Yma Sumac, Connie Francis, Hazmat Modine, Carlos dAlessio, Alberto Iglesias, Jun Miyake, Art of Noise, The Cinematic Orchestra, Sohn.

OBSADA:
Wiktoria Białk
Aleksandra Grunwald-Chojnacka
Joanna Maciejewska
Jaśmina Miętkiewicz
Julia Olszewska
Artur Podsiedzik
Nina Schreiber
Karolina Stojowska-Swędrzyńska
Marcel Rzepka
STATYŚCI:
Monika Płomin
Sławomir Mikołajczyk
Karol Formela
Film promujący spektakl autorstwa Filipa Borkowskiego. 

Monika Leśko- Mikołajczyk- tancerka, choreograf, pedagog tańca, Kierownik artystyczny Teatru Ruchu-Mo-sHe. Tancerka Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), Aktorka Scen Muzycznych. Twórca kilkudziesięciu autorskich spektakli teatru tańca. Swoją zawodową karierę jako tancerka rozpoczęła w roku 1995 w Operetce Śląskiej. W roku 1998 nawiązała współpracę z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro w Sopocie. Zatańczyła w spektaklach Anioły ciemności, Kantata, Tańce Śmierci, Małe tango, Pasja, Tango wszystkie w reżyserii i choreografii Wojciecha Misiuro. Premiery spektakli odbyły się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Operze Bałtyckiej. W roku 2000 zatańczyła w spektaklu w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego Do czego żeśmy się porodzili w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Jako choreograf i pedagog w latach 2000-2007 pracowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zrealizowała na dużej scenie teatru kilka autorskich spektakli tanecznych: Dworzec uczuć, Marionetki, Byle nie zwariować, Światło. Stworzyła również choreografię do musicali w reżyserii Małgorzaty Ryś: Małpą być, Kto się nie boi. Jest autorem choreografii i ruchu scenicznego spektakli w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego Bal u Salomona Teatr Polski w Warszawie (2007), Pokojówki Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (200, Taniec Wellera Teatr Gdynia Główna (2016).
Jest założycielem Teatru Tańca Eksperyment w Poznaniu, który zrealizował kilkanaście spektakli. Inscenizacja Odnaleźć siebie została wyróżniona na Festiwalu Teatralnym w Teatrze Muzycznym w Kownie (Litwa 200. Teatr Eksperyment współtworzył także spektakl Carmina Burana z Filharmonią w Vaxio (Szwecja 2007). Jako choreograf i pedagog od roku 2005 współpracuje z Theater 62 w Bremie (Niemcy). Jest inicjatorem Wieczorów z Teatrem tańca, które odbyły się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, Operze Bałtyckiej, Teatrze NOT. Wyreżyserowała spektakle jubileuszowe Pałacu Młodzieży w Gdańsku: Żywioły Opera Bałtycka (2013), Sen Ergo Arena.

Otrzymała nagrodę za najlepszą choreografię na Festiwalu Teatralnym na Zamku Kazimierzowskim w Rzeszowie za spektakl Dworzec uczuć. Spektakl był prezentowany w 2002 roku na Festivalu Internazionale di Teatro, Video, Musica e Culture Giovanile we Włoszech. W 2000 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni założyła Teatr Ruchu, który od 2007 roku pod nazwą Mo-sHe, jako teatr niezrzeszony, współpracował z różnymi scenami w kraju i za granicą. Od roku 2014 współpracuje z Wejherowskim Centrum Kultury i tworzy na scenie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.